Είμαι χεσ....νος από τη χαρά μου!!!


haviharakennel

Well-Known Member
20 Δεκεμβρίου 2012
2.581
5.770
Θεσ/νίκη
Το έχω σκοπό. Θα το συζητήσω και εκτενέστερα με την εκτροφέα. Η ίδια το κάνει χρόνια, οπότε ξέρει όλες τις ιδιαιτερότητες και τις κακοτοπιές. Υπολογίζω μετά τις 12 Γενάρη να μπορώ να σου πω και σε λεπτομέρειες για το θέμα αυτό.
Έχεις να προτείνεις κάτι?, γιατί θα είναι η πρώτη φορά που θα ασχοληθώ, οπότε......
The Beatles: HELP!
Σίγουρα η εκτροφέας είναι η πιο κατάλληλη για να σε καθοδηγήσει σ' αυτό. Ίσος κάτι που θα έχει σχέση με το τρέξιμο ή την πολύ καλή όσφρηση.
Δεν είμαι ειδική σε εργασιακές φυλές απλά λέω επειδή είναι εργασιακό σκυλί κρίμα θα είναι μόνο πετ.
 


Char Angel

Well-Known Member
11 Νοεμβρίου 2015
293
1.017
53
Αθήνα
καταρχήν σκέφτομαι για IPO. Δεύτερον υπάρχει η σκέψη για διασώστης, καθώς πολλά σκυλιά της ράτσας το κάνουν. Από όσο ξέρω υπάρχει και ιδιωτικός σύλλογος με σκύλους διασώστες, οπότε.... θα δούμε. Υπάρχει και η εκπαίδευση (SR-SVP1-2-3) που έχει σχέση με το τρέξιμο. Αν θυμάμαι καλά τις τρεις βαθμίδες, 40, 70 και 100 χιλιόμετρα.
 










Spiros_Sersey

Well-Known Member
18 Ιουνίου 2017
184
618
56
Ζωγράφου
Να σου πω την αλήθεια, όλα τα μικρά έχουν απίστευτες φατσούλες!
Μετά γίνονται σκατόφατσες!!! :ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO: (Φυσικά και κάνω πλάκα)
Στο Γουδί πίσω από το υθμό κυκλοφορεί ένα Τσέχικο θηλυκό. Είναι 2 ετών και είναι πανέμορφη, ντελικάτη, αέρινη στο τρέξιμο και πολύ πεισματάρα. Το περίεργο στο παιχνίδι της είναι ότι δεν δαγκώνει λαιμό ή πόδια, αλλά καπούλια, μα σε αρσενικά μα σε θηλυκά!!! Μαζεύεται αμέσως στο γρρρρρ που εισπράτει στα πόδια του αφεντικού της, αλλά το ξεχνά σχεδόν αμέσως και κάνει το ίδιο. ΔΕΝ έχουμε ακούσει το γαύγισμά της ακόμα!!!
 


Char Angel

Well-Known Member
11 Νοεμβρίου 2015
293
1.017
53
Αθήνα
Το γαύγισμα δύσκολα θα το ακούσεις. Θέλει εκπαίδευση. Αναφορικά με το "μάζεμα", είναι πολύ σοβαρό θέμα κοινωνικοποίησης. Το έχω συζητήσει με την εκτροφέα πάρα πολύ εκτενώς.
Εγώ (δυστυχώς ή ευτυχώς) θα έχω ακριβώς το αντίθετο πρόβλημα. Είναι το κυρίαρχο αρσενικό της αγέλης, και το δείχνει από τώρα. Πάρα πολύ έντονα. (Η καλύτερή του είναι να τα βάζει με τα μεγάλα σκυλιά, τις μαμάδες του εκτροφείου. Τα μικρά τα αγνοεί, και αυτά δεν πολυτολμάνε να τον πλησιάσουν). Ενώ το δεύτερο αρσενικό είναι όπως ακριβώς περιγράφεις το θυληκό.
 
  • Like
Reactions: Eroe








swiftkid

Well-Known Member
25 Οκτωβρίου 2009
550
97
Έχει και την γλύκα της η περίοδος της αναμονής!!! Με το καλό να συμπορευθείτε με τον μικρό !!! (y)
 




Char Angel

Well-Known Member
11 Νοεμβρίου 2015
293
1.017
53
Αθήνα
Έχει και την γλύκα της η περίοδος της αναμονής!!! Με το καλό να συμπορευθείτε με τον μικρό !!! (y)
Έχει τη γλύκα της..... και τον εκνευρισμό της (ανυπομονησία).

Σε ευχαριστώ!
 




noni_papa

Well-Known Member
19 Δεκεμβρίου 2015
1.935
3.155
34
Νέο Ψυχικό
Ήδη τον λατρεύω και περιμένω με τεράστια ανυπομονησία φωτογραφικό υλικό και φυσικά πληροφορίες καθώς μεγαλώνει
 


Asmodeus

Well-Known Member
17 Ιανουαρίου 2012
1.469
1.618
Ήδη τον λατρεύω και περιμένω με τεράστια ανυπομονησία φωτογραφικό υλικό και φυσικά πληροφορίες καθώς μεγαλώνει
Εγω περιμενω φωτογραφιες με δαγκωματιες στο χερι του χιχιχιχιιχχιχιιχ
 
  • Like
Reactions: vek


barouf

Well-Known Member
24 Αυγούστου 2016
212
1.136
48
Με το καλό να τον δεχτείς!!! Κούκλος είναι!!!

Να σου πω την αλήθεια, όλα τα μικρά έχουν απίστευτες φατσούλες!
Μετά γίνονται σκατόφατσες!!! :ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO: (Φυσικά και κάνω πλάκα)
εγώ, πάλι, νόμιζα για πολύ καιρό οτι όλα τα σκυλιά ήταν Ιάπωνες γιατί η κοπελιά εδώ όποιο και να έβλεπε τον κοίταζε και τον αποκαλούσε kitamoutra!!!!
 




Char Angel

Well-Known Member
11 Νοεμβρίου 2015
293
1.017
53
Αθήνα
πως σε νιώθω... και εγώ έτσι ήμουν και τις 3 φορές, κόντεψα να σκάσω μέχρι να φτάσουν οι μέρες :LOL:
Για μένα είναι η πρώτη φορά. Το Γ.Π. τον είχα πάρει (δυστυχώς) από BYB. Έτος 1977, δεν ήξερα τότε. Και δε μιλάμε για internet. Σκέψου ότι το atari 2600 το πήρα το 1982 (βρήκα και την κάρτα μέλους, καθώς τακτοποιούσα το σπίτι για τον ερχομό του μικρού). Τα άλλα, απλά ήρθανε (δύο μου τα έριξαν στην αυλή, το άλλο το βρήκα στον ακάλυπτο που είχα το μαγαζί).

Οπότε καταλαβαίνεις νεύρα!!!! Τσακώνομαι μέχρι και με τον καθρέφτη!
 
  • Like
Reactions: mareco