Δεν θα αφήσω να την χάσω!!!


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.656
7.771
Σίγουρα στην Αθήνα θα υπάρξουν πολλές προτάσεις για γιατρούς από όλους εμάς.
Εγώ θα σου πρότεινα δύο γιατρούς από τους οποίους έχω πολύ καλές εντυπώσεις, τον Κέστη και τον Μαραγκό, είναι και οι δύο στο Χαλάνδρι. Τον Κέστη τον παίρνεις τηλέφωνο και κρατάνε τα στοιχεία σου και σε παίρνει αργά το βράδυ μόλις ξεμπερδέψει από τα δεκάδες ραντεβού του, ο Μαραγκός μιλάει ότι ώρα και να τον πάρεις και κατά την διάρκεια εξέτασης . Τα τηλέφωνα είναι
Κέστης 2106800255
Μαραγκός
2106850120
 


cave_c1

Well-Known Member
15 Φεβρουαρίου 2010
77
0
Corfu_Hellas
τελικά νομίζω ότι έκανα καλά που έγραψα σε εσάς. Αύριο θα πάρω τηλ. και θα κατέβω Αθήνα ακόμη και αύριο το μεσημέρι. ελπίζω να βγει κάτι θετικό. Δεν φαντάζεστε πως νιώθω να βλέπω την σκυλίτσα μου να παίζει σαν τρελή και να κάνει τα μακροβούτια της στη θάλασσα και να ξέρω ότι σε 15-20 μέρες θα τελείωσει με ευθανασία. Δεν μπορώ να τηε το κάνω αυτό.
 


Elli

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
3.885
193
49
Αθήνα
Θα επικοινωνήσεις αύριο με το καλό, θα έρθεις Αθήνα και δεν θα σκέφτεσαι μαύρα!!!
Η σκύλα σου θα σε διαψεύσει! Εφόσον έχεις και την δυνατότητα πολλή δύναμη, αισιοδοξία και όλα καλά θα πάνε!!!! Κράτα!!!!
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.656
7.771
τελικά νομίζω ότι έκανα καλά που έγραψα σε εσάς. Αύριο θα πάρω τηλ. και θα κατέβω Αθήνα ακόμη και αύριο το μεσημέρι. ελπίζω να βγει κάτι θετικό. Δεν φαντάζεστε πως νιώθω να βλέπω την σκυλίτσα μου να παίζει σαν τρελή και να κάνει τα μακροβούτια της στη θάλασσα και να ξέρω ότι σε 15-20 μέρες θα τελείωσει με ευθανασία. Δεν μπορώ να τηε το κάνω αυτό.
Μην βιάζεσαι να κάνεις μαύρες σκέψεις ευθανασίας για ένα σκυλί μέσα στην ζωντάνια και στα νιάτα!!!
Μην ξεχάσεις να μας ενημερώσεις και εύχομαι να μην είναι τίποτα που να μην διορθώνεται!!
 


cave_c1

Well-Known Member
15 Φεβρουαρίου 2010
77
0
Corfu_Hellas
ευχαριστώ για όλου σας για όλα. ελπίζω όλα να πάνε καλά. θα δω αύριο τι θα γίνει και θα γράψω ξανά. καληνύχτα
 


Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.131
4.808
Και γω θα σου πω να πας μια βολτα απο τον Κεστη. Παρτον τηλ. και καντο οσο πιο συντομα μπορεις.
Μην απελπιζεσαι... τιποτα δεν τελειωσε.
 




hook

Well-Known Member
12 Δεκεμβρίου 2011
759
0
corfu
σε ποιον γιατρο πηγες στην κέρκυρα? ημουν εκει και τους εχω φαει με το κουταλι! αν δεν επιτρεπεται εδω στειλε μου εισερχομενο! το καλυτερο που εχεισ να κανεις ειναι να παρεις μια δευτερη γνωμη απο αθηνα γιατι στην κερκυρα οι καλοι κτηνιατροι σπανιζουν!
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.125
10.079
Athens
Στον Μαραγκό δεν χρειάζεται να κλείσεις ραντεβού. Απλά πας. Το λέω για να μην αγχώνεσαι αν θα τον βρεις τηλέφωνο γιατί μιλάει συνέχεια. Αλλά και να τον βρεις, θα σου πει να περάσεις να δει το σκυλί - δεν είναι πολύ του μπλα-μπλα, είναι των πράξεων.

Ανοίγει 9 το πρωί και κλείνει το μεσημέρι για λίγο και ξανανοίγει και το απόγευμα. Επίσης ανοίγει και Σάββατο πρωί.
 


Berna

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
9.713
3.892
39
Belgrade, RS
clockworkplum.wix.com
Λυπάμαι πολύ που σας συνέβη αυτό το πράγμα τόσο νωρίς. Στη θέση σου δεν θα το έβαζα κάτω. Θα ταλαιπωρηθείτε με δεύτερο χειρουργείο αλλά τουλάχιστον θα ξέρεις πως έκανες τα πάντα.

Κράτα μας ενήμερους!
 


Lovey the Lab

Well-Known Member
21 Απριλίου 2011
2.175
200
Καλη τυχη. Πάλεψε το. Καλυτερα να μετανιωσεις για κατι που εκανες, παρα για κατι που δεν εκανες.
 


cave_c1

Well-Known Member
15 Φεβρουαρίου 2010
77
0
Corfu_Hellas
ο γιατρός μου σήμερα με πήρε τηλ. και μου πρότεινε ραντεβού στη θεσ/κη στο πανεπιστημιακό για ιστολογικές και κυταρολογικές εξετάσεις και βλέποντας.
περιμένω να μιλήσω με Κρέστα και Μαραγκό. Ελπίζω κάτι θετικό να βγεί. Σήμερα δεν πήγα ούτε στη δουλειά μου για να την προσέχω. όλο το βράδυ το έγλυφε και το μάτωσε. θα πάρω ένα χωνί να της φοράω όταν φεύγω.
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.661
19.891
Επειδή καταλαβαίνω ότι θα είναι κάπως στενάχωρο, να μην ακολουθήσεις και την συμβουλή του γιατρού σου, αν αποφασίσεις τελικά να κατέβεις Αθήνα, εξήγησέ του πως ο βασικός λόγος, είναι η πολυτέλεια της διαμονής σε δικό σου σπίτι, γιατί αν τελικά η σκυλίτσα σου χρειαστεί κι άλλο χειρουργείο και μετέπειτα παρακολούθησή της, είναι πάρα πολύ σημαντικό, να μην έχεις και αυτό το άγχος. Του που θα μείνεις και πόσο θα σου στοιχίσει.

Περαστικά της. Ολα καλά θα πάνε.


Στην Αθήνα δεν ξέρω κανέναν ...
Εκτός από μερικές δεκάδες πειραγμένους συμφορουμίτες που θα σε βοηθήσουν σε ότι και όπως μπορούν :)
 
Last edited:


cave_c1

Well-Known Member
15 Φεβρουαρίου 2010
77
0
Corfu_Hellas
Επειδή καταλαβαίνω ότι θα είναι κάπως στενάχωρο, να μην ακολουθήσεις και την συμβουλή του γιατρού σου, αν αποφασίσεις τελικά να κατέβεις Αθήνα, εξήγησέ του πως ο βασικός λόγος, είναι η πολυτέλεια της διαμονής σε δικό σου σπίτι, γιατί αν τελικά η σκυλίτσα σου χρειαστεί κι άλλο χειρουργείο και μετέπειτα παρακολούθησή της, είναι πάρα πολύ σημαντικό, να μην έχεις και αυτό το άγχος. Του που θα μείνεις και πόσο θα σου στοιχίσει.

Περαστικά της. Ολα καλά θα πάνε.



Εκτός από μερικές δεκάδες πειραγμένους συμφορουμίτες που θα σε βοηθήσουν σε ότι και όπως μπορούν :)
μάλον Αθήνα θα πάω γιατί στην Θεσ/κη τι θα κάνουν .κυταρολογικές - ιστολογικές εξετάσεις. αυτό δηλ. που δεν έκαναν εδώ
 


katerina k.

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
6.204
13
Κηφισιά
Αθήνα και στο Κέστη...Χθες. Ο Κέστης μου έσωσε τον Μπου όταν λέγαμε ότι μάλλον δεν θα τη βγάλει...Άσε τι λέει ο γιατρός στη Κέρκυρα...
Εσύ θα ξέρεις ότι έχεις κάνει ότι ήταν δυνατόν...Και μη το βάζεις κάτω...:)
 


Nizinny

Well-Known Member
3 Φεβρουαρίου 2011
3.210
926
Καναδάς
Οπως σου τα ειπαν οι υπολοιποι! Και βγαλε την ευθανασια σαν ιδεα απο το μυαλο και σαν λεξη. Οπως περιγραφεις το σκυλι δεν υπαρχει κανενας απολυτως λογος. Η ευθανασια ειναι για τα ζωα που ζουν ενα μαρτυριο και για τιποτε αλλο. Οχι για οσα εχουν πιθανοτητα να πεθανουν καποτε. Εσυ εχεις ενα σκυλι φυσιολογικο κι αυτο που πρεπει να κανεις ειναι να τρεξεις να αντιμετωπισετε το προβλημα της.

Εχω καλο προαισθημα επειδη το σκυλακι σας ειναι μικρο σε ηλικια! Να μας ενημερωνεις! :)
 




mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.661
19.891
Μην περιμένεις πριν από αργά το βράδυ :rolleyes:
Είπες ότι παίρνεις από εκτός Αθήνας, ότι είναι επείγον και ότι θέλεις να επικοινωνήσουν το συντομότερο για να κανονίσεις ταξίδι για αύριο;
 


cave_c1

Well-Known Member
15 Φεβρουαρίου 2010
77
0
Corfu_Hellas
Μην περιμένεις πριν από αργά το βράδυ :rolleyes:
Είπες ότι παίρνεις από εκτός Αθήνας, ότι είναι επείγον και ότι θέλεις να επικοινωνήσουν το συντομότερο για να κανονίσεις ταξίδι για αύριο;
τους το ειπα αλλα ακομη δεν πήραν θα ξαναπαρω
 


cave_c1

Well-Known Member
15 Φεβρουαρίου 2010
77
0
Corfu_Hellas
οκ θα μας δει αυριο 11:00 το πρωι. φευγω σε μια ώρα από Κερκυρα. ελπιζω να πάνε ολα καλα
σας ευχαριστω και θα σας γραψω. να σκεφτεστε την σκυλιτσα μου σας παρακαλω παρα πολύ. χρειαζομαστε πολυ θετικη ενεργεια