Διεθνεις εκθεσεις μορφολογιας 26-27/9/09 **ΑΛΛΑΓΕΣ ΣΤΗ ΣΥΝΘΕΣΗ ΚΡΙΤΩΝ & ΣΤΙΒΟΙ




Teobullmastiff

Well-Known Member
25 Ιουλίου 2009
4.816
3
39
Πεντελη,Αθηνα
@Rottie και εγω χαρηκα για την γνωριμια και ευχομαι να τα λεμε σε πολλες εκθεσεις (μου αρεσε τελικα :D) και σε αλλα κυνολογικα (φαγοποτικα) events :p.Ο Τορο και η Βιβη και εγω ευχαριστουμε για τα καλα λογια!Ευχομαι να κατεβει και η μικρη σου σε εκθεση με πολλες επιτυχιες! :D

Θα συμφωνησω με τον Denis και τον Γιαννη,τα σουβλακια ηταν σιγουρα απο σκυλους που δεν επαιρναν καλη κριση.:p:p...οριστε η καταντια των shows!Χαλια!:mad:
Το hot dog ομως ηταν πολυ καλυτερο!Απο Best in Show σκυλους και πανω!!:D:p:D

Χαρηκαμε παρα πολυ (ο Τορο,η Βιβη και εγω) που γνωρισαμε τοσο κοσμο στην εκθεση (το φορουμ διοργανωνει εκθεση μονο του,αμα λαχει :p), ηταν ολα πολυ καλα -εκτος της βροχης- και σιγουρα θα ξαναπαρουμε μερος σε εκθεση...(την ψωνισαμε,κολλησαμε :p).

Το μονο που δεν καταφεραμε ηταν να μεινουμε για το "best puppy in show" γιατι ημασταν και οι 3 ψιλο-τεζα και απορω πως αφηνουν τα κουταβια στο τελος...απο την ωρα της κρισης μας,+ 8 μιση ωρες μεχρι να κριθει το καλυτερο κουταβι ειναι πολλες...βαλανε πρωτα τις ομαδες κλπ,3 απο το τελος τα κουταβια.:( (ηθελα να βιωσω και την συγκεκριμενη κριση,αλλα μια αλλη φορα δεν χαλασε και ο κοσμος :D...ευχαριστω τον Pouf - Κωνσταντινο και την Σοφια για την παρεα!...και την προσπαθεια να μας κρατησουν στο "best puppy" :p:p).

p.s Thai Ridgeback θα του εδινα ανετα το "best in show" μονο και μονο για την μοναδικη ομορφια του (κατ'εμε παντα) και την απιστευτη σπανιοτητα του!Ειμαστε τυχεροι οσοι το ειδαμε απο κοντα.
 


Tricky

Well-Known Member
20 Ιουλίου 2008
2.014
294
Tricky και Teobullmastiff χάρηκα πολύ που γνώρισα εσάς και τα σκυλιά σας. Σας εύχομαι πάντα επιτυχίες! :)
Σε ευχαριστουμε Rottie ...:)

Περασαμε ομορφα , γνωρισαμε αρκετο κοσμο και σκυλακια , μας εβγαλαν Εξαιρετους και τσιμπησαμε και το πρωτο μας R.CAC - R.CACIB (''παιξαμε'' και με τον εξαιρετικο πρωταθλητη πατερα μας και του τσιμπησαμε τη δευτερη θεση:D:p)

Μερικες φωτο , ξεκινωντας απο τον BIS της ζωης μου :D :





 








Chloe

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2006
8.324
30
42
Αθήνα
prigipissa-straydog.blogspot.com
ΜΠΡΑΒΟ ΠΑΙΔΙΑ! :D
Τέλειο το πρώτο ροτ στη δημοσίευση 56 :)
Τα κανίς μάγεψαν πάλι :-? Τα κουρέματα όσο πάει και χειροτερεύουν? :confused:
Υπέροχα bobtail, μποξερίνια, μπασέ. Είδα και σε άλλες φωτο την Εύη με την Ice (νομίζω) που έχει εξελιχθεί σε κούκλα σκύλα! :D
 


Teobullmastiff

Well-Known Member
25 Ιουλίου 2009
4.816
3
39
Πεντελη,Αθηνα
Eμεις περιμενουμε τις φωτογραφιες με τον Τορο μας απο τους "επισημους" φωτογραφους μας.:D:D:D (χωρις αυτους δεν θα καναμε και πολλα,ουτε στον στιβο ουτε πουθενα.:)).

Θα σηκωσουμε ομως σημερα βιντεακι απο την εκθεση γενικα.

Τελος να δηλωσω οτι ειμαστε πολυ ευχαριστημενοι και χαρουμενοι απο την κριση του Τορο μας (ο Τορο πολυ που χ3στ1κ3,να παιξει με ΟΛΑ τα σκυλια της εκθεσης ηθελε μονο!:p)..."Best Puppy of Breed" ως "Very Promising":D,αλλα δεν αντεξαμε να παιξουμε και για το "Καλυτερο κουταβι Εκθεσης".
 






Teobullmastiff

Well-Known Member
25 Ιουλίου 2009
4.816
3
39
Πεντελη,Αθηνα
ειχε πολλα και διαφορα σκυλια(διαφορες φυλες) με αποκορυφωμα το thai ridgeback και τον ιρλανδικο λυκοθηρα το πιο ψηλο σκυλι του κοσμου...ο συγκεκριμενος ειχε υψος στο ακρωμιο 90 εκατοστα!!

εχω να σας πω -οπως και τα υπολοιπα μελη που ηρθαν- πολλα απο εντυπωσεις,φυλες σκυλων,κριτες κλπ...:D

παω να φαω μακαρονια με μοσχαρακι κοκκινιστο...τα λεμε μετα:p
 


dimiv

Well-Known Member
18 Αυγούστου 2008
506
0
50
Αθήνα
και από εμένα μερικές φωτο που είναι ψιλοχάλια γιατί πάλι ξεχασα την φωτογραφικη και τράβαγα από το κινητό
















 




kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
Mπράβο παιδιά!!!!:):)

Καπου ειδα ενα westaki ή μου φανηκε?:D:D

Σημέρα πρέπει λογικα λόγο καιρού να ήταν καλύτερα απο χτές!!:):)
 




Dinosd

Well-Known Member
20 Ιανουαρίου 2008
188
0
50
TIRNAVOS (LARISSA)
Με Ντίνο μέσα θα ψάχνετε κοντινή ταβέρνα βάζω όλα τα λεφτά μου και τα σκυλιά μου στοίχημα :p :p :p
Πολύ χάλια με το ζόρι κατέβηκαν 7 :mad:
Όπως καταλάβατε, τζάμπα ο θόρυβος για τα σουβλάκια.
Στην επόμενη έκθεση θα κατέβω οργανωμένος, (ψυγειάκι με κρέατα, κάρβουνα και ψησταριά).
πιστέψτε με είμαι καλύτερος ψήστης παρά dog handler.

Περάσαμε καλά και τις 2 ημέρες.

Galazio, kkranis, Krina, krisai, Promitheas, teobullmastiff, tricky χάρηκα για τη γνωριμία.

Ευχαριστώ για τις φώτο (μάλλον πρέπει να κουρέψω το μούσι).
 


sir-elric

Well-Known Member
17 Νοεμβρίου 2006
2.589
3
marathon beach
προσπαθω να βρω εδω και ωρα τα λογια να περιγραψω το σημερινο γιατι η γνωριμια...........................με την γαλαζιο δεν μπορει παρα να αφησει σημαδια. γνωρισαμε και τον κ.κρανις και το ελ μεχορ. ειδαμε τον ντινακο να παραδιδει μαθηματα χειρισμου, τον ντενις να παραδιδει μαθηματα κομψοτητας με το κιτρινο αξεσουαρ. μαρεσε παρα πολυ το προσωπικο του catering:D. μαρεσε ο κριτης στον στοιβο 5 και το IRISH WOLFDOG ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΣ ΣΚΥΛΟΣ ΑΠΛΑ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ.

ειδα και τις φατσουλες με τα μεγαλα στοματα- τεραστιος μεγεθυντικος φακος αυτο το ιντερνετ.


τιμη και δοξα στην κυνοφυλια στην κροατια, οπως και στους λατρεις των γκρεϊχαουντ (αν και εγω επιμενω οτι ηταν σαλουκι)
 


Teobullmastiff

Well-Known Member
25 Ιουλίου 2009
4.816
3
39
Πεντελη,Αθηνα
μου αρεσε πολυ και ο handler-ιδιοκτητης του irish wolfhound!πολυ καλος,ανετος και -παρολο που μιλαγε ελληνικα-ουγγρικα και αγγλικα μαζι- μια χαρα συννενοηθηκαμε.:D
 


galazio

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2008
3.733
7
χαρηκα κι εγω πολυ που γνωρισα και φατσες που δεν ειχα συναντησει μεχρι στιγμης κι ελπιζω στην επομενη εκθεση να γνωριστω και με οσους μου διεφυγαν:)

ο ιδιοκτητης του λυκοθυρα, απιστευτος ανθρωπος, κυριος, με τρομερη ενσυναισθηση, ευγενεια και τροπους που σπανια συναντας...μακαρι να τον ξανασυναντησω και να εχω περισσοτερο χρονο μαζι του.
ενταξει, ο σκυλος, ολα τα λεφτα, μου εχει αφησει ομως καποιες αποριες, που αντε να βρω με ποιον θα τις συζητησω:p
μεγαλο απωθυμενο μου εμεινε που δεν μπορεσα λογω τοπου και χρονου να μιλησω με τον ιδιοκτητη του περισσοτερο...μα, πολυ μεγαλο...
στον υπνο μου σημερα, ξερω τι θα δω:)(αυτα ειναι ονειρα...)

επιστρεφω κι εγω με τις φωτογραφιες μου.

υγ..μαζευετε τα σκατα των σκυλων σας!!! δεν θα σας πεσει η μεση.:mad:
 
Last edited:




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.135
Μηνύματα
896.077
Μέλη
19.947
Νεότερο μέλος
Isabelmysa