ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΑΠΟΓΝΩΣΗ! ΒΟΗΘΕΙΑ!


maria-kostas

Active Member
24 Οκτωβρίου 2009
36
0
Καστοριά
:(:mad::(δεν έπρεπε να το πάρετε το σκυλί.... ένας σκύλος απαιτεί πολύ χρόνο, χρήμα και αγάπη
ο χρόνος δυστυχώς και για το σκυλάκι αλλά και για εσάς δεν γυρίζει πίσω ...,
νευριάζω και χωρίς να συγκρίνω η να κατακρίνω , να πω οτι στην πόλη οπού ζω εχουμέ γεμίσει αδέσποτα επείδη τα αγοράζουν φοιτητές και τα παρατούν
το σκυλί αποτελεί μια δεκαπενταετή δέσμευση
όσο για το οικονομικό ας μην το συζητήσουμε καλύτερα
 


George A

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
3.215
238
και η δικιά μου γνώμη είναι να βρεθεί ένα καλό σπίτι για το σκυλάκι, polystrofe εαν χρειάζεσαι βοήθεια για να το δώσεις σε καλό σπίτι ζήτησε συμβουλές.
 




Berna

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
9.708
3.864
39
Belgrade, RS
clockworkplum.wix.com
Εγω δεν μπορω να καταλαβω:
Α. Δεν εχει χρονο
Β. Δεν εχει λεφτα

Ομως, πηρε σκυλο.

Α. Δεν εχει λεφτα
Β. Δεν εχει χρονο

Ομως θελει εκπαιδευτη να μαθει το σκυλι να μη λερωνει μεσα.
:confused:
 




kos

Well-Known Member
9 Ιουλίου 2007
1.550
1
www.giokobullmastiffs.com
οταν κανει καποιος ενα λαθος τον βοηθαμε οσο μπορουμε απο τη στιγμη μαλιστα που αναγνωριζει το λαθος του. Πολυστροφε αυτα που σου λεει η κατερινα ειναι πολυ σωστα και σε συνδυασμο με αρκετη υπομονη θα πανε ολα καλα μην πανικοβαλλεσαι. Αν θες παρηγγειλς ενα crate με μικρες δοσεις. Δεν μπορω να καταλαβω προς τι το respect σε καποιον που βριζει. Δηλαδη αν βριζαμε ολοι εδω μεσα τι θα γινοταν αμα ειναι να παμε να το βρουμε να του ριξουμε και ενα χερι ξυλο
 


mariakapa

Well-Known Member
20 Οκτωβρίου 2009
167
0
Aθηνα
Σημερα το πηρε επισης μια φιλη στα ποδια της να τον κρατησει. Το σκυλι οπως καθοταν στα ποδια της αφοδευσε!!!! ΠΑΝΩ ΤΗΣ!!!
Φυσικα και το επιβραβευουμε τις ελαχιστες φορες που τυχαινει να τα κανει στην πανα του, αλλα πραγματικα, μετα απο 8 ημερες συνεχομενης προσπαθειας, το σκυλι φαινεται να ειναι ανεπιδεκτο μαθησεως!!! Μεχρι που κοιμαται κιολας πανω στα τσισα του στην πανα, δεν το πτοει τιποτα!!!
Εσενα σου φαινεται φυσιολογικο? Δεν καταλαβαινεις οτι το σκυλακι μεσα στο κλουβι του pet shop που το ειχανε ,εμαθε να τα κανει οπου να ειναι. Εκει που κοιμαται, εκει που τρωει και πινει το νερο του, ολα τα εκανε εκει σε αυτο το βρωμοκλουβι του pet shop. Δωσε του λιγο χρονο, αφιερωσε χρονο και εσυ και η κοπελα σου που ναι μεν το ερωτευτηκε οταν το ειδε αλλα μεχρι εκει.Ξερεις στον ερωτα και στην αγαπη κανεις και θυσιες και το σκυλι περιμενει πολλα απο εσενα. Το παιδι και το σκυλι ειναι οπως το μαθεις γιαυτο εκπαιδευτειτε και οι τρεις. Τωρα αν πιστευεις οτι δεν θα τα καταφερετε χαριστε το καπου που θα το προσεξουν και θα εχουν χρονο γιαυτο. Α και μια συμβουλη μακρια απο βιτρινες των pet shop κολαζουν.
 






galazio

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2008
3.733
7
Εγω το φαντάστηκα...και λιποθύμησα από τα γέλια...:D:D
κι εγω γελουσα κανα μισαωρο, γιατι θυμηθηκα την αδερφη μου που της το ειχε παρει δωρο ο φιλος της (αξιος ομως, δεν μπορειτε να πειτε) και το ειχε βγαλει για ανακυκλωση, μεσα σε δυο μερες :D:D:D
 


katerina k.

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
6.204
13
Κηφισιά
Φίλε μου, καταλαβάινω τον πανικο σου...μπλέχτηκες σε μία κατάσταση στην οποία δεν ζήτησες να μπλεχτεις...
Και όλα αυτά επειδη είσαι ερωτευμένος και δεν θέλεις να χαλάσεις χατίρι στη κοπέλλα σου.
Πάλι καλά που ενδιαφερθηκες να δεις μήπως και μπορεις να κάνεις κάτι. Και ειδικά στη περίοδο της εξεταστικής σου.
Και καταλαβαίνω και το "οικονομικο" πρόβλημα...όλοι κάποια στιγμή ζωή μας...(η κάποιοι τέλος πάντων)...βρεθήκαμε και σε ανάλογη οικονομική θέση.
Θα σου πρότεινα , για να μη σαλτάρεις τελείως, να κάνεις μία σοβαρη συζήτηση πρωτα με τη κοπέλλα σου. Να είσαι και λίγο αυστηρός μαζί της...και να της εξηγήσεις ότι η θα κάτσει με ψυχραιμία να σε βοηθήσει να ασχοληθείτε ΜΑΖΙ, με το σκυλί...η θα πρέπει να του βρέιτε ένα καλό σπίτι, τώρα που είναι ακόμα κουτάβι και θα είναι πιό έυκολο.
Το ότι το θέλει και είναι ερωτευμένη με το σκύλο...αλλά...από την άλλη σου φορτώνει κατα κάποιο τρόπο το προβλημα δεν είναι και ότι καλύτερο.
Γιατι στο τέλος της ημέρας μόνο το σκυλί θα τη πληρώσει. Και αν λες ότι αγαπάς τα σκυλιά, που δεν το αμφισβητω...δεν θες να το κάνεις αυτο σε ένα μωρό που δεν φταίει. :):):)
 




rousos3

New Member
6 Απριλίου 2010
2
0
:(:mad::(δεν έπρεπε να το πάρετε το σκυλί.... ένας σκύλος απαιτεί πολύ χρόνο, χρήμα και αγάπη
ο χρόνος δυστυχώς και για το σκυλάκι αλλά και για εσάς δεν γυρίζει πίσω ...,
νευριάζω και χωρίς να συγκρίνω η να κατακρίνω , να πω οτι στην πόλη οπού ζω εχουμέ γεμίσει αδέσποτα επείδη τα αγοράζουν φοιτητές και τα παρατούν
το σκυλί αποτελεί μια δεκαπενταετή δέσμευση
όσο για το οικονομικό ας μην το συζητήσουμε καλύτερα

τι θες να πείς κουμπάρα μου ? οτι υπάρχει φοιτητής στην καστοριά που να τελειώνει πριν την 10ετία ???
τώρα αν το σκυλί θέλει να φτάσει 200 ετών δεν φταίει ο φοιτητης .
χαχαχαχα
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.886
Φίλε μου rouso3, δεν τα ανοίγουμε πάλι έτσι αυτά τα θέματα...
Η τρίχα μου σηκώθηκε πρωί-πρωί και μόνο που είδα το nick που το ξεκίνησε...
Λυπήσου μας και μην μου απαντήσεις ώστε να μην του ξαναδώσουμε συνέχεια.
Αστο να πάει :D:D:D
 




mariakapa

Well-Known Member
20 Οκτωβρίου 2009
167
0
Aθηνα
Αυτος να μου το θυμηθειτε θα ξαναχτυπησει!!! Εγω αυτο που σκεφτομαι ειναι τι να απεγινε το αμοιρο το κουταβι.
 






Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.840
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU