Δηλώσεις συμμετοχής-κοπή πίτας 2011

ποτε θελετε να κοψουμε τη πρωτοχρονιατικη πιτα του 2011

  • 02/01/2011

    Votes: 5 13,2%
  • 09/01/2011

    Votes: 17 44,7%
  • 16/01/2011

    Votes: 16 42,1%

  • Total voters
    38
  • Poll closed .

Status
Κλειδωμένο θέμα

Elli

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
3.885
193
49
Αθήνα
Ελάτε! Απ΄όλα θα έχει το μενού! Και σκύλους να τον βάλουν στην θέση του, και γλυκούλια να τον παίξουν! Σιγά μην επιτεθεί στην Μαίρα! Ελάτε λέμε!!!
 








ATREAS

Well-Known Member
8 Νοεμβρίου 2009
874
2
Mesogeia - Attiki
Και εμείς θέλουμε πολύ να έρθουμε αλλά το πράγμα χωλαίνει. Λόγω ασυννενοησίας γιατρών ένα μέλος της οικογένειας δεν πρόλαβε να πάρει σήμερα εξιτήριο από το νοσοκομείο (που θα έπρεπε) και το βλέπω να μένει μέσα το Σαββατοκύριακο.

Αν καταφέρουμε με κάποιο τρόπο να βγει αύριο Σάββατο (είναι λιγο δύσκολο :-( ) τότε θα έρθουμε και εμείς και δεν θέλουμε ούτε πίτα ούτε τίποτα, μόνο να σας δούμε.

Αύριο θα ξέρουμε σίγουρα.
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.125
10.078
Athens
και ποιος θα φερει το παγο?γιατι εγω μονο σιβας πινω αντε και ρακι απο καταψυκτη.
Μείζον θέμα ο πάγος - κι εγώ προβληματίζομαι...:-k Δεν έχει πουθενά και κανα παγόβουνο να βάλουμε τον kokkoni να σπάει...
 








johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
Λοιπόν, μετά από μακροσκελές τηλεφώνημα με τον ptf, λέγαμε τα εξής (Μαρία, ακοοοοούςςςς???)

1. Η κα ...ptf θα φτιάξει την πίτα. Λέγαμε μήπως τα κομάτια κοπούν ανά account που έχουμε στο φόρουμ. Π.χ. johnk --> 2 άτομα - 1 κομάτι, Sophiaouda --> 2,5 άτομα - 1 κομάτι, xotikouli --> 1 άτομο - 1 κομάτι κλπ...... (έτσι, βγαίνουν 25 - 30 κομάτια, που είναι εντάξει για μιά μεγάλη πίτα, μιάς και τα 53-60 κομάτια χρειάζονται, όντως, μηχανή κοπής του ...ζαμπόν)
Αν υπάρχει αντίρρηση - αντιπρόταση, τη συζητάμε.

2. Εμείς θα φέρουμε "μερικές" μπύρες και "μερικά" τυροπιτάκια κλπ., που (βέβαια) δεν θα είναι και πολύ ζεστά. Αν μας πείτε τι άλλο να φέρουμε, ευχαρίστως.

3. Ο Παναγιώτης (ptf), που έχει ξαναέρθει στο χώρο μου έλεγε ότι κάποιος θα πρέπει να πάει "εγκαίρως", ώστε να καβατζώσουμε το περίπτερο και τα 2 παγκάκια, ώστε να μπορούμε να ακουμπήσουμε - χειριστούμε την "πραμάτεια" μας, πριν αρχίσουν να έρχονται διάφορες οικογένειες με παιδάκια κλπ., εφόσον προβλέπεται πως ο καιρός θα είναι καλός.

Στη διάθεσή σας.
 




kokoni

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
10.349
97
16
earth
ναι ανα ακαουντ απο εμάς

θα φέρουμε κι εμείς μερικές μπύρες και κανα 2 κιλά τσίπουρο
έλεγα να φέρω τιποτα πίτσες αλλά θα γίνουν σόλα μέχρι να έρθουμε
πάγο...σοβαρά μιλάτε??? τώρα με την υπερθέρμανση του πλανήτη???

για πιο νωρίς δεν το βλέπω απο εμάς τουλάχιστον-νομίζω ότι είμαστε οι "απο πιο μακριά"
 




kokoni

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
10.349
97
16
earth
όχι ρε
μετά θα κάνουμε την διαδήλωση
να πιούμε πρώτα...να φάμε να γκαρδαμώσουμε
και μετά κάνουμε πορεία κατά των παπιμιλ και του ΔΝΤ
 


Elli

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
3.885
193
49
Αθήνα
Ρε αδερφιά ηρεμία! Δεν πάμε σε μπουζούκια η σε rockadiko ψυχραιμία!!! Ούτε dj παίζει ηρεμήστε λίγο!!!
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.887
Ακούει...:p
1. Καλή ιδέα όντως. Ετσι να το κάνουμε λέω κι εγώ και οποιαδήποτε άλλη σκέψη είναι επίσης ευπρόσδεκτη, μέχρι το πολύ αύριο νωρίς το πρωί.
* H sophiaouda παρεπιπτόντως είναι δύο accounts :)
2. Γιάννη μου και την τελευταία φορά που είχαμε πιτάκια, κρύα ξεκρύα, πίστεψέ με δεν έμεινε ψίχουλο ;)
3. Βεβαίως και θα πρέπει να γίνει αυτό. Αλλά αν πει κάποιος ότι θα πάει να καβαντζώσει, όλοι οι άλλοι θα έρθουν κατά το μεσημέρι το νωρίτερο :cool:

Οπότε...καλό θα ήταν να είμαστε όλοι μέχρι τις 11.30 αν θέλουμε να βρούμε μέρος να κάνουμε παιχνίδι ;):)
 






kokoni

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
10.349
97
16
earth
να πάνε οι εργασιακοί απο τα χαράματα και να κανουν ιχνηλασία και μετά δαγκώματα....πιστεύω πως οταν φτάσουμε δεν θα υπάρχει ψυχή απο "τρίτους" :lol:
 


johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
Βαγγέλη, αυτή είναι η πιο "δυνατή" οργανωτική πρόταση για τη συνάντηση !!!

Ελπίζω οι εργασιακοί να μην είναι ...ξενύχτηδες το Σάββατο βράδυ...
 


Status
Κλειδωμένο θέμα