"Δίσκια Welpen Aσβεστίου"


Elina...

Well-Known Member
21 Φεβρουαρίου 2008
244
0
Πειραιάς
Τα Δίσκια Welpen Aσβεστίου συγκεκριμένα "Welpenkalk Canina" τα οποία περιέχουν Ασβέστιο, Φόσφωρο και ορυκτές ουσίες...είναι ορυκτή ζωοτροφή για κουταβάκια και νεαρά σκυλάκια τα οποία τα είχε δώσει ο κτηνίατρος της κοπέλας που μου έδωσε τον Νίνο για να του δίνω 1/2 την ημέρα δίσκιο!

Η δική μου κτηνίατρος μου είπε να μην του τα δίνω γιατί η τροφή που του δίνω (τότε Eukanuba) είναι πλούσια σε αυτά και θα του έρθουν βαριά...

Βρε παιδιά...τα ξέρετε αυτά? :confused:
 


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Η κτηνίατρος σου έχει απόλυτο δίκιο. Από τη στιγμή που ταΐζεις ξηρά τροφή το κουτάβι, οποιοδήποτε συμπλήρωμα είναι περιττό.
 


Elina...

Well-Known Member
21 Φεβρουαρίου 2008
244
0
Πειραιάς
Η κτηνίατρος σου έχει απόλυτο δίκιο. Από τη στιγμή που ταΐζεις ξηρά τροφή το κουτάβι, οποιοδήποτε συμπλήρωμα είναι περιττό.

Και γιατί το δίνουν τότε??? Υπάρχουν κουτάβια που δεν τρώνε ξηρή τροφή???? Δλδ να μην του το δώσω ποτε???
 


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Elina, δεν τρώνε όλα τα σκυλιά ξηρά τροφή! Υπάρχει και η barf ή το μαγειρευτό φαγητό. ;)
Η ξηρά τροφή είναι μια πλήρης τροφή. Τα συμπληρώματα διατροφής είναι περιττά όταν ταΐζεις ξηρά τροφή το σκύλο.
Ακολούθησε την συμβουλή της κτηνιάτρου σου. :)
 


Elina...

Well-Known Member
21 Φεβρουαρίου 2008
244
0
Πειραιάς
Elina, δεν τρώνε όλα τα σκυλιά ξηρά τροφή! Υπάρχει και η barf ή το μαγειρευτό φαγητό. ;)
Η ξηρά τροφή είναι μια πλήρης τροφή. Τα συμπληρώματα διατροφής είναι περιττά όταν ταΐζεις ξηρά τροφή το σκύλο.
Ακολούθησε την συμβουλή της κτηνιάτρου σου. :)

Right! :)
Να κοιτάξω να τα χαρίσω κάπου τότε! Είναι αχρησιμοποιητα και έκαναν 12,50€...αν τα θέλει κάποιος θα του τα χαρίσω για να μην πάνε χαμένα!Μπορεί κάποιο σκυλάκι να τα έχει ανάγκη! :)
 


iro

Well-Known Member
6 Μαρτίου 2008
174
0
Είναι σίγουρο ότι αν δίνεις κροκέτα δεν δίνεις ασβέστιο και βιταμίνες?
Όταν είχα πάρει τον Dogo πριν 6μηνες περίπου μασούλαγε και έξυνε τον τοίχο...
Ρώτησα τον κτηνίατρο και μου είπε να του δώσω ασβέστιο και βιταμίνες...
Πραγμα που συνεχίζω ως τώρα γιατί ήξερα πως οι μεγαλόσωμες φυλές έχουν ανάγκη στην διάρκεια της ανάπτυξης..Θα έπρεπε να τις σταματήσω?
 


ΜΑΚΗΣ

Well-Known Member
6 Ιουλίου 2006
4.160
2
αν δίνεις μια καλή τροφή τότε οποιοδήποτε συμπλήρωμα είναι άχρηστο και ίσως καταστροφικό για την ανάπτυξη του
 


denis

Well-Known Member
25 Απριλίου 2007
8.820
12
Athens
www.rottweiler-greece.net
Αυτο με τον τοίχο και το ασβέστιο ρε παιδιά μου το έλεγε ο πατέρας μου για μενα όταν ήμουν στο δημοτικό και επειδή κοιμόμουν με το κεφάλι πρός τον τοίχο ... είναι δυνατόν να το λένε επιστήμονες άνθρωποι 25 χρόνια μετά ?? :eek: :maria: :maria:
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.840
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU