Δοσολογία royal για 9 μηνών σκυλί???


dorothy

Active Member
20 Μαϊου 2012
41
0
49
Ερμιόνη Αργολίδας
Χαιρετώ όλη την παρέα.
Και βεβαίως θέλω τα φώτα σας.
Η συσκευασία junior της royal με έχει μπερδέψει... Πόσο πρέπει να τρώει ο Χάρης τέλος πάντων?? Είναι 9 μηνών περίπου, λαμπραντόρ περίπου. Είναι δυνατόν να λένε 3 2/8 κύπελα για 8 μηνών και 2 5/8 για τα μεγαλύτερα? Έχει γίνει λάθος στη συσκευασία? Νόμιζα ότι μεγαλώνοντας τους αυξάνεις την ποσότητα, δεν την μειώνεις...
Ευχαριστώ βρε παιδιά.
Και να ξέρετε, σας διαβάζω πάντα.
Δώρα
 


mAthosalas

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2011
1.053
2
52
Πάτρα
Οταν ειναι κουταβια τρωνε οντως παραπανω ποσοτητες...και στη Royal ετσι ειναι,μην σε παραξενευει :)
 


dorothy

Active Member
20 Μαϊου 2012
41
0
49
Ερμιόνη Αργολίδας
Υστερόγραφο: Επειδή δεν είμαι συχνή στο φόρουμ, ήθελα απλά να σας θυμίσω τις ανασφάλειές μου λίγο πριν αποκτήσω τον Χάρη, σχετικά με τη μητέρα μου η οποία δεν συμπαθεί τα σκυλιά. Παρά τις ενθαρρυντικές σας συμβουλές και παρατηρήσεις, η μητέρα μου όταν το έμαθε έπαθε νευρική κρίση(literally λέμε). Κάναμε να μιλήσουμε τρεις μήνες και όταν πάω εκεί για δουλειές δεν τον παίρνω μαζί μου. Τα ανήψια μου όμως είναι ξετρελαμμένα μαζί του, όπως κι εγώ εξάλλου, γιατί μέρα με τη μέρα ο Χάρης μου βγάζει έναν εκπληκτικό χαρακτήρα και είμαι ερωτευμένη μαζί του, εγώ η άσχετη που δεν ήξερα τίποτα για τα σκυλιά... Επίσης, ενώ πήρα ένα αδέσποτο εγκαταλελειμμένο σκυλί για το οποίο μόνο υποθέσεις μποούσαμε να κάνουμε για το πως θα είναι όταν μεγαλώσει, βγήκε το πιο όμορφο σκυλί του κόσμου -εντελώς αντικειμενικά- νομίζουν κάποιοι στο χωριό ότι είναι καθαρόαιμο σοκολατί λαμπραντόρ. Το μόνο πράγμα που τον προδίδει είναι ο άσπρος του λαιμός και τα τέσσερα άσπρα ποδαράκια.
Υστερόγραφο τέλος. Φιλιά.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.819
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf