ΕΠΕΙΓΟΝ- ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΥΙΟΘΕΣΙΑ


stefanosk

Well-Known Member
9 Μαρτίου 2018
261
295
Ανάβυσσος
@medusa @Hammer @mareco
και προς όλους τους φίλους του forum.
Δυστυχώς, εδώ και 20 ημέρες νοσηλεύομαι, περιμένω τα αποτελέσματα βιοψίας για τον τρόπο αντιμετώπισης μιας σοβαρής κατάστασης και πλέον έχω σοβαρά κινητικά προβλήματα.
Πρέπει να δώσω τα 2 σκυλιά μου, την Λάκκα και τον WiFi, αδελφάκια, 22 μηνών, μιγάδες ελληνικού ποιμενικού και φοξ τεριέ σμουθ, τα οποία μεγάλωσα με αρχές, άριστη διατροφή, διαβίωση και περίθαλψη. Αναζητούν επειγόντως νέο αρχηγό, είτε μαζί είτε μεμονωμένα. Είναι κοινωνικά, φιλικά, αλλά και πολύ προστατευτικά με το περιβάλλον τους.
Σας παρακαλώ για την βοήθειά σας, ώστε τα μικρά να βρούν ένα καλό και αγάπη σύντομα.
Στείλτε μήνυμα για τηλεφωνική επικοινωνία.
 

Attachments



dimitris-skg

Well-Known Member
3 Σεπτεμβρίου 2012
844
2.851
@stefanosk εύχομαι καλή δύναμη και γρήγορα περαστικά!
Είμαι σίγουρος ότι οι φίλοι από Αθήνα θα κάνουν ό,τι μπορούν.
 


Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.552
6.983
Στέφανε, έχει μαυρίσει η ψυχή μου. Δε σου κρύβω ότι έχει κάποια ώρα που το είδα και το μυαλό μου κόλλησε στο τι μπορώ να κάνω. Με τρελαίνει να σκέφτομαι ότι ένας άνθρωπος μπορεί να περνάει τόσο δύσκολα και να έχει και το άγχος τι θα γίνει με τα μέλη της οικογένειάς του σε αυτή τη δύσκολη ώρα...

Θα μιλήσω ειλικρινά, χωρίς διάθεση να δικαιολογηθώ. Σκέφτηκα να ξεκινήσω μια αγγελία στο fb, που είναι η καλύτερη πλατφόρμα επικοινωνίας για αυτά τα θέματα. Αλλά επειδή όπως το σκέφτομαι θα χρειαστεί όποιοι ξεκινήσουν τη διαδικασία να μπορούν να μεσαλαβούν στις επαφές μεταξύ εσού και ανθρώπων που θα ενδιαφερθούν και επειδή α) βρίσκομαι πολύ μακριά από εκεί που βρίσκεστε (πράγμα που δυσχεραίνει τη δυνατότητα και πρακτικής βοήθειας αλλά και επειδή καταλαβαίνω ότι επειδή μεταφορά δύσκολα θα μπορέσει να γίνει μακριά από εκεί που είστε τώρα, καλύτερα να ξεκινήσει και να προωθηθεί κυρίως στην Αττική η αγγελία), και β) κυρίως επειδή τους ερχόμενους 1-2 μήνες - για λόγο σίγουρα πολύ φαιδρό για σένα σε αυτή τη στιγμή της ζωής σου, τη δουλειά - θα είμαι παντελώς αναξιόπιστη στο να διατηρήσω συστηματική επαφή τόσο μαζί σου όσο και με ανθρώπους που πιθανόν να απαντήσουν στην αγγελία, πιστεύω ότι είναι άδωρο να την ξεκινήσω εγώ.

Οπότε αυτό που σκέφτομαι σε πρώτη φάση είναι να βοηθήσω να οργανωθεί η κατάσταση. Ας κάνω μια πρώτη προσπάθεια:

- Υπάρχει ανάγκη φιλοξενίας άμεσα;

- Τα σκυλιά σου είδα ότι είναι υιοθετημένα από φιλοζωική. Έχεις κάνει επαφή με αυτούς να σε βοηθήσουν; Χρειάζεσαι τη βοήθειά μας για να μιλήσουμε μαζί τους; 'Η δεν το επιθυμείς;

Ακόμα:

1. Μπορεί κάποιος ή κάποιοι συμφορουμίτες να αναλάβουν τη δημιουργία αγγελίας στο fb και ταυτόχρονα τη διαμεσολάβηση μεταξύ του Στέφανου με ανθρώπους που θα ενδιαφερθούν να υιοθετήσουν τη Λάκκα και τον WiFi;

2. Υπάρχει κάποιος που μπορεί να βοήθησει με τη μεταφορά εντός Αττικής σε περίπτωση υιοθεσίας εάν χρειάζεται;

3. Έχει κάποιος επαφές με κάποια φιλοζωική η οποία να βοήθησει περαιτέρω με τα 1 & 2;


Προφανώς και δε χρειάζεται κανείς να απαντήσει εδώ σε αυτές τις ερωτήσεις, αλλά να συνεννοηθεί μόνο με το Στεφανο (αν κάποιος δεν το χει κάνει ήδη) και να μας δοθεί η αγγελία να την προωθήσουμε.

@admin σκέφτεσαι κάποιο τρόπο που να μπορούμε να μεγιστοποιήσουμε τη βοήθεια στο Στέφανο μέσω του φόρουμ; Π.χ. μπορούμε κατ'εξαίρεση να κάνουμε προωθήσεις της αγγελίας που θα δημιουργηθεί μέσα από το fb του φόρουμ; Μπορούμε όταν βγει η αγγελία να κάνουμε ένα θέμα με εσένα θεματοθέτη (που θα το ανοίξουν περισσότεροι) που να ζητάμε για κοινοποιήσεις;

Θα αρχίσω να ταγκάρω ανθρώπους από εδώ, πέρα από αυτούς που τάγκαρες, που ξέρω ότι είναι ακόμα σχετικά (αλλά όχι καθημερινά) ενεργοί στο φόρουμ και μπορούν ίσως να προωθήσουν πιο ευρέως στην Αττική την αγγελία μέσω των καναλιών επικοινωνίας που ήδη συμμετέχουν, για να δουν το θέμα - χωρίς καμία υποχρέωση να κάνουν κάτι, μόνο για να δουν το θέμα. Χωρίς αυτό να σημαίνει ότι οι υπόλοιποι δεν θα προωθήσουμε όπου μπορούμε - και αν προκύψει κάτι μακριά θα βρούμε την άκρη με τη μεταφορά...

@Amaliaz @vek @vrmode @betty coltrane @takisft @anastasiak @Pepev50 @east49

Είναι κι άλλοι αλλά τώρα έχω κολλήσει.

Στέφανε εύχομαι να ξεπεράσεις το πρόβλημα υγείας σου και την καλύτερη τύχη στα παιδιά σου. Κι αν έχω λάθος στον τρόπο που σκέφτηκα και ενεπλάκησα παραπάνω, με συγχωρείς... Δεν είναι ένα ποστ για να νίψω τας χείρας μου ή να κάνω την καλή, αυτό σκέφτηκα σα μια μικρή βοήθεια, αυτό έπραξα. Εάν μπορώ να κάνω κάτι παραπάνω, πες μου.
 


paliotspos

Well-Known Member
17 Μαϊου 2018
276
847
Κουράγιο και περαστικά σου εύχομαι..ελπίζω να τακτοποιηθουν τα σκυλιά σου το συντομότερο..
 


Nanos

Member
27 Αυγούστου 2017
24
44
53
Εύχομαι περαστικά.
Προσωπικά (δυστυχώς) δεν μπορώ να τα αναλάβω,
αλλά αν χρειαστεί μεταφορά στείλτε ένα pm.
Με το αυτοκίνητο έτσι-κι-αλλιώς μεταφέρω κάθε τόσο την τσοπάνα μου
οπότε είναι γεμάτο τρίχα.
Αν μεταφέρω και 2 ξένα δεν θα πάθει τίποτα.
 


admin

Administrator
Staff member
21 Ιουλίου 2005
2.181
930
Από μέρους μας μπορούν να γίνουν όλα τα παραπάνω.

Για οτιδήποτε από τα παραπάνω έχετε έτοιμο ή κάτι άλλο που θα χρειαστεί δική μας βοήθεια επικοινωνήστε με π.μ.

Εύχομαι ότι καλύτερο @stefanosk και δύναμη!
 


stefanosk

Well-Known Member
9 Μαρτίου 2018
261
295
Ανάβυσσος
@medusa @Hammer @mareco
και προς όλους τους φίλους του forum.
Δυστυχώς, εδώ και 20 ημέρες νοσηλεύομαι, περιμένω τα αποτελέσματα βιοψίας για τον τρόπο αντιμετώπισης μιας σοβαρής κατάστασης και πλέον έχω σοβαρά κινητικά προβλήματα.
Πρέπει να δώσω τα 2 σκυλιά μου, την Λάκκα και τον WiFi, αδελφάκια, 22 μηνών, μιγάδες ελληνικού ποιμενικού και φοξ τεριέ σμουθ, τα οποία μεγάλωσα με αρχές, άριστη διατροφή, διαβίωση και περίθαλψη. Αναζητούν επειγόντως νέο αρχηγό, είτε μαζί είτε μεμονωμένα. Είναι κοινωνικά, φιλικά, αλλά και πολύ προστατευτικά με το περιβάλλον τους.
Σας παρακαλώ για την βοήθειά σας, ώστε τα μικρά να βρούν ένα καλό και αγάπη σύντομα.
Στείλτε μήνυμα για τηλεφωνική επικοινωνία.
Από μέρους μας μπορούν να γίνουν όλα τα παραπάνω.

Για οτιδήποτε από τα παραπάνω έχετε έτοιμο ή κάτι άλλο που θα χρειαστεί δική μας βοήθεια επικοινωνήστε με π.μ.

Εύχομαι ότι καλύτερο @stefanosk και δύναμη!
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ. ΕΣΕΝΑ ΚΑΙ ΟΛΟΥΣ. Η ΛΥΣΗ ΓΙΑ ΤΑ ΣΚΥΛΑΚΙΑ ΜΟΥ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΗ ΑΝΑΚΟΥΦΙΣΗ ΚΑΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ.
 
  • Like
Reactions: vek




mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.885


stefanosk

Well-Known Member
9 Μαρτίου 2018
261
295
Ανάβυσσος
δεν ξέρω εάν πρεπει να αναφερθεί ότι είναι εμβολιάσμένα, υγιέστατα και τσιπαρισμένα.
το τηλέφωνο είναι του φίλου, Παναγιώτη, όχι του Στέφανου.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
 
  • Like
Reactions: mareco


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.123
10.078
Athens
@stefanosk εύχομαι να το ξεπεράσεις.

Σχετικά με την αγγελία: Την προηγούμενη εβδομάδα αποφάσισα να χρησιμοποιήσω πληρωμένη διαφήμιση στο facebook ψάνοντας υιοθεσία για 2 γατάκια καθώς από το κλασικό post δεν έβλεπα φως από το καλοκαίρι. Δούλεψε το σύστημα, αν και περίμενα λίγο μεγαλύτερη ανταπόκριση, 25.000 το είδαν, 3 εκδηλώσεις ενδιαφέροντος, οι 2 άκυρες, η τρίτη εξαιρετική όπου μετακόμισαν και τα 2 γατιά. Κόστος διαφήμισης 33€ που το έβαλα να τρέξει σε 5 ημέρες. Πληρωμένη διαφήμιση δεν μπορεί να τρέξει από κλασικό facebook profile, παρά μόνο από "page". Έχω το page στημένο λόγω των γατακίων, και μπορώ να ξεκινήσω μια καμπάνια με το μίνιμουμ κόστος που είναι 18€. Όποιος ενδιαφέρεται να συμμετέχει να μεγαλώσουμε το ποσό για να "χτυπήσουμε" όσο το δυνατό περισσότερο κόσμο σε μικρό χρονικό διάστημα - γιατί δεν υπάρχει χρόνος - ας επικοινωνήσει.
 


Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.552
6.983
@stefanosk εύχομαι να το ξεπεράσεις.

Σχετικά με την αγγελία: Την προηγούμενη εβδομάδα αποφάσισα να χρησιμοποιήσω πληρωμένη διαφήμιση στο facebook ψάνοντας υιοθεσία για 2 γατάκια καθώς από το κλασικό post δεν έβλεπα φως από το καλοκαίρι. Δούλεψε το σύστημα, αν και περίμενα λίγο μεγαλύτερη ανταπόκριση, 25.000 το είδαν, 3 εκδηλώσεις ενδιαφέροντος, οι 2 άκυρες, η τρίτη εξαιρετική όπου μετακόμισαν και τα 2 γατιά. Κόστος διαφήμισης 33€ που το έβαλα να τρέξει σε 5 ημέρες. Πληρωμένη διαφήμιση δεν μπορεί να τρέξει από κλασικό facebook profile, παρά μόνο από "page". Έχω το page στημένο λόγω των γατακίων, και μπορώ να ξεκινήσω μια καμπάνια με το μίνιμουμ κόστος που είναι 18€. Όποιος ενδιαφέρεται να συμμετέχει να μεγαλώσουμε το ποσό για να "χτυπήσουμε" όσο το δυνατό περισσότερο κόσμο σε μικρό χρονικό διάστημα - γιατί δεν υπάρχει χρόνος - ας επικοινωνήσει.
Πολύ καλη ιδέα. Ο αντμιν (έμαθα προ ολίγου) έκανε ήδη τη δημοσιευση της αγγελίας μεσω της φμπ σελίδας του φόρουμ χορηγούμενη (σορρυ που σε δίνω, δεν πειράζει, τα καλά να λέγονται). Μπορούμε να συνεισφερουμε εκεί αν θέλει για να μην ανοίγουμε πάρα πολλά μέτωπα.
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.123
10.078
Athens
Πολύ καλη ιδέα. Ο αντμιν (έμαθα προ ολίγου) έκανε ήδη τη δημοσιευση της αγγελίας μεσω της φμπ σελίδας του φόρουμ χορηγούμενη (σορρυ που σε δίνω, δεν πειράζει, τα καλά να λέγονται). Μπορούμε να συνεισφερουμε εκεί αν θέλει για να μην ανοίγουμε πάρα πολλά μέτωπα.
Μόλις το είδα και εγώ - οπότε όποιος ενδιαφέρεται επικοινωνεί με admin.
 
  • Like
Reactions: stefanosk




Zodi

Well-Known Member
25 Απριλίου 2017
179
173
44
Καλησπέρα Στέφανε.
Ο Θεός να βοηθήση να πάνε όλα καλά!
Καλή δύναμη!
 
  • Like
Reactions: stefanosk


Lolly

Member
2 Νοεμβρίου 2019
21
32
38
Κοινοποίησα κι εγώ στο προφίλ μου, και μακάρι να βρουν γρήγορα σπίτι τα κουκλιά. Μπορώ να συνεισφέρω και κάποιο (μικρό, δυστυχώς) πόσο για τη διαφήμιση -αν μπορεί ας μου πει κάποιος πως.

Εύχομαι να πάνε όλα κατ'ευχήν και για εσάς κύριε Στέφανε και για τα σκυλιά σας! Καλή δύναμη!
 
  • Like
Reactions: stefanosk


Εriana

Well-Known Member
28 Σεπτεμβρίου 2019
283
905
Kαλημέρα. Δημοσίευσα και εγώ στο προφίλ μου. Μπορώ με τη σειρά μου να διαθέσω κάποιο ποσό για τη διαφήμιση, αν μπορεί κάποιος να μου πεί τί πρέπει να κάνω.

Καλή δύναμη!
 
  • Like
Reactions: stefanosk


stefanosk

Well-Known Member
9 Μαρτίου 2018
261
295
Ανάβυσσος
Πολύ καλη ιδέα. Ο αντμιν (έμαθα προ ολίγου) έκανε ήδη τη δημοσιευση της αγγελίας μεσω της φμπ σελίδας του φόρουμ χορηγούμενη (σορρυ που σε δίνω, δεν πειράζει, τα καλά να λέγονται). Μπορούμε να συνεισφερουμε εκεί αν θέλει για να μην ανοίγουμε πάρα πολλά μέτωπα.
ευχαριστώ.
 


stefanosk

Well-Known Member
9 Μαρτίου 2018
261
295
Ανάβυσσος
Kαλημέρα. Δημοσίευσα και εγώ στο προφίλ μου. Μπορώ με τη σειρά μου να διαθέσω κάποιο ποσό για τη διαφήμιση, αν μπορεί κάποιος να μου πεί τί πρέπει να κάνω.

Καλή δύναμη!
ευχαριστώ! όλα ΟΚ, χάρη κυρίως στο dogforum!
 
  • Like
Reactions: vrmode


stefanosk

Well-Known Member
9 Μαρτίου 2018
261
295
Ανάβυσσος
Kαλημέρα. Δημοσίευσα και εγώ στο προφίλ μου. Μπορώ με τη σειρά μου να διαθέσω κάποιο ποσό για τη διαφήμιση, αν μπορεί κάποιος να μου πεί τί πρέπει να κάνω.

Καλή δύναμη!
ευχαριστώ!
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.820
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU