Γνωμη για τροφή


Katerinarp

Active Member
26 Μαϊου 2021
29
7
32
Τι τροφη προτείνετε για γαλλικό αρσενικο 12 κιλα; (Χωρίς ψαρι) Έχω χάσει τη μπάλα. Θέλω μια ποιοτική να εχω το κεφαλι μου ήσυχο οτι τρωει καλα οσο και να κοστίζει! Επίσης θέλω να πάρει λίγο βάρος γιατί από περσυ έχει χάσει 1 κιλό και πρέπει να πάρει λίγο όγκο. Οποιαδήποτε συμβουλή δεκτή.
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.125
10.078
Athens
Για ξηρά δεν ξέρω να σου πω, εγώ ταίζω χρόνια ωμή.
Ήθελα να σε ρωτήσω όμως γιατί θέλεις να πάρεις όγκο - το 1 κιλό πως το έχασε, από ασθένεια;
Nα μην σε απασχολεί ο όγκος, να σε απασχολεί το μυικό σύστημα. Τα γαλλάκια - αλλά και κανένας σκύλος - δεν χρειάζεται να είναι τουμπανιασμένα, είναι προτιμότερο να είναι πιο αθλητικά.
 


Katerinarp

Active Member
26 Μαϊου 2021
29
7
32
Για ξηρά δεν ξέρω να σου πω, εγώ ταίζω χρόνια ωμή.
Ήθελα να σε ρωτήσω όμως γιατί θέλεις να πάρεις όγκο - το 1 κιλό πως το έχασε, από ασθένεια;
Nα μην σε απασχολεί ο όγκος, να σε απασχολεί το μυικό σύστημα. Τα γαλλάκια - αλλά και κανένας σκύλος - δεν χρειάζεται να είναι τουμπανιασμένα, είναι προτιμότερο να είναι πιο αθλητικά.
Οχι δόξα το θεό είναι υγιέστατος. Χθες πηγαμε και για check up. Τώρα το πως εχασε 1 κιλο θα σε γελασω. Περσυ ηταν 13,2 τετοιο μηνα, φετος ειναι 12,5. Πρόπερσι πάντως πάλι στα 12,5 ήταν που ήταν 2. Πάντως είναι μικρόσωμος και εχει αθλητικό σωμα, δεν θελω να γινει θρεφταρακι. Θα ήθελα να του πάρω μια τροφη αρκετά καλή ποιοτικά γιατί ακούγονται τόσα πολλά για τις ξηρές που ειναι να τρελαίνεσαι. Βλεπω παντου την Acana ως τοπ αλλα δεν είναι για γαλλικά λένε..
 
  • Like
Reactions: vrmode


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.118
Μηνύματα
895.870
Μέλη
19.929
Νεότερο μέλος
mariamaraki