Δύο περιστατικά - ορμόνες;


Chloe

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2006
8.324
30
42
Αθήνα
prigipissa-straydog.blogspot.com
Κι εκεί που έλεγα ότι κοντεύει ο σπόρος να ενηλικιωθεί (μικρόσωμο γαρ) και ότι δεν περάσαμε και καμιά τραγικά δύσκολη εφηβεία, είχα δύο περιστατικά σε δύο μέρες! Τέλη Μαρτίου ενηλικιώνεται ο μικρός. Λοιπόν...

Χθες μου κατούρησε μέσα στο σπίτι! Και μάλιστα σε σημείο που καμία σχέση δεν είχε με τα σημεία που είχε τα ατυχηματάκια του μικρότερος. Σήμερα που δεν πήγα και δουλειά είχα το νου μου, και επειδή ήταν κύριος και το βράδυ και όλη μέρα, το ψιλοξέχασα.
(Δεν τον είχα πιάσει στα πράσα και δεν έκανα τίποτα εκτός από καλό καθάρισμα).

Σήμερα, δηλαδή πριν από λίγα λεπτά, εκεί που καθόμουν χαλαρή στον υπολογιστή και χάζευα, τον είχα πάρει αγκαλιά. Ε, ο μικρός καθόταν ανάσκελα πάνω μου, χαλαρός με την κοιλιά και τα πόδια πάνω, τον έπαιρνε και ο ύπνος ώρες-ώρες... Σε μια φάση ξαφνικά όντας ΑΝΑΣΚΕΛΑ μου βουτάει το χέρι όπως τον είχα αγκαλιά και αρχίζει το... πανηγύρι! :mad:
Τον βουτάω όπως ήταν, ουρλιάζω ΟΧΙ, τον πετάω στην κουζίνα όπου κοιμάται, κλείνω και την πόρτα με θόρυβο. Αυτά πάνω στην ταραχή μου γιατί ΚΑΙ αυτό νόμιζα ότι το είχαμε ξεπεράσει. Παλιότερα είχε πιάσει κουκλάκια και τέτοια, είχε ακούσει τα όχι και τις διορθώσεις του και δεν τόλμαγε πια να κάνει τίποτα.

Τι έπαθε ρε παιδιά? :(
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Tίποτα καλέ απλά ξύπνησε το αρσενικό μέσα του!!! Για το μαρκάρισμα που το θεωρώ και το πιο σοβαρό γιατί κανείς δεν θέλει να τα κάνει ο σκύλος του μέσα πραγματικά δεν ξέρω πως να σε συμβουλεύσω να το αντιμετωπίσεις. Ο δικός μου το έκανε μόνο μια φορά όταν ήρθε ο Τζιμάκος σπιτι και τέλος. Οπότε μπορεί να ήταν τυχαίο και να μην ξανασυμβεί, που το εύχομαι.
 


Chloe

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2006
8.324
30
42
Αθήνα
prigipissa-straydog.blogspot.com
Έτσι φαίνεται. Το παίζει άντρας ο φλώρος, άσε που μου άρχισε κάτι τσαμπουκάδες με άλλα αρσενικά τελευταία, αααααάλλο θέμα αυτό. :???:
Να ξαναπέσει για ύπνο το "αρσενικό μέσα του"! Μια χαρά τα είχαμε βρει...
 






deliaki

Well-Known Member
26 Μαϊου 2011
447
45
40
ελληνορωσων
αγορακια και παλι αγορακια....παντως εχουν ενα θεματακι τα αρσενικα με αυτο το θεμα...οχι ολα βεβαια,μη τα βαζουμε ολα σε ενα τσουβαλι...της αδερφης μου ο σκυλος(ενα κοκερακι 5 ετων ) μονο που δεν την εφαγε τις προαλες,οσο για ενα κουκλακι του εχει αλλαξει τα φωτα...την εψησα να παει να του τα κοψει και αυτουνου και του αλλουνου(χαριτολογοντας το κοψει :p) που εχει να ησυχασουμε κι εμεις και αυτα τα καημενα...ευτυχως ο αλλος ειναι ακομη μικρος και δε του χουν ερθει καλα καλα τα ντουζενια του.
 








ICE

Well-Known Member
9 Νοεμβρίου 2010
6.410
421
ΑΘΗΝΑ
Να παρετε κοριτσακια, τι τους θελετε τους μπουνταλαδες; Καλα να παθετε.:p
Εντάξει, αλλά τα αγοράκια έχουν στοιχεία που δεν τα αλλάζω με τίποτα :):):)
Ενταξει εσεις οι δυο. Μηπως θα επρεπε να υπαρχει και ουδετερο για τους αναποφασιστους; :p
 


kopritis

Well-Known Member
1 Νοεμβρίου 2008
7.809
23
Αθήνα, κεντρο.
Δεν ξέρω τι έπαθε ο δικός σου, αλλά η μικρή μου σήμερα (που έχει ενηλικιωθεί προ πολλού και αν τη δεις νομιζει οτι πιο γλυκός και ήπιος χαρακτήρας δεν υπάρχει), κόντεψε να σκοτώσει μια γάτα.... (της έκοψε κομμάτι.... ευτυχώς ζει το γατί).

(off topic, αλλά έπρεπε κάπου να το πω! ταιριάζει στο γενικότερο πλαίσιο των μ...κιών που κάνουν κατα καιρούς!)
 


Νταβίνα

Well-Known Member
25 Φεβρουαρίου 2011
1.579
688
Βύρωνας-Καρέα
www.facebook.com
Εγώ είμαι κατά της στείρωσης στα αρσενικά εκτός αν συντρέχει ΠΟΛΥ σοβαρός λόγος...
Νομίζω πως και τα αρσενικά παθαίνουν καρκινόματα αν δεν τα στειρώσεις. Δεν είμαι σύγουρη αν κάποιος ξέρει ας μου πεί. Εγώ για άλους λόγους ήθελα να είναι στειρωμένος ο Τζέρυ :p όπως τάσεις φυγής, ουρλιαχτά(το σινιθίζουν τα χασκοειδή :p) για λόγους κυριαρχίας και φυσικά μην μου καβαλήσει κανέναν στην οικογένεια και έχουμε άλλα μετά. όχι πως είναι σύγουρο οτι θα γινόταν κάτι τέτοιο αλλά καλού κακού πήρα τις επιφυλάξεις μου.

Επείσης απο όσο ξέρω όταν τα σκυλιά αρχίζουν να ενηλικιώνοντε περνάνε την φάση της ανεξαρτησίας οπου ξαναδοκιμάζουν τον αρχηγό της αγέλης κλπ κλπ. έτσι συνήθος πολύ πάνε τα σκυλιά για να φρεσκάρουν τις εντολές σε εκπαιδευτή ή και μόνοι τους μιας και η ΒΥ είναι ένα βασικό κομμάτι στην σχέση
 


Chloe

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2006
8.324
30
42
Αθήνα
prigipissa-straydog.blogspot.com
Νομίζω πως και τα αρσενικά παθαίνουν καρκινόματα αν δεν τα στειρώσεις.
Φάε τη γλώσσα σου βρε Νταβίνα. Δεν εμφανίζουν καρκίνο όλα τα αστείρωτα αρσενικά! Αλλά και τα στειρωμένα μπορεί να εμφανίσουν καρκίνο... αλλού.

Ωχ Πηγή πρώτη φορά? Δύσκολο πρόβλημα αυτό.
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Φάε τη γλώσσα σου βρε Νταβίνα. Δεν εμφανίζουν καρκίνο όλα τα αστείρωτα αρσενικά! Αλλά και τα στειρωμένα μπορεί να εμφανίσουν καρκίνο... αλλού.
Προχθές μιλούσα με μια κοπέλα για αυτό η οποία ήταν υπέρ της στείρωσης και μου έλεγε για ενός φίλου της το γ.π. Δεν ήταν στειρωμένος και ξαφνικα βλέπεις πρήξιμο στους όρχεις τον πάει στο γιατρό, καρκίνος του προστάτη με μεταστάσεις ήδη σε λεμφαδένες. Σε 6 μήνες έφυγε το ζωο. Με κλόνισε λίγο γιατί είχα πάντα στο μυαλό μου ότι αν παρουσιάσει κάτι θα το δω εγκαίρως, αλλά καμιά φορά δεν συμβαίνει ετσι..
 


Chloe

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2006
8.324
30
42
Αθήνα
prigipissa-straydog.blogspot.com
Προχθές μιλούσα με μια κοπέλα για αυτό η οποία ήταν υπέρ της στείρωσης και μου έλεγε για ενός φίλου της το γ.π. Δεν ήταν στειρωμένος και ξαφνικα βλέπεις πρήξιμο στους όρχεις τον πάει στο γιατρό, καρκίνος του προστάτη με μεταστάσεις ήδη σε λεμφαδένες. Σε 6 μήνες έφυγε το ζωο. Με κλόνισε λίγο γιατί είχα πάντα στο μυαλό μου ότι αν παρουσιάσει κάτι θα το δω εγκαίρως, αλλά καμιά φορά δεν συμβαίνει ετσι..
Και όταν το παιδί ήταν 9 ετών είχε παρουσιάσει ένα πρόβλημα με τον προστάτη του, κάναμε εξετάσεις. Μου λέει ο γιατρός αν είναι καρκίνος, "τέλος". Του λέω "τι τέλος?". Μου λέει "πάει για ευθανασία" :eek: (είναι που τα λέει και με τρόπο ο συγκεκριμένος :rolleyes:).
Έπαθα σοκ - αλλά τελικά είχε διογκωθεί ο προστάτης του για άλλο λόγο.

Παρ' όλα αυτά τα ζυγίζεις και αποφασίζεις.
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
O γιατρός που μιλάει συνέχεια σου είπε έτσι; Ή είχες άλλον τότε; Μου κάνει μεγάλη εντύπωση, νόμιζω ότι χειρουργείται ο συγκεκριμένος καρκίνος και αν δεν έχει κάνει μεταστάσεις είναι ιάσιμος.
 


kopritis

Well-Known Member
1 Νοεμβρίου 2008
7.809
23
Αθήνα, κεντρο.
Ωχ Πηγή πρώτη φορά? Δύσκολο πρόβλημα αυτό.
Είχε ξεκινήσει σταδιακά το πρόβλημα εδώ και καιρό, και σήμερα έφτασε το αποκορύφωμα. :( Το δράμα είναι ότι έχει συμπαρασύρει και το μεγάλο, ο οποίος δεν ασχολιόταν ΠΟΤΕ με τις γάτες (για την ακρίβεια τις απέφευγε!).

Τεσπα, πάμε πάλι πίσω στο δικό σου. (αν και δεν έχω τίποτα να προτείνω! :) )
 


Chloe

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2006
8.324
30
42
Αθήνα
prigipissa-straydog.blogspot.com
O γιατρός που μιλάει συνέχεια σου είπε έτσι; Ή είχες άλλον τότε; Μου κάνει μεγάλη εντύπωση, νόμιζω ότι χειρουργείται ο συγκεκριμένος καρκίνος και αν δεν έχει κάνει μεταστάσεις είναι ιάσιμος.
Ναι αυτός, ο πολυλογάς :p
Εϊχα ρωτήσει αν έπαιρνε χειρουργείο και είχε πει ΟΧΙ. Απλά...
Δεν μπορώ να το εξηγήσω γιατί δεν μου το εξήγησε, ίσως του φάνηκε τεράστιος ο προστάτης, ευτυχώς δεν ήταν κακοήθεια (φτου-φτου).

Πηγή... ούτε κι εγώ έχω τίποτα να σου προτείνω, αλλά αν δεν κάνω λάθος ο Άρης (harryf3) είχε το ίδιο θέμα και το είχε λιώσει στην ανάλυση με την ανάλογη δουλειά βεβαίως. Νομίζω δηλαδή πως ήταν ο Άρης :-k
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Ναι αυτός, ο πολυλογάς :p
Εϊχα ρωτήσει αν έπαιρνε χειρουργείο και είχε πει ΟΧΙ. Απλά...
Δεν μπορώ να το εξηγήσω γιατί δεν μου το εξήγησε, ίσως του φάνηκε τεράστιος ο προστάτης, ευτυχώς δεν ήταν κακοήθεια (φτου-φτου).
Τελικά καλύτερα που δεν μιλάει πολύ :p