Δεν μπορώ να μπω στο δωμάτιο μου εξαιτίας σκύλου


Iakovosss

New Member
14 Απριλίου 2019
2
0
25
Καλησπέρα παιδιά θα ήθελα να μοιραστώ το πρόβλημα μου . Αρχικά θέλω να πω ότι δεν έχω πειράξει ποτέ μου σκυλί και διεκδικώ τα δικαιώματα τους παντα, αλλά αυτό που μου συμβαίνει είναι πρωτόγνωρο και δεν μπορώ να το αντιμετωπίσω. Την Τετάρτη το βράδυ πήγα στην Πανεπιστημιούπολη όπου και μένω σε μια εστία και καθώς πήγα να μπω στο διάδρομο είδα ότι μέσα υπήρχε ένα σκυλί το οποίο είχε γεννήσει με τα κουτάβακια του ( αυτό το σκυλί πριν γεννήσει το τάιζα και το χαϊδεύα), τότε άρχισε να μου γρυλιζει και εγώ άρχισα να οπισθοχώρω.Σαν όμως έκανα να φύγω ανοίγοντας την πόρτα με δάγκωσε στον αστράγαλο ( κανοντας μου δύο βαθιές πληγές και αναγκαστικά να πάω στο νοσοκομείο) και επίσης με κυνήγησε και πήγε να δαγκώσει και την κοπέλα μου ( πάλι καλά δεν τα κατάφερε) . Το θέμα είναι και ζουμί του θέματος ότι πήγα στην γραμματεία και παραπονέθηκα αλλά αυτό μου απάντησαν ότι το απομάκρυναν το σκυλί και θα το κρατήσουν μέχρι να θηλάσει τα μικρά του μακριά από το μέρος . Έλα μου ντε όμως Κυριακή πηγαίνω το απόγευμα και το βλέπω από έξω από την πόρτα που μπαίνεις για την πολυκατοικία να μου γρυλιζει , φυσικά αμέσως έφυγα γιατί δεν το ξανά ρισκαρα να να δαγκώσει . Το πρόβλημα είναι ότι έτσι όπως έχει η κατάσταση δεν μπορώ να πηγαίνω στο δωμάτιο μου και αναγκάζομαι να μενω στην κόπελα μου συνέχεια , δεν μπορώ να πάρω τα ρούχα μου και άλλα αντικείμενα μου . Πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω επικοινωνισα και με την φιλοζωική μήπως μπορεί να με βοηθήσει , θα ξανά απευθύνω στην γραμματεία αλλιώς θα κάνω μηνυση. Επίσης στις εστίες υπάρχουν τουλάχιστον 30 σκυλιά
 






Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.816
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf