Γρατζουνιά στο κεφάλι απο σκυλάκι


Elli12F

New Member
9 Αυγούστου 2022
3
0
Καλησπέρα σας. Χθες είχα παει σε φιλικό σπίτι και το σκυλακι τους από τη χαρά του πηδηξε πάνω μου και με γρατζουνισε στο κεφάλι από την πισω μεριά ψηλά. Πόνεσα αλλά ο φίλος μου δεν είδε να έχει βγει αίμα η κάτι. Σήμερα έβαλα μπεταντιν αλλά νιώθω ότι ποναω. Υπάρχει περιπτωση να παθω κάτι από αυτό? Ξέρω ότι το σκυλακι είναι καθαρό δεν το συζητώ απλά αν μου μεταφέρει κάτι από μικρόβια στο κεφάλι φοβάμαι μην κάτι από όταν παει βολτα? Δεν ξέρω. Φοβάμαι. Γνωρίζει κανείς κάτι η έχει παρομοια εμπειρία?
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.633
19.859
Αν έχουμε εμπειρία από σκυλογρατζουνιές;;;
Και το ρωτάς σε σκυλοφόρουμ;;;; :ROFLMAO:

Για το τυπικό της υπόθεσης...απλά το παρακολουθείς και περιμένεις να περάσει.
Αν δεν νοιώθεις καλά ψυχολογικά απλά να περιμένεις, πήγαινε σε κάτι εφημερεύων ή σε ιδιώτη γιατρό, να το δουν και να το περιποιηθούν.
 


Elli12F

New Member
9 Αυγούστου 2022
3
0
ναι αλλα στο κεφαλι ρε γαμωτο?δεν με νοιαζει εχουμε και εμεις σκυλο αλλα ειναι πιο μεγαλοσωμος και δεν εχει τυχει ποτε στο κεφαλι αν ηταν οπουδηποτε αλλου δεν θα ασχολιομουν, ειμαι και αρρωστοφοβικη και μου βγηκε ξινο χθες τωρα φοβαμαι μηπως περασει καποιο μικροβιο στον εγκεφαλο και παθω κατι.
 


haviharakennel

Well-Known Member
20 Δεκεμβρίου 2012
2.581
5.770
Θεσ/νίκη
ναι αλλα στο κεφαλι ρε γαμωτο?δεν με νοιαζει εχουμε και εμεις σκυλο αλλα ειναι πιο μεγαλοσωμος και δεν εχει τυχει ποτε στο κεφαλι αν ηταν οπουδηποτε αλλου δεν θα ασχολιομουν, ειμαι και αρρωστοφοβικη και μου βγηκε ξινο χθες τωρα φοβαμαι μηπως περασει καποιο μικροβιο στον εγκεφαλο και παθω κατι.
Πως θα περάσει στον εγκέφαλο καλή μου; αφού κάτω από το δέρμα έχεις και κρανίο. Εσύ είπες ότι ούτε καν έτρεξε το αίμα οπότε με πιο τρόπο λες να βρεθεί μέσα στον εγκέφαλο;
 


TARA

Well-Known Member
30 Ιανουαρίου 2009
6.168
2.985
ΑΤΤΙΚΗ
Δεν είναι κακό να συμβουλευτείς έναν ειδικό ψυχικής υγειας. Η άρρωστοφοβία και το στρες που νιώθεις από ένα απλό γρατσούνισμα που δεν άφησε καν αμυχή, μπορεί να γίνουν πιο έντονα και να σε οδηγήσουν σε περισσότερες παράλογες σκέψεις.
 


marytherion

Well-Known Member
16 Απριλίου 2010
281
246
KORYDALLOS
Δεν είναι κακό να συμβουλευτείς έναν ειδικό ψυχικής υγειας. Η άρρωστοφοβία και το στρες που νιώθεις από ένα απλό γρατσούνισμα που δεν άφησε καν αμυχή, μπορεί να γίνουν πιο έντονα και να σε οδηγήσουν σε περισσότερες παράλογες σκέψεις.
το σίγουρο είναι ότι οποισδήποτε πόνος σε σημείο του σώματός μας ,επιμένει κι εντείνεται με την ταυτόχρονη ύπαρξη ψυχικής αναστάτωσης...όσο τα επίπεδα στρες είναι στο θεό η αίσθηση του πόνου είναι δυσανάλογη της αιτίας...πχ εγώ είχα κοπανήσει το μικρό μου δακτυλάκι σε επιπλο ,έβγαλα ακτινογραφία και δεν ήταν σπασμένο ,αλλά σε συνδυασμό με αγχωτικές καταστάσεις άσχετες ο πόνος ήταν οξύς πάραυτα...μέχρι κι ο ορθοπεδικός το παραδέχτηκε που ο ίδιος επέμενε για τις ακτίνες...περαστικό θα είναι ,ψυχραιμία..
 
  • Like
Reactions: TARA


Θοδωρας

New Member
21 Αυγούστου 2022
3
15
59
Καλησπέρα σας. Χθες είχα παει σε φιλικό σπίτι και το σκυλακι τους από τη χαρά του πηδηξε πάνω μου και με γρατζουνισε στο κεφάλι από την πισω μεριά ψηλά. Πόνεσα αλλά ο φίλος μου δεν είδε να έχει βγει αίμα η κάτι. Σήμερα έβαλα μπεταντιν αλλά νιώθω ότι ποναω. Υπάρχει περιπτωση να παθω κάτι από αυτό? Ξέρω ότι το σκυλακι είναι καθαρό δεν το συζητώ απλά αν μου μεταφέρει κάτι από μικρόβια στο κεφάλι φοβάμαι μην κάτι από όταν παει βολτα? Δεν ξέρω. Φοβάμαι. Γνωρίζει κανείς κάτι η έχει παρομοια εμπειρία?
Ειναι μεχρι να φατε κουτουλια απο σκυλακι :LOL:. Μου'χωσε μια απο αγαπη το πρωϊ που ειδα αστρακια!
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.597
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3