Διατροφή & Ανάπτυξη Λάμπραντορ


LaCat

Well-Known Member
3 Ιουλίου 2013
861
923
Ωραία! Τότε μήπως να πάρω acana που είναι εκεί κ εκεί απο τιμή σε royal κ έχει περισσότερο κρέας;
Nancy@1 από ότι έχω διαβάσει από τους κωδικούς της ακάνα σφιχτά κακά έχουν με την acana lamb and rice, αυτή στη ροζ συσκευασία.
Είναι all life stages οπότε κάνει και για κουτάβια και για ενήλικα σκυλιά.
Ο μόνος λόγος για να αποφύγεις την ακάνα είναι ότι τυχαίνει πιο συχνά να μην κάτσει καλά σε σκυλιά και εσύ έχεις ήδη ένα κουτάβι που ταλαιπωρήθηκε με αλλαγές τροφών.
Η ακάνα βάση συστατικών, για το λόγο που αναφέρεις, είναι καλύτερη τροφή.
 


Nancy @1

Member
8 Μαϊου 2014
13
0
31
Επειδή έχει ταλαιπωρηθεί έλεγα κ εγώ να δώσω royal που κάθεται καλύτερα στα σκυλιά από οτι η acana! Δεν θέλω να κάνω συνέχεια αλλαγές...ξέρω οτι πρέπει να καταλήξουμε κάπου. Αν δεν είχαμε αυτό το πρόβλημα θα πήγαινα με κλειστά μάτια acana αλλά τώρα έχω μπερδευτεί.
 


Ghostdoc

Well-Known Member
25 Νοεμβρίου 2013
1.623
793
Ghostlands
H Akana, θεωρείται πολυ καλύτερη τροφή απο την Royal, για την οποια ωστόσο ακούω οτι είναι πολύ επιθυμητή απο τα σκυλιά, ίσως λόγω κάποιων βελτιωτικών γεύσης που βάζουν. Για μένα δεν θα υπηρχε κανένα δίλημμα , Ακάνα δαγκωτό !
 


LaCat

Well-Known Member
3 Ιουλίου 2013
861
923
Επειδή έχει ταλαιπωρηθεί έλεγα κ εγώ να δώσω royal που κάθεται καλύτερα στα σκυλιά από οτι η acana! Δεν θέλω να κάνω συνέχεια αλλαγές...ξέρω οτι πρέπει να καταλήξουμε κάπου. Αν δεν είχαμε αυτό το πρόβλημα θα πήγαινα με κλειστά μάτια acana αλλά τώρα έχω μπερδευτεί.
Σε καταλαβαίνω!
Εδώ η δικιά μου που είναι ρουφήχτρα και σκεφτόμουν ποια να διαλέξω....
Πόσο μάλλον να έχεις και ειδικό ζήτημα όπως εσύ.
 


Nancy @1

Member
8 Μαϊου 2014
13
0
31
Καλά δεν φοβάμαι μήπως δεν του αρέσει από γεύση. Τρώει κ εμάς :p Πως να στρώσει κ το εντεράκι του όταν συνέχεια θέλει να μασουλάει κάτι!!Αν δεν τoυ καθίσει ούτε η acana θα βάλω τα κλάματα :p
 


LaCat

Well-Known Member
3 Ιουλίου 2013
861
923
Αναφερόμουν σε αυτό που συζητούσαμε, ότι τρώει χωρίς να της δημιουργεί πρόβλημα.
Από πλευράς γεύσης είμαι σίγουρη ότι και το golden σου θα τρώει τα πάντα χωρίς διακρίσεις!
 


Ghost

Well-Known Member
28 Απριλίου 2014
105
27
37
Acana και πάλι acana! Έκανα την μακακια και πήγα και πήρα το μεγάλο κιολας orijen large puppy τάχα ξηλώθηκα για το καλύτερο για την σκυλίτσα και τρίχες... εκτός οτι δεν έχει ιδιαίτερη διαφορά με την acana πέρα απο το κόστος που εκει παρα έχει, η acana καθόταν πιο καλά... το σκυλάκι είχε μια ωραία μυρωδιά! Τωρα δεν μυρίζει καθόλου με αποτέλεσμα να λερώνονται οι τριχες της οταν κατουράει και να βρωμάει το σύμπαν... μονη λύση το μηλόξιδο αλλα πόσο να βάλεις σε κουταβάκι! Παίζει να είμαι απο τους λίγους που παρακαλάει το κουτάβι του να μεγαλώσει!!
 


Berna

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
9.704
3.862
39
Belgrade, RS
clockworkplum.wix.com
- Το κρεας απο πουλερικά είναι μια χαρά
- το λίπος πουλερικών είναι μια χαρά
- οι βιταμίνες είναι μια χαρά
- τα αμινοξέα ειναι μια χαρά
- το ρυζι ειναι μια χαρα (ναι ξερω, εδω δε θα συμφωνησεις)
- το ασβεστιο ειναι μια χαρα
- ο φώσφορος ειναι μια χαρά
- το φολικο οξυ ειναι μια χαρα
- ο σιδηρος ειναι μια χαρα

να συνεχισω?
Ολες οι τροφές έχουν πρόσθετες βιταμήνες, ακόμα και η Chappi.

Επομένως έχουμε ένα σορό σκουπίδια στη τροφή, εκτός από 3 συστατικά που είναι οκ, όχι μια χαρά.
 
  • Like
Reactions: Ghost