Δεν τρώει την ξηρά τροφή


xitina13

Active Member
8 Ιουνίου 2011
33
0
ειρηνη,μου αρεσει πολυ αυτη η ρατσα...ηθελα εδω και χρονια..βεβαια εμενα δεν ειχε και δεν εχει πολλες ζαρες...αλλα ειναι απιστευτη φατσα και πανεξυπνη..τοσο που καμια φορα απορω..
 


Hopsi

Well-Known Member
9 Φεβρουαρίου 2010
1.182
1
εξωτική Αθήνα
1) δεν της αρεσει αυτη μπου τρωει
2)κανει ζηλειες
3)κανει κονξες
Αν δεν ειναι το 1 , δεν δινεις τιποτα παρα αερα κοπανιστο. Αφηνεις μπολ για 15 λεπτα σε μερος ησυχο, φευγεις και γυρνας σε 15 λεπτα νταααααααααααν. Αν δεν φαει, σηκωνεις μπολ,χαιρετας κλεφτικα και μετα παλι την επομενη μερα. Εμενα το νιανιαρο μου εκανε τη δυσκολη 3 μερες. Κοντευα να παθω κριση πανικου. Αλλα τελικα λυγισε. χαχαχαχααααααα( σατανικο γελιο). Μην φοβασαι . ναζια πεισματα.
 


xitina13

Active Member
8 Ιουνίου 2011
33
0
2..το ενα ομως ειναι στον κηπο σε συγκεκριμενο μερος(το rotwailler)και ειναι μεγαλος...ενω η μικρη μου ειναι μεσα εξω στο σπιτι και το βραδυ κοιμαται στο γκαραζ..
 


xitina13

Active Member
8 Ιουνίου 2011
33
0
hopsi αυτο προσπαθω να κανω...αλλα την λυπαμαι να την αφησω νηστικη...αλλα δεν γινεται αλλιως...πρεπει..και πως θα βρω ποια τροφη της αρεσει?μπορω να παρω απο καπου δειγματα?
 


Eirini-Fontas

Well-Known Member
6 Μαϊου 2009
5.280
709
Θρακομακεδονες
Τα shar pei ειναι σκυλια που δενονται πολυ με το αφεντικο τους και θα ηταν καλυτερο να την ειχες
μεσα στο σπιτι και οχι μονη της σε ενα γκαραζ ειδικα αν θελεις να εχετε μια καλη σχεση μεταξυ σας.
Κανε αυτο που σου λεει η hopsi! Αγορασε μια καλη τροση και ταιζε την 3 φορες την ημερα.
Αν σε 15 λεπτα δεν φαει το φαγητο της απομακρυνεις απο αυτην το μπωλ και επαναλαμβανεις
οταν θα ξαναρθει η ωρα του ταισματος.

Ο δικος μου μου κανε τον δυσκολο επι μια βδομαδα!

και βαλε και καμια φωτο!
 


xitina13

Active Member
8 Ιουνίου 2011
33
0
ναι οντως δεν ειναι μεγαλοσωμα τα shar pei..και το δικο μου ειναι mini shar pei...
 






xitina13

Active Member
8 Ιουνίου 2011
33
0
εβαλα φωτο αλλα δεν ξερω γιατι δεν φαινεται...θα το ηθελα αλλα δεν μενω μονη μου και στο δωματιο κοιμαται και η αδερφη μου που δεν της αρεσουν τα σκυλια..
 






Eirini-Fontas

Well-Known Member
6 Μαϊου 2009
5.280
709
Θρακομακεδονες
Αχχχχχχ αυτοι οι ιδιωτες. Πηρες εναν σκυλο ιδιαιτερης φυλης με αρκετα προβληματα υγειας
ειδικα αν δεν ειναι απο συνειδητοποιημενο και ηθικο εκτροφεα.

Διαβασε για την ρατσα που απεκτησες, να ξερεις τι πρεπει να περιμενεις και διαβασε
και αυτα
http://www.dogforum.gr/v3/showthread.php?4953-%CE%95%CE%BC%CF%80%CE%B5%CE%B9%CF%81%CE%AF%CE%B5%CF%82-%CE%B1%CF%80%CF%8C-pet-shops-bybs

http://www.dogforum.gr/v3/showthread.php?370-ΠΩΣ-ΔΙΑΛΕΓΩ-ΕΚΤΡΟΦΕΑ\
 




xitina13

Active Member
8 Ιουνίου 2011
33
0
απο γνωστο μου ιδιωτη εννοουσα...και γνωριζω ολοκληρη την οικογενεια της...γιατι βρε παιδια?χαπι ο ενας πιεση ο αλλος?
 






Eirini-Fontas

Well-Known Member
6 Μαϊου 2009
5.280
709
Θρακομακεδονες
Διοτι ο σωστος τροπος να αποκτησεις ενα υγιες κουταβι και σωστο μορφολογικα ειναι απο εναν εκτροφεα της
φυλης που εχει διαβασει, εχει ενημερωθει και το σημαντικοτερο εχει εξετασει τα σκυλια που θα βαλει στην
αναπαραγωγη αν ειναι καθ'ολα υγιη τοσο σωματικα οσο και ψυχικα.

Το κουταβι που απεκτησες δυτυχως δεν νομιζω οτι πληρει τα παραπανω. Ασε που μπορει να ειναι
και προιον αιμομιξιας. Πρεπει να εισαι διπλα ενημερωμενη. πολλες βολτες, συναναστροφη με
ανθρωπους και σκυλια και οχι στο γκαραζ δηλαδη με μαχαιρωνεις στην καρδια.
 




xitina13

Active Member
8 Ιουνίου 2011
33
0
το γκαραζ ειναι εσωτερικο και διπλα στο δωματιο μου...σ'αυτο βρισκεται μονο τις 8 ωρες που κοιμαμαι..ειναι ολη την ωρα μαζι μας..
 


xitina13

Active Member
8 Ιουνίου 2011
33
0
ηταν εξετασμενοι απο κτηνιατρο και οι δυο γονεις και ολα τα κουταβια...κ η μικρη μου που την πηγα σε δυο κτηνιατρους ειναι απολυτα υγιεις..οπως επισης και σωστη μορφολογικα...