Γερμανικός ποιμενικός προς υιοθεσία


Status
Κλειδωμένο θέμα

Nefelaki

Banned
Banned
1 Μαρτίου 2013
488
0
O ΕΡΜΗΣ ανταποκρίνεται καταπληκτικά στη θεραπεία για το καλαζααρ, έχει πάρει 4 κιλά σε μόλις 2 εβδομάδες και η ωτίτιδα που τον ταλαιπωρεί βελτιώνεται συνεχώς!

Αυτός ο υπέροχος Γερμανικός Ποιμενικός βρέθηκε σημερα (23/2/2013) στον Ασπρόπυργο να περιφέρεται με δεμένο στον λαιμό του ένα σκοινί..Μεταφέρθηκε για εξετάσεις στην κλινική Γέρακα..η γενική εξέταση αίματος έδειξε 40 αιματοκρίτη 202000 αιμοπετάλια και 4000 λεύκα..Οι εξετάσεις για Ερλίχια-Καλαζάρ θα βγουν την Δευτέρα..Είναι αρκετά αδυνατισμένος και φοβισμένος.. Ζητάμε να βρεθεί κάποιος που να μπορεί να τον φιλοξενήσει διότι δεν έχουμε πια την οικονομική δυνατότητα να τον μεταφέρουμε σε πανσιόν..(η τροφή καλυμμένη από την ομάδα).Η βοήθεια σας θα είναι παρά πολύ σημαντική..Τηλέφωνο επικοινωνίας 6942707843Ευχαριστούμε,τα Φαντάσματα του Ασπροπύργου 562327_448248065252600_527199031_n.jpg

Το Άλμπουμ του: ΕΡΜΗΣ (πρώην ΙΓΚΟΡ) | Facebook
 


Nefelaki

Banned
Banned
1 Μαρτίου 2013
488
0
Είναι πολύ γλυκος, τρυφερός και αγκαλίτσας! Πολύ ήσυχος, λερώνει μόνο έξω και δεν κάνει ζημιές στο σπίτι! Τα πάει πολύ καλά με τους ανθρώπους και τα άλλα σκυλιά, δεν είναι φοβικός, ανεβαίνει άνετα σε αμάξι χωρίς να κάνει φασαρία.
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.887
Να δεις...ποιός έψαχνε για αδέσποτο γερμανικό; ποιός έψαχνε...ωπ...Νεφέλη εσύ; :rolleyes:


Γειά σας.... Mε λένε Νεφάλη και αποφάσησα να αποκτήσω ένα γερμανικό ποιμενικό, και επειδή θέλω να βοηθήσω και κάποιο αδεσποτάκι αποφάσισα να υιοθετήσω τον Ιγκορ, αυτόν εδώ τον κούκλο: ΕΡΜΗΣ (πρώην ΙΓΚΟΡ) | Facebook Πήρα τηλέφωνο και δεν ενδιαφέρεται κάποιος άλλος. Αυτή την στιγμή πάσχει απο κάλαζαρ και κάνει θεραπεία και θα είναι διαθέσιμος σε κανα 2 μήνες. Θα με κρατάνε ενήμερη για την πορεία του. Ανυπομονώ πολύ να τον υιοθετήσω!!!!! Το μόνο που με προβληματίζει είναι το πώς θα τα πηγαίνει με την γάτα μου...Βέβαια μου είπαν οτι εαν βρεθεί κάποιος άλλος να τον πάρει μέχρι το καλοκαίρι και είναι καλή περίπτωση θα τον δώσουν εκει.... Τον θέλω πολύ όμως!!!
 


Nefelaki

Banned
Banned
1 Μαρτίου 2013
488
0
Να δεις...ποιός έψαχνε για αδέσποτο γερμανικό; ποιός έψαχνε...ωπ...Νεφέλη εσύ; :rolleyes:
Ναι αλλά όπως γράφω και σε άλλο θέμα μου, θέλω περισσότερο ακίτα. Έτσι, προσπαθώ τουλάχιστον να του βρώ σπίτι!
 


io maria

Well-Known Member
16 Φεβρουαρίου 2010
1.322
28
Γέρακας
Χωρις να θελω να πιεζω καταστασεις...
μηπως μεχρι να βρεις/παρεις το ακιτα σου να προσφερεις προσωρινη φιλοξενεια στον μικρο?
 


Nefelaki

Banned
Banned
1 Μαρτίου 2013
488
0
Χωρις να θελω να πιεζω καταστασεις...
μηπως μεχρι να βρεις/παρεις το ακιτα σου να προσφερεις προσωρινη φιλοξενεια στον μικρο?
1) Φιλοξενείτε ήδη, απο μια κοπέλα, και είναι καλύτερα να μείνει μαζί της γιατί τώρα την γνωρίζει κι όλας και έχει μπει σε μια σειρά με την θεραπεία του.
2) Εχω εξεταστική σε λίγεσ βδομάδες, οπότε δυστυχώς δεν γίνεται, αλλίως θα τον υιοθετούσα κατευθίαν όταν πρωτοείδα την αγγελία.
 


dipar

Active Member
5 Φεβρουαρίου 2013
32
7
2) Εχω εξεταστική σε λίγεσ βδομάδες, οπότε δυστυχώς δεν γίνεται, αλλίως θα τον υιοθετούσα κατευθίαν όταν πρωτοείδα την αγγελία.
οταν παρεις(αμα παρεις) σκυλι,το ξερεις οτι θα συνεχισει κανονικα η ζωη σου ετσι?και εξεταστικη θα εχεις,και βολτες,και υποχρεωσεις και δουλειες και τα παντα...αρα καλο ειναι να ψαχνουμε για ελαφρυντικα αλλα μη το παρακανουμε κιολας...
και σορρυ κιολας αλλα αν εισαι μεταξυ γ/π. και ακιτα(που ακιτα για πρωτο σκυλι πλακα θα εχει να μας ενημερωνεις τι θα γινεται) και υπαρχει ενα γ.π. αδεσποτο που χρειαζεται αγαπη,πιστευω οτι δεν θα το σκεφτοσουν δευτερη φορα!
υ.γ. τα φιλια μου στον δεινοσαυρο που εχεις στον κηπο σου
 


Nefelaki

Banned
Banned
1 Μαρτίου 2013
488
0
οταν παρεις(αμα παρεις) σκυλι,το ξερεις οτι θα συνεχισει κανονικα η ζωη σου ετσι?και εξεταστικη θα εχεις,και βολτες,και υποχρεωσεις και δουλειες και τα παντα...αρα καλο ειναι να ψαχνουμε για ελαφρυντικα αλλα μη το παρακανουμε κιολας...
και σορρυ κιολας αλλα αν εισαι μεταξυ γ/π. και ακιτα(που ακιτα για πρωτο σκυλι πλακα θα εχει να μας ενημερωνεις τι θα γινεται) και υπαρχει ενα γ.π. αδεσποτο που χρειαζεται αγαπη,πιστευω οτι δεν θα το σκεφτοσουν δευτερη φορα!
υ.γ. τα φιλια μου στον δεινοσαυρο που εχεις στον κηπο σου
Όπως εξήγησα και στον πρώτο ποστ που άνοιξα δεν είναι μια απλή εξεταστική αλλά 2 μαζι, γιατί είχαμε καταλήψεις και πορίες για το σχεδιο "ΑΘΗΝΑ". Εξάλλου δεν μένω μόνη και οι δικοί μου δεν πετάνε και την σκούφια τους για σκύλο. Του χρόνου όμως θα μείνω μόνιμα στα Γιάννενα. Οπότε δεν είναι δικαιολογίες αλλά η αλήθεια. Αν δεν είχα την εξεταδτική θα είχα ήδη υιοθετήσει τον σκύλο οπότε δεν θα υπήρχε ζήτημα για ακίτα.
 


Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.555
6.984
Ωχ, βαρέθηκα.. Να σας πω δεν τα λέμε πέρι εξεταστικών αλλού να αφήσουμε αυτό το θέμα καθαρό μπας και όντως βρει σπίτι ο καημένος ο κούκλος?
 


Nefelaki

Banned
Banned
1 Μαρτίου 2013
488
0
Δεν με αφηνουν να αγιασω... Ας σβηστουν ολα τα ποστ εκτος απο το 1ο και το 2ο αν γινεται
 




Status
Κλειδωμένο θέμα