Δάγκωμα φιδιού




chrispapas

Well-Known Member
20 Ιουνίου 2011
1.359
25
Εμένα μου έγινε το εξής αξιοπερίεργο με τον μικρό μου.
Έχουμε μετακομίση στη Ν.Ποτίδαια Χαλκιδικής πλέον και το σπίτι είναι πρώτο στην παραλία και ο μικρός είναι σχεδόν κάθε μέρα στην παραλία και κάνει μπάνιο, ο χώρος έχει αρκετά άγανα(τα ηλήθια ξερά χορτάρια που είναι σαν βέλος και μπαίνουν μέσα στο δέρμα) μέτα από κάθε βόλτα τον ψάχνω για να του τα βγάλω.
Πριν 3 μέρες τον είδα ότι είχε μία μικρή πλήγη στα πλευρά και ότι είχε κάτι σαν καρούμπαλα στο στήθος και κοντά στο ποδαράκι του (άσχετα σημεία μεταξύ τους) λέω και εγώ με το φτωχό μου το μυαλό θα είναι τίποτα άγανα που δεν τα βρήκα και μπήκαν μέσα. Τις πρώτες δύο μέρες που είδα τα καρούμπαλα έκανε το μπάνιο του κανονικά στη θάλασσα με αποτέλεσμα να μην βλέπω την πληγή και να νομίζω ότι έχει επουλωθεί. Χθες που είχα χρόνο το πήγα στη κτηνίατρο να τον δει.

Βλέποντας ο γιατρός τη πληγή κολάει λιγό και μου λεεί ότι δεν είναι άγανο και ότι μας τσίμπησε φιδακι. Έφαγε μία ένεση κορτιζόνη και μία άλλη που δεν θυμάμε το όνομα χαπάκι Xeden 50mg και σαν αντισιπτικό για τη πληγή Cothivet. Μου έγραψε και τη να παρώ σε περίπτωση που μας τύχει κανένα μεγάλο φίδι αλλά δεν μπορώ να βγάλω τα γράμματα της.
Το περίεργο είναι ότι δεν τον αφήνω χωρις να το βλέπω σε εξωτερικό χώρο ποτέ. Που στο κάλο το βρήκε και δεν έβγαλε φωνή ότι πονεσε δεν κατάλαβα ακόμα.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.125
Μηνύματα
895.941
Μέλη
19.939
Νεότερο μέλος
steliosstel