Γκάλοπ μεταξύ τροφών...


Felicia87

New Member
23 Δεκεμβρίου 2021
3
0
36
Καλησπέρα είμαι καινούρια στην παρέα! Έχω ένα γαλλικό μπουλντόγκ που τώρα θα χρονίσει! Το πήρα σχετικά πρόσφατα..αυτός που το είχε πριν έδινε barf έτσι συνέχισα και εγώ... Δεν είμαι όμως πολύ του προγράμματος (ξεπαγωμα) και ο κτηνίατρος μας είναι αντίθετος στην barf γιατί σύμφωνα λέει με μελέτες κάποιες αρρώστιες των κρεάτων δεν πεθαίνουν με τις πολύ χαμηλές θερμοκρασίες παρά μόνο με το βράσιμο....(αν και εγώ μόνο θετικά σχόλια ακούω για την barf)
Και θέλω να γυρίσω σε ξηρή... Μετά από μία έρευνα που έχω κάνει είμαι ανάμεσα από acana, brit, aellis...
Σε μία ομάδα με γαλλικά σκυλιά την acana την έχουνε πολύ ψηλά αλλά διαβάζοντας έχω ακούσει για πολλά σκυλιά που έχουνε βγάλει προβλήματα σοβαρά... Και στα pet shop στην έχουνε σαν από τις πρώτες τροφές... Στην aellis με προβληματίζει γιατί ακούω για υπερβολική ποσότητα κενώσεων.. αλλά μου αρέσει το γεγονός ότι είναι συσκευασμένα σακουλάκια...

Έχει κανείς δοκιμάσει και τις τρεις να μου πει γνώμες? (Σίγουρα παίζει και το τι θα κάτσει καλά Σε κάθε σκυλάκι άλλα λέω σαν εμπειρία...) Μήπως να κάτσω με τη barf?
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.113
Μηνύματα
895.815
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf