Δεν φαινεται να γυριζει στο σπιτι του


giorgostr

Well-Known Member
1 Οκτωβρίου 2015
80
61
72
Αθηνα-Αιγαλεω
Καλησπερα φιλοι μου. Ηθελα να μοιραστω ενα θεμα & να ακουσω τη γνωμη σας γι αυτο. Οταν ανεβαινω στο χωριο μου[μενω μονιμα Αθηνα], περιοχη Λαμιας, εκτος απο γατακια αδεσποτα που τα προσεχω & τα ταιζω, εχω & δυο σκυλακια, ενα μεγαλο, πρεπει να ειναι 6-7 ετων & το αλλο περιπου 2 ετων, εναι μαμα & κορη. Εγω εννοειται οτι τα προσεχω παρα πολυ, καθως εχω & σκυλακι εδω στην Αθηνα, μεσα στο σπιτι μας. Αυτα τα δυο λοιπον,μαμα & κορη ειναι της εξαδελφης μου, που μενει λιγο πιο περα, στα 100 μετρα απο το δικο μου σπιτι. Αυτα τωρα βλεπουν την μεγαλη αγαπη που τους εχω & κανουν ολο χαρουλες & φαγακι[ξηρα τροφη],2-3 φορες την ημερα τους εδινα. Εφευγα εγω να παω σε καποια δουλεια & αυτα εκει με περιμενανε στο σπιτι μου. Με κρυο, χιονια & βροχες, οσο ειμαι εκει πανα[χωριο μου], δεν φευγουν....Δεν πηγαινανε στο σπιτι τους καθολου & η ξαδελφη μου μου παραπονιοταν οτι τα σκυλια της[οικογενεια ειναι],δεν πανε σπιτι καθολου...Τωρα,λοιπον,τι συμβαινει...? Εχω φυγει εγω απο το σπιτι στο χωριο στις 30 Αυγουστου, δηλαδη πανε τωρα 2 εβδομαδες. Ενας γειτονας & αυτος φιλοζωος σχετικα, μου λεει οτι η το μεγαλο σκυλι πηγαινει καπου καπου στο σπιτι του ενω αντιθετα το μικρο δεν παει. Ειχα την γνωμη οτι οταν θα εφευγα εγω θα πηγαινανε & αυτα στο σπιτι τους...Τωρα τι να πω ? Ξερετε στα χωρια πως τα εχουν τα σκυλια...Ελευθερα εντελως στις αυλες & γυριζουν στο χωριο αβερτα. Δεν ξερω τι πρεπει να γινει....φοβαμαι οτι καποια στιγμη το σκυλακι που δεν τρωει θα του μεινουν τα κοκκαλα και σιγουρα θα πεθανει απο νηστεια....Η ξαδελφη μου μου ειπε πως τους βαζει ξηρα τροφη....Δεν ξερω θελω την γνωμη σας, πως μπορει να επανελθει & το μικρο σκυλακι στο δικο τους σπιτι, εκτος απο την μεγαλη που πηγαινει & τρωει. Σας ευχαριστω πολυ & συγνωμη για το μεγαλο κειμενο μου.
 


TheBestBoi

Well-Known Member
23 Μαϊου 2020
810
921
27
Εγω το μονο που εχω να πω, ειναι οτι αν την κοπελα την πιανει και το παραπονο που τα σκυλια δεν πανε σπιτι της, τοτε ισως να σταματησει να τα εχει ελευθερα να κανουν οτι θελουν και να κινδυνευουν απο χιλια δυο πραγματα, και να γινει σωστη σκυλομαμα.
 


giorgostr

Well-Known Member
1 Οκτωβρίου 2015
80
61
72
Αθηνα-Αιγαλεω
Εγω το μονο που εχω να πω, ειναι οτι αν την κοπελα την πιανει και το παραπονο που τα σκυλια δεν πανε σπιτι της, τοτε ισως να σταματησει να τα εχει ελευθερα να κανουν οτι θελουν και να κινδυνευουν απο χιλια δυο πραγματα, και να γινει σωστη σκυλομαμα.
Συγνωμη για την αργοπορια της απαντησης μου...Εχω λιγο καιρο να μπω στο site & σημερα ειδα την απαντηση...Λογω κορονοιου εχω κανα 3μηνο να παω στο χωριο...Αλλα τι να περιμενω απο τους γειτονους-συγγενεις στο χωριο ? Ετσι ειναι δυστυχως η κατασταση στα χωρια μας....το ξερετε αυτο...Ομως απ οτι μαθαινω, πηγαινει τρωει στο σπιτι του και ερχεται & καθεται με τις ωρες στο δικο μου....δεν πειραζει, κατι ειναι & αυτο...Φαινεται η αγαπη που εχουν παρει απο μενα ειναι πολυ πιο μεγαλη απο των ιδιοκτητων(και αυτο ειναι σιγουρο), & το νιωθουν τα σκυλακια μας. να μην σας κουραζω. Ευχαριστω για την απαντηση. καλες γιορτες σας ευχομαι!
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.597
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3