Γερμανικό Ποιμενικό Ημίαιμο


stergios93

Member
24 Αυγούστου 2012
14
0
31
Athens , Korydallos
Δεν τα ξέρω πολλά σχετικά με τα εμβόλια , πρέπει να έχει κάνει ένα πριν το πάρουμε , αποπαρασιτωσης . Ευχαριστώ για τις πληροφορίες θα το πάμε η σήμερα η αύριο στον κτηνίατρο.
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Δεν τα ξέρω πολλά σχετικά με τα εμβόλια , πρέπει να έχει κάνει ένα πριν το πάρουμε , αποπαρασιτωσης . Ευχαριστώ για τις πληροφορίες θα το πάμε η σήμερα η αύριο στον κτηνίατρο.
Αν εχει κάνει το πρώτο (το κάνουν περιπου στις 45-50 ημέρες ζωής) τότε το δεύτερο γίνεται 21 μέρες μετά. Οπότε υπολόγισε χοντρικά και πήγαινε στον κτηνιατρο.
Επίσης θεωρητικά παλι, εκανε το ίδιο διαστημα πρώτες αποπαρασιτώσης, και ώσπου να κάνετε τα εμβόλια όλα, θέλει κάθε 20-30 μέρες εξώ και εσω-αποπαρασίτωση εκ νέου.
Αν όσο είδα πήρες σπρέυ, προετοιμάσου να σε γδάρει ζωντανό! Δεν τους αρεσει ΚΑ ΘΟ ΛΟΥ. Εμεις μόλις ξεφορτωθηκαμε το frontline spray το γυρισαμε κατευθείαν σε αμπουλα. Δεν αντεχα να ειμαι ριγε!

edit: βιβλιαριο δεν σου εδωσαν? Βγάλε εσύ αν δεν εχει ήδη.
Και επειδή δεν είμαι σιιγουρη για το τι κατάλαβα, αλλο το εμβόλιο, αλλο η αποπαρασίτωση.
 


stergios93

Member
24 Αυγούστου 2012
14
0
31
Athens , Korydallos
Ευχαριστώ για τις πληροφορίες ghelly . Το βράδυ θα δοκιμάσουμε να του βάλουμε σπρέι , δεν νομίζω να με γδάρει :) γενικά είναι ήσυχο και υπάκουο και ας είναι ακόμα μικρο.
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Ευχαριστώ για τις πληροφορίες ghelly . Το βράδυ θα δοκιμάσουμε να του βάλουμε σπρέι , δεν νομίζω να με γδάρει :) γενικά είναι ήσυχο και υπάκουο και ας είναι ακόμα μικρο.
Καλά, μην πεις ότι δεν σε προειδοποιησα αν δεις να γυρνάει σκηνη από τον Εξορκιστη!!! :p
 




ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
χαχαχα , λες? πλάκα θα έχει .
Δεν ξερω ποιος θα το διασκεδάσει όμως...
και μιλάω για τη δικιά μου που ήταν 1000κάτι γραμμάρια... εσενα εχει όγκο!!!
Βγάλε φωτογραφίες για ενθυμίο μετά!!! χαχαχαχαχα
 




stergios93

Member
24 Αυγούστου 2012
14
0
31
Athens , Korydallos
ghelly ο max (έτσι τον φωνάζουμε) ήταν πολύ ήσυχος όταν του κάναμε το σπρέι , ούτε γρατζουνιες ούτε τίποτα :) .
Ανέβασα μια καινούρια φωτογραφία.
405919_506471462699972_1389656303_n.jpg
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
φτηνά τη γλύτωσες.... γιατι βλέπω και το μανικιουρ του....

Σε όσους ξέρω τα σκυλιά τους ξέσκισαν για να γλυτώσουν το σπρέι:confused: