Δημιουργία εκτροφείου;








apsu

Well-Known Member
8 Μαϊου 2010
103
0
Krina νομιζω οτι ξαναειπα οτι δεν εχω σκοπο να κανω τιποτα πριν ενημερωθω σωστα και αποκτησω επαρκη γνωση.
Το οτι εχω ανοιξει τα θεματα αυτα ειναι γνωστο, ουδεποτε κρυφτηκα η ειπα ψεμματα, γι αυτο αλλωστε εγραψα και εδω.
Τωρα το ποσο ωριμο ειναι να ψαχνεις και να παραθετεις το θεματα εχω ανοιξει δεν θα το σχολιασω.
Ξαναλεω
ΚΑΝΩ ΣΚΕΨΕΙΣ, ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΤΙΠΟΤΑ
θες να στο δωσω και σε υπευθυνη δηλωση για να το καταλαβεις?
Αν διορθωσω το αρχικο μου θεμα και γραψω απλα: παιδια απο περιεργεια θα ηθελα να μαθω τι χρειαζεται για την εναρξη εκτροφειου και πανσιον θα με επαιρνες παλι απο τα μουτρα?
τι να πω
 


ProudtobeGreek

Well-Known Member
21 Σεπτεμβρίου 2010
3.682
4.317
42
www.proudtobegreek.eu
Φαντάζομαι πως αυτό που θέλουν να σου πούν οι υπόλοιποι είναι οτι ξεκινάς με λάθος σκεπτικό...πρώτα πρέπει να μάθεις,να ζήσεις και να αγαπήσεις όσο δε πάει κάποια φυλή και με γνώμονα το καλό της και όχι το κέρδος θα μπορείς να σκεφτείς την εκτροφή...δεν είναι επάγγελμα..είναι πάθος!;)
 


apsu

Well-Known Member
8 Μαϊου 2010
103
0
sofouli δεν ειδα τις ερωτησεις που μου εκανες
δεν εχω σκυλο, εχω γατες
ειχα στο παρελθον σκυλο ημιαιμο που ββρηκα στο δρομο και το κρατησα
 


Sofouli

Well-Known Member
3 Σεπτεμβρίου 2010
6.243
526
Λάρισα
Α, Ντενις και Κώστα ήρεμα, θέλω και εγώ χωραφάκι στην Αχαία, σας παρακαλώ!!
Εγώ προτείνω να γίνει χριστουγεννιάτικη κλήρωση , και τα έσοδα σε μένα φυσικά!!

@Κρίνα το είδα τώρα, οπότε η φίλη μας μάλλον δεν έχει εμπειρία.
Περιμένω να μας πει και η ίδια!

*Τώρα είδα την απάντηση.
Γιατί δεν ξεκινάς με το να επιλέξεις αρχικά την φυλή που σου αρέσει και σου ταιριάζει;;
Και τα υπόλοιπα βλέπεις μελλοντικά;;
 


denis

Well-Known Member
25 Απριλίου 2007
8.820
12
Athens
www.rottweiler-greece.net
Σε έχω προλάβει :p
Mην αγχώνεσαι. 2 άτομα Χ 2 σκύλες Χ 2 φυλές + 30 επιβάσεις + 10.000 ευρώ η σκύλα πρωταθλήτρια - 400 ευρώ Χ 12 μήνες η τροφή κάτι θα βγεί.

Αν δεν βγεί θα βάλουμε μία αιώρα κάτω από τον Αχαικό ήλιο (η ταράτσα που λέγαμε)
 


Krina

Well-Known Member
28 Οκτωβρίου 2008
2.244
5
56
Περιστερι Αττικης
www.vomkrinastrand.com
δεν κανω κατι παρανομο βαζοντας τα θεματα που εχεις ανοιξει ,το δικαιωμα αυτο το δεινεις εσυ ,ολοι μας γραφοντας δημοσια ,για να δειξω την ασχετοσυνη ,που βεβαιως δεν ειναι κακο ,αλλα που αχαρακτηριστο ειναι να εχεις βλεψεις εκτροφης σκυλων οταν δεν εισαι ουτε καν κατοχος σκυλου ,ελεος !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ειναι τραγικο !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!δεν ειναι ουτε καν γελοιο !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
εκτος και αν μιλας για προυποθεσεις και χρονος που απαιτειται αν ξεκινησει καποιος ,οποτε υπολογισε καμια 20 χρονια αν ολα πανε καλα θα εισαι ετοιμη για τη πρωτη σου γεννα
και δεν μιλησες απο περιεργεια μιλησες και το ειπες καθαρα επαγγελματικα ,και λεω εγω που πας καραμητρο !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 


omarock

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2009
2.836
7
Δραμα
Κρινα για την χρηση του καραμητρου θα σε χρεωσω 5 ευρω,δεν μπορεις να χρησημοποιης δικες μου εκφρασεις ρε συ.:D:D:D
Ψαχνω Καναδεζικο λυκοσκυλο,μετα απο ενα μηνα,θα παρω ενα Μαλαμουτ,μετα απο ενα μηνα θα κανω εκτροφειο,και ξενοδοχειο,αυτο με φοβιζει για το μελλον.
 


apsu

Well-Known Member
8 Μαϊου 2010
103
0
καθαρα επαγγελματικα θα ηταν η πανσιον
οκ
και επειδη βλεπω οτι ριχνεις το επιπεδο πολυ χαμηλα, αποχωρω

Για τους υπολοιπους απλα να πω οτι ξερω οτι πρεπει να βαλω τα πραγματα σε μια σειρα πριν αποφασισω το οτιδηποτε και σας ευχαριστω για τις συμβουλες σας.
 




Veronica

Well-Known Member
7 Δεκεμβρίου 2010
3.213
6
Always somewhere
www.youtube.com
Ρε παιδιά, τι σχέση έχει ο ΚΟΕ για να θέλει μια έκταση στην Αχαϊα;

Δε μιλάω για δωρεά φυσικά όπου δε νομίζω να πουν όχι (ούτε και εγώ θα έλεγα)...
Όχι δωρεά, αλλά κάποιοι του ΚΟΕ δεν εκτρεφουν κιόλας ή δεν ξέρουν εκτροφείς κοκονιών ας πούμε ή δεν υπάρχουν ελληνικά σκυλιά στην Αχαϊα; Θα της πουν να κανουν ενα κεντρο εκει ή όχι. Γιατι να μην θελουν να το νοικιάσουν; Γιατί να μη θέλουν να την ενημερώσουν; Εστω και να την αποτρέψουν...
 


GRDANE

Well-Known Member
7 Σεπτεμβρίου 2007
6.817
5.047
patra
grdane.blogspot.com
καταλαβες ντενις και κρανης...
τοχασατε το οικοπεδακι...
θα με παρει ο κοε τηλ και θα μου πει...
εσυ εισαι πατρα παρε κι ενα χωραφακι να κανεις οτι γουσταρεις.... :p
 


Krina

Well-Known Member
28 Οκτωβρίου 2008
2.244
5
56
Περιστερι Αττικης
www.vomkrinastrand.com
καλα veronica διαβασε το ολο θεμα και υπογραφουν τα συμβολαια αργοτερα ](*,)

ναι Grdane και εσυ με ποιο καλο σου φιλαρακι θα το μοιραστεις εεεεεεεε? ατιμουλικε καταπληκτικε μου τροχονομε ? εεεεεεεεεεεεεεε?
 


DOG.CRIME

Well-Known Member
5 Ιουλίου 2010
1.289
7
Γενικά το θέμα το κάλυψαν τα παιδιά.
Δεν είναι εύκολη υπόθεση το εκτροφείο!
Μια παρατήρηση μόνο.Μέτα από 8 μήνες καθημερινής ενασχόλησης με μια φυλή που απλά μου αρέσει (όχι βλέψεις για εκτροφη) ακόμα δεν μπορώ να διακρίνω με σιγουριά ποιος σκύλος είναι καλό δείγμα και ποιος όχι.
Τι θέλω να πω?Η μυστική συνταγή είναι να γνωρίζεις πολλά για αυτό που θες να εκτρέψεις και θεωρητικά και πρακτικά,κάτι το οποίο δεν γίνεται σε ένα χρόνο όυτε σε δύο!
Από εμένα καλή συνέχεια σε ότι κιαν κάνεις.
 






Veronica

Well-Known Member
7 Δεκεμβρίου 2010
3.213
6
Always somewhere
www.youtube.com
καλα veronica διαβασε το ολο θεμα και υπογραφουν τα συμβολαια αργοτερα ](*,)
Κρίνα, από την αρχή το έχω διαβάσει και μόλις ξαναείδα ένα βίντεο απο την εκπομπή ''Παρά Τρίχα'' όπου ο κ. Μακαρίτης προτρέπει να βοηθήσουμε να συνεχιστεί το εκτροφικό πρόγραμμα των κοκονιών. Εγω πρότεινα κάτι καλοπροαίρετα, έχοντας αυτό κατα νου. Το θέμα δεν είναι να αποτρέπεις, αλλά να δείχνεις και κάτι εναλλακτικό. Αν δε γίνονται αυτά που πρότεινα, εξηγησέ μου γιατί και τι κακό βρίσκεις στη μαθητεία.
 


Krina

Well-Known Member
28 Οκτωβρίου 2008
2.244
5
56
Περιστερι Αττικης
www.vomkrinastrand.com
συγνωμη καλη μου που δεν μπορω να καταλαβω οτι το θεμα με το οικοπεδακι οτι ειναι σοβαρο ,παντως ενδιαφερομαι και εγω να μαθητευσω αν λαβω μετα ελαφρυνσεις και επιδοτησεις ,ουτως ή αλλως μια ολοκληρη ζωη στη μαθητεια ειμαι και θα συνεχισω να ειμαι, ευκαιρεια να εχω και απολαβες περαν αυτων των γνωσεων και των εμπειριων

αντε και για να δειξω και τι αγγελουδι ειμαι θα τις μοιραστω με το φιλarαkι κου το grdane
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.123
Μηνύματα
895.931
Μέλη
19.938
Νεότερο μέλος
panos95