Είμαι χεσ....νος από τη χαρά μου!!!










cygor

Well-Known Member
15 Νοεμβρίου 2015
623
1.496
41
κουκλι...

ερωτηση ασχετου, θα γκριζαρει καθολου η θα μεινει καφετις;
 


Char Angel

Well-Known Member
11 Νοεμβρίου 2015
293
1.017
53
Αθήνα
Λογική ερώτηση θα έλεγα, όχι άσχετου. Η μουσούδα (μύτη) θα έχει αυτό το καφεκόκκινο (πόσο έντονο θα δείξει). Τα μάτια υπολογίζουμε ότι θα πάρουν ένα βθύ κεχριμπαρένιο χρώμα, όπως της μάνας του και τα χρώμτα γκρι, από σκούρο (πλάτη) έως μεσαίο/ανοιχτό (κοιλιά).
Αυτές είναι οι προβλέψεις από τους γονείς και προγόνους. Τώρα, θα δείξει. Αλλά θα γκριζάρει σίγουρα.
Αυτή είναι η μάνα του (χτεσινη φωτό):
IMG_0690.jpg
 




medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.236
7.779
Kαλως τον δεχτηκες! Καλη αρχη! Και οποτε προλαβαινεις να μας ανανεωνεις το θεμα....Γιατι προβλεπω να μη σου αφηνει λεπτο διαθέσιμο! :LOL:
 
  • Like
Reactions: Δημητρα_kme




HAHA

Well-Known Member
14 Μαϊου 2016
142
397
55
συγγνωμη μιστερ δεν μπορεις να γραφεις οτι εισαι χεσ...νος απο τη χαρά σου και να μην εχουμε δει μια λερωμένη πάνα! :LOL::LOL::LOL:
καλώς ήρθε ο κούκλος, καλά να περάσετε!
 


Eroe

Well-Known Member
16 Νοεμβρίου 2017
1.444
2.759
Θεσ/νικη
καλορίζικος και καλη συμβίωση για πολλά πολλά χρόνια, αντε να ευχηθώ κ γερά νεύρα στους γείτονες :p
αν επιτρέπεται, πως θα τον φωνάζεις; βέβαια είναι ωραίο κ το επίσημο όνομα αλλά σίγουρα θα έχεις ήδη βρει καποιο υποκοριστικό.
 


Char Angel

Well-Known Member
11 Νοεμβρίου 2015
293
1.017
53
Αθήνα
Σας ευχαριστώ πολύ!!!!
Μέχρι στιγμής, αν εξαιρέσουμε το crate πριν και μετά την πτήση (κατά τη διάρκεια δεν άκουγα και τίποτα), είναι απίστευτα ήσυχος.
Το μόνο περίπεργο είναι ότι όλη την ώρα, ανάλογα με τη διάθεσή του και του τι θέλει, βγάζει κάτι περίεργους ήχους. Είμαι στη διαδικασία να αποκρυπτογραφήσω τουλάχιστον τα βασικά.
Απίστευτα περίεργος, ψάχνει τα πάντα, προς το παρόν βγαίνει λίγο μπαλκόνι και αφουγκράζεται τον κόσμο. Λίγο εκπαίδευση, λίγο ψάξιμο, λίγο παιχνίδι, υπνάκος!
Αυτά προς το παρόν.
Για το όνομα, μάλλον δε θα είναι υποκοριστικό, αλλά "συνέχεια" των ονομάτων που ονόμαζα τα σκυλιά μου. Αύριο θα αποφασίσω. Τι επίσημο δεν παίζει με τίποτα. Θα το κάψουμε σε μία μέρα!
 








Char Angel

Well-Known Member
11 Νοεμβρίου 2015
293
1.017
53
Αθήνα
Ευχαριστώ πολύ. Μια χαρά είναι. Απλά μου βγάζει κάτι ήχους σαν μικρό κλάμα, όχι συνεχόμενο, σαν να θέλει να μου πει κάτι. Ψάχνω να δω τι θέλει. Συνήθως φαγητό. Δε χορταίνει με τίποτα!!!
 


Hammer

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2017
1.468
2.710
Ευχαριστώ πολύ. Μια χαρά είναι. Απλά μου βγάζει κάτι ήχους σαν μικρό κλάμα, όχι συνεχόμενο, σαν να θέλει να μου πει κάτι. Ψάχνω να δω τι θέλει. Συνήθως φαγητό. Δε χορταίνει με τίποτα!!!
Πειναει σα λυκος δηλαδη. Να τον χαιρεσαι φιλε παντα γερος και δυνατος!
 
  • Like
Reactions: Δημητρα_kme


ollandos

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
91
22
εχει καταλαβει πληρως τι του συμβαινει ..και ψιλο ψαχνει τα μερη του και δεν τα βρισκει για αυτο μελανγχολει ...και φυσικα ψαχνει και τις παρεες του ...θα το ξεπερασει με το καιρο ..μολις φτιαξει συνηθειες στο νεο περιβαλον ..απο πεινα δεν ειναι ..απλα με το φαι τα ξεχναει ...ειναι ηδη μεγαλο θα θελει να μαθει και την τουαλετα του αμεσως ...
 


Char Angel

Well-Known Member
11 Νοεμβρίου 2015
293
1.017
53
Αθήνα
Προς το παρόν, τουαλέτα.... στην τουαλέτα, στην πάνα. Ατυχήσαμε μία δυο φορές, αλλά ΟΚ. Έχει ακόμα χρόνο να μάθει.
Αλλά....: ΓΑΥΓΙΣΕ!!!!! Όσο φυσιολογικό κι αν ακούγεται σε πολλούς, για το μικρό είναι απίθανο. Φυσικά θέλει δουλειά ακόμα, αλλά η αρχή έγινε!
Πάντως για το φαγητό, μου το είπε και η εκτροφέας: Με ρέγουλα, γιατί δε σταματάει. Και 10 κιλά να του βάλεις, θα τα φάει. Είναι και το αδύνατό του σημείο, αναφορικά με την εκπαίδευση!!! Βαριέται εύκολα, αλλά ποτέ για φαΐ!!! Θα κάνει τα πάντα!
Βλέπω δεύτερο σερί ξενύχτι. Ο κεφάλας σηκώνεται, με ξυπνάει, παίζουμε, βγαίνουμε βόλτα στο μπαλκόνι (απολύμανση πλήρης), λίγο εκπαιδευσούλα (να μπαίνει στο κλίμα) και μετά ύπνο. Και πάλι από την αρχή. Χθες ήταν καλύτερα. Κοιμηθήκαμε αγκαλιά ένα συνεχόμενο τρίωρο (κεφάλι στο μαξιλάρι, ο υπόλοιπος κάτω από το πάπλωμα στην αγκαλιά μου). Ήταν και η ταλαιπωρία του αεροπλάνου.
Σήμερα τα βλέπω δύσκολα! Tουλάχιστον ξεκίνησε να ξαναμπαίνει στο crate.
 


Asmodeus

Well-Known Member
17 Ιανουαρίου 2012
1.469
1.618
Θες να κοιμαται στο κρεβατι συνεχως (προτεινω ΟΧΙ)? Αν οχι μην τον ξαναφησεις. Μια χαρα ανετος ειναι , τα ψιλο κλαμματα ειναι γιατι του λειπουν τα αδερφακια του και η μανα του , θα του περασουν. Εγω φυσιολογικο υπνο εκανα να κανω 2 μηνες , υπομονη. Ειναι πανεμορφος