Γερμανικό ποιμενικό κουτάβι - λίγη βοήθεια


georgep

Well-Known Member
17 Μαρτίου 2010
85
0
Εμενα ο γιατρος μου ειναι παρα πολυ καλος στην κτηνιατρικη (διαγνωση,χειρουργιο) και αρκετα φιλοζωος αλλα ποτε δεν με αποτρεψε οταν τον ρωτουσα για το ζευγαρωμα απλως μου ελεγε να περιμενω να παει 2 χρονων για να ωριμασει σεξουαλικα.Ευτυχως που ρωτησα τον εκπαιδευτη μου αν ξερει καμια λαμπραντορινα για ζευγαρωμα και μου ανοιξε τα ματια και μετα ειδα και τις συζητησεις του φορουμ για το ζευγαρωμα.Επικρατει η ιδεα οτι το σκυλι πρεπει να ζευγαρωσει και μενουνε καγκελο οταν λεω πως δεν τον ζευγαρωνω (τι ειναι αυτα που λες αγορακι ειναι κι αυτο!)
 


kokoni

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
10.349
97
16
earth
καλοί γιατροί οκ
αλλά έχουν και μιά επιχείρηση.....
και οι γέννες και τα κουτάβια έχουν έξοδα-τα οποία είναι έσοδα για τον κτηνίατρο

είναι αυτό που είπα σε ένα άλλο τόπικ
"αυτός που έχει οικονομικό συμφέρον απο αυτό που σε συμβουλεύει δεν είναι κατάλληλος για συμβουλευτική"
 


minpinkiller

Well-Known Member
3 Ιουνίου 2009
1.173
18
35
Ξεσσαλονίκη
δν με νοιαζει κιολας γιατι και αλλο να μου εδινε αμφιβαλλω αν θα το επαιρνα γτ δν εχω τι να το κανω.αλλα μου την εσπασε η ολη συμπεριφορα του!!!και μονο που δν με εβρισε κιολας επειδη το αφησα να μεγαλωσει λιγο με τη μανα του για να μην το παρω απο πολυ μικρο...
Αυτο επρεπε να το σκεφτεις και εσυ και ο αλλος πρωτου ζευγαρωσετε τα σκυλια σας!
Απλα προσπαθηστε τωρα να κανετε ο,τι καλυτερο μπορειτε για το κουταβι για να μεγαλωσει σωστα. Εφυγε πολυ νωρις απο την μαμα του και τα αδερφια του.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.123
Μηνύματα
895.931
Μέλη
19.938
Νεότερο μέλος
panos95