Δυσκολία στην τροφή!


Konstzan

Member
13 Οκτωβρίου 2015
16
6
35
Καλησπέρα - Καλημέρα! Έχω Ενα θηλυκό ακίτα 7,5 μηνών... το τελευταίο διαστημα αντιμετοπίζω πρόβλημα με την τροφή της! Σας αναφέρω ότι θέμα παθολογικό δεν διατρέχουμε. Πριν κάνω το πόστ κοιταξα να διαβάσω εδώ μέσα ότι υπάρχει, αλλά μπερδεύτικα.... :/

Λοιπόν θα σας αναφέρω ότι αλλάξαμε τροφή... στην αρχή ξεκίνησα με equilibrio, την άλλαξα για τους προφανές λόγους σε sam's field. Ομως εκεί ξεκήνησε έντονα να μην τρώει την τροφής της όταν της την έβαζα και αγχώθηκα και πήγα (λάθος μου) σe chibau που δεν τρώει την προβλεπόμενη ποσότητα γιατι της μαζεύω την τροφή πλέον . είναι καθαρά παραξενίες... να σημειώσω ότι δεν έχει φάει ποτέ τίποτα άλλο από την (ξηρά) τροφής της. Ένα πρόβλημα πιστεύω είναι οι λιχουδίες και της σταματάω... και ένα δεύετερο λόγο προγράμματος δεν μπορώ να είμαι σφοιχτός στο πρόγραμμα! Λόγο δουλείας λείπω όλη μέρα με αποτέλεσμα να της αφήνω την ημερίσια τροφή στο μπολάκι της,

τι πρέπει να κάνω....;
πιστεύω πρώτα σταματάω τις λιχουδίες... δεύτερον θα συνεχίσω να της μαζεύω την τρωφή!
ολα καλά μέχρι εδώ.. τις μέρες (5-6 τον μήνα) που λείπω λόγο δουλείας να της αφήνω τρόφή ή όχι....;

Σας ευχαριστώ εκ τον προτέρων!
 
Last edited:


st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
Συνεχίζεις την δουλειά σου κανονικά!
Βγάζεις την σκύλα κανονικά βόλτα όποτε ορίσεις εσύ μέσα στο 24ωρό σου!
Ταίζεις την σκύλα κανονικά! Σε 2 λεπτά αν δεν έχει φάει παίρνεις το πιάτο!
Μην ξαναλλάξεις τροφή! Αν είναι οκ κάτσε σ'αυτήν!
 






Konstzan

Member
13 Οκτωβρίου 2015
16
6
35
5-6 μέρες τον μήνα λείπω όλο το 24ωρο λόγο δουλείας! να της αφείνω στο μπολάκι την ημερίσια δόση της ή όχι..;
 






kostillos

Well-Known Member
26 Μαϊου 2015
544
515
58
ΑΘΗΝΑ-ΓΛΥΦΑΔΑ
5-6 μέρες τον μήνα λείπω όλο το 24ωρο λόγο δουλείας! να της αφείνω στο μπολάκι την ημερίσια δόση της ή όχι..;
Όχι ρε συ...
Ας παραγγέλνει απ' έξω...
Χρήματα να αφήνεις!
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.819
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf