Εθνική έκθεση ελληνικής εκτροφής--03 & 04.11.2012


Nikolojohn

Well-Known Member
5 Σεπτεμβρίου 2011
153
3
Χαϊδάρι
Πήραμε και εμείς μέρος!
Με μπόλικο άγχος βέβαια, ειδικά την πρώτη μέρα (αφού ήταν η πρώτη μας φορά)!
Τελικά η Μαλού πήρε τα 2 CAC και ηρεμήσαμε (και τρελαθήκαμε, ξέρετε πως είναι την πρώτη φορά, νομίζεις ότι το σκυλί σου είναι number 1):p!!
Λογικά θα είδαμε πολλούς από το forum, αλλά δεν γνωριστήκαμε δυστυχώς!
Το σκυλί του εκτροφέα μας και υποψήφιος γαμπρός της Μαλού πήγε εξαιρετικά την πρώτη μέρα (2ος καλύτερος έκθεσης)!
Θα επανέρθουμε με φώτο, μόλις τις περάσουμε στον υπολογιστή!
Συγχαρητήρια στους διοργανωτές και σε όλους τους συμμετέχοντες!
 


katerina k.

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
6.204
13
Κηφισιά
ελα ντε ... με το που εμπαινες στην εκθεση ... 2 λευκα κουταβια δεν εβλεπες στο παρκο?
Σας είδα , μάλιστα ο Μπου ήθελε διακαώς να μπει μέσα στο πάρκο να παίξει με τα μωρά σας...αλλά δεν φαντάστηκα ότι ήσουνα εσύ βρε Πέτρο....Κρίμα...next time...
 


apoth13

Well-Known Member
25 Απριλίου 2011
199
1
Athens
Παν μετρον αριστον .... και σε αυτους που το βλεπουν ως χαβαλε,και σε ολους οσους το βλεπουν οπως θελουν να το βλεπουν .....εμεις παντως αν δεν πουμε καμια 500 λαλακιες να γελασουμε η εκθεση δεν θεωρειται πετυχημενη....εννοειται οτι ομπρελα τραπεζι καρεκλες σουβλακια κτλ κτλ θεωρουνται κανονας!!!

Κακος διαφωνησατε με την μαρεκο....ηταν πρωτη φορα που μου αρεσε και γελασα με σχολιο της ...ισως και απο τα πιο επιτυχημενα γεινικοτερα που εχω διαβασει εδω μεσα...το σχολιο της ηταν 100% με χιουμορ και ακομπλεξαρεστο ... επισης για εμενα η εκθεση ειναι μια γιορτη του σκυλου ... ο κοπος η αγωνια τα ξενυχτια κτλ κτλ τελειωνουν ολα μολις παρκαρεις εξω απο τον χωρο ...αρα το γελιο τα σχολια τα σουβλακια κανουν καλο σε ολους .....ασε που το γελιο φερνει και μακροζωια
 


apoth13

Well-Known Member
25 Απριλίου 2011
199
1
Athens
Παντως η μικρη συμμετοχη απο ροτβαιλερ βλεπω εκανε καλο σε καποιους ..ουτε φωτο,ουτε σχολια για τα πιου πιου,ουτε πικροσχολια ...ολα μια χαρα ..παντως απο 70+ συμμετοχες πριν ενα μηνα στον ΟΦΙΡΕ,30+ στην προηγουμενη του ΚΟΕ ,καταληξαμε στις 16!!!
 


GRDANE

Well-Known Member
7 Σεπτεμβρίου 2007
6.815
5.047
patra
grdane.blogspot.com
Σας είδα , μάλιστα ο Μπου ήθελε διακαώς να μπει μέσα στο πάρκο να παίξει με τα μωρά σας...αλλά δεν φαντάστηκα ότι ήσουνα εσύ βρε Πέτρο....Κρίμα...next time...

μμμμμ θυμαμαι το golden που ηθελε να παιξει μαζι μας....
που να το φανταστω!!!...
εσυ ομως...
δεν εχεις καμμια δικαιολογια!!! :p
 
Last edited by a moderator:


Noela

Well-Known Member
25 Οκτωβρίου 2007
1.954
222
Παλλήνη
www.agilityadddicts.gr
Εγώ πάντως χαμογέλασα με το σχόλιο του φίλου mareco γιατί ενώ συνεχώς προσπαθούσα να μπω στο στίβο να δω τα σκυλιά που διαγωνίζονταν, κολλούσα απ' έξω με την παρέα. Όποτε και κατάλαβα το χιούμορ. Πάω στις εκθέσεις για να δω σκυλάκια, απλά γιατί γουστάρω, ιδέα δεν έχω από μορφολογία. Αλλά όταν συναντάω τόσους αγαπημένους φίλους μαζεμένους για μένα είναι ιδιαίτερη ευκαιρία και περνάω πολύ χρόνο εκεί. Οι εκθέσεις είναι κι ένας τόπος και τρόπος συνάντησης μεταξύ μας. Αυτό δε μειώνει τις προσπάθειες των ανθρώπων που διαγωνίζονται μέσα. Άλλωστε φαντάζομαι ότι πολύς άλλος κόσμος πάει εκεί για τη βόλτα και "να δει σκυλάκια" χωρίς να έχει γνώσεις για κάθε φυλή και το πρότυπό της ή να ενδιαφέρεται για εκτροφή.

Βρήκα ιδιαίτερα ενδιαφέροντα τα σχόλια του κριτή στο διαγωνισμό των νέων χειριστών, μάθαμε πράγματα και χάρηκα που είδα ένα τόσο γελαστό άνθρωπο σε αυτή τη θέση.

Συγχαρητήρια σε όλους τους συμμετέχοντες!
 


DjSoukis

Banned
Banned
8 Ιουνίου 2006
1.998
743
Θυμήθηκα μια συζήτηση με ένα φίλο "γαύρο" που ταξιδεύει με την ομάδα συχνά σε αγώνες Champions League στο εξωτερικό...

"Ρε φίλε, οι ίδιοι άνθρωποι που είμαστε δίπλα στα διαρκείας στο Καραϊσκάκη πάμε και Camp Nou...Ε, ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ;!!...Εδώ είναι μες την μιζέρια, το μπινελίκι, καφρίλα, μιλάμε για άλλα, βαριόμαστε...κοιμόμαστε.

Εκεί ρε φίλε...Παναγίες!...Εντάξει και θα μιλήσουμε και θα βρίσουμε, αλλά για μπάλα ρε φίλε...Βλέπουμε μπαλίτσα...και ο άλλος...Άλλος άνθρωπος!..."

Ίδιοι άνθρωποι, ίδιο "θέμα", ίδια "τρέλα"...Τι είναι αυτό που αλλάζει;

Θεσμός "υψηλός", εγκαταστάσεις που "σε σέβονται", περίγυρος με "ποδοσφαιρική κουλτούρα και παράδοση", θέαμα υψηλού επιπέδου, αθλητές παγκοσμίου κλάσης, ασφάλεια διακριτική άλλα με ουσία, περιβάλλον γιορτής...

Ο άνθρωπος τείνει να προσαρμόζεται αυτόματα στο περιβάλλον και να προδιαθέτει τον εαυτό του ανάλογα με αυτά που "ξέρει ότι θα δεί και θα αντιμετωπίσει". Το "περιβάλλον" σε "σπρώχνει" προς συγκεκριμένη "συμπεριφορά"...

Θερίζεις ότι σπείρεις συνήθως...και σπέρνεις πολλά χρόνια...1991-2012...Η παραγωγή σου μειώνεται και μάλλον και η ποιότητα του καρπού σου φθίνει...

Το αγοραστικό κοινό αδιαφορεί για το προϊόν σου;
Δεν ξέρει να το κρίνει σωστά;
Έχει παγιωμένες απόψεις για αυτό;
Δεν γνωρίζει καν την ύπαρξη του;

Που γέρνει η ζυγαριά των ευθυνών;...και κυρίως, τι γράφω εγώ τέτοια ώρα;...Μάλλον για τον Ολυμπιακό ήθελα να γράψω που "έριξε" 3 γκολάκια χαλαρά σήμερα και δεν ήξερα σε πιο θέμα να το "κολλήσω"...Να δω αύριο τι θα κάνω που θα θέλω να γράψω για το μνημόνιο...:D
 


katerina k.

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
6.204
13
Κηφισιά
μμμμμ θυμαμαι το golden που ηθελε να παιξει μαζι μας....
που να το φανταστω!!!...
εσυ ομως...
δεν εχεις καμμια δικαιολογια!!! :p
Καλά....δεν αναγνώρισες τον Μέγα Μπου??????????????????????????? Αδικαιολόγητος, Πέτρο, αδικαιολόγητος!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :):):)
 


apoth13

Well-Known Member
25 Απριλίου 2011
199
1
Athens
Θυμήθηκα μια συζήτηση με ένα φίλο "γαύρο" που ταξιδεύει με την ομάδα συχνά σε αγώνες Champions League στο εξωτερικό...

"Ρε φίλε, οι ίδιοι άνθρωποι που είμαστε δίπλα στα διαρκείας στο Καραϊσκάκη πάμε και Camp Nou...Ε, ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ;!!...Εδώ είναι μες την μιζέρια, το μπινελίκι, καφρίλα, μιλάμε για άλλα, βαριόμαστε...κοιμόμαστε.

Εκεί ρε φίλε...Παναγίες!...Εντάξει και θα μιλήσουμε και θα βρίσουμε, αλλά για μπάλα ρε φίλε...Βλέπουμε μπαλίτσα...και ο άλλος...Άλλος άνθρωπος!..."

Ίδιοι άνθρωποι, ίδιο "θέμα", ίδια "τρέλα"...Τι είναι αυτό που αλλάζει;

Θεσμός "υψηλός", εγκαταστάσεις που "σε σέβονται", περίγυρος με "ποδοσφαιρική κουλτούρα και παράδοση", θέαμα υψηλού επιπέδου, αθλητές παγκοσμίου κλάσης, ασφάλεια διακριτική άλλα με ουσία, περιβάλλον γιορτής...

Ο άνθρωπος τείνει να προσαρμόζεται αυτόματα στο περιβάλλον και να προδιαθέτει τον εαυτό του ανάλογα με αυτά που "ξέρει ότι θα δεί και θα αντιμετωπίσει". Το "περιβάλλον" σε "σπρώχνει" προς συγκεκριμένη "συμπεριφορά"...

Θερίζεις ότι σπείρεις συνήθως...και σπέρνεις πολλά χρόνια...1991-2012...Η παραγωγή σου μειώνεται και μάλλον και η ποιότητα του καρπού σου φθίνει...

Το αγοραστικό κοινό αδιαφορεί για το προϊόν σου;
Δεν ξέρει να το κρίνει σωστά;
Έχει παγιωμένες απόψεις για αυτό;
Δεν γνωρίζει καν την ύπαρξη του;

Που γέρνει η ζυγαριά των ευθυνών;...και κυρίως, τι γράφω εγώ τέτοια ώρα;...Μάλλον για τον Ολυμπιακό ήθελα να γράψω που "έριξε" 3 γκολάκια χαλαρά σήμερα και δεν ήξερα σε πιο θέμα να το "κολλήσω"...Να δω αύριο τι θα κάνω που θα θέλω να γράψω για το μνημόνιο...:D
ακριβως ετσι ειναι ...ο ολοιμποιακος και το Αιγαλεω να κερδιζει και ολοι οι αλλοι να πανε να γ....ε

ε καπως ετσι λειτουργει και η κοινωνια του σκυλου
 


chrysoula

Well-Known Member
18 Ιανουαρίου 2011
2.819
31
Αθήνα
Να καμαρώσω κι εγώ λιγάκι για το "παιδί μας" τον Ντράγκο???

Ο Drago (Champion Schlau hund) λοιπόν, μακρύτριχος γερμανικός ποιμενικός, (ιδοκτησίας Ανδρέα Δενδρινού (γνωστός κατά κόσμον ως κύριος "Pet Spot AgStefanos"), χειριστές Γιάννης Βλάχος κι εγώ, κριτής φυλής: Anatoli ZHUK from Belarus) πήρε C.A.C JUNIOR + Best Junior Of Breed, και έγινε Greek Junior Champion!!

Επίσης θα πρέπει να τονίσω ότι όπως με ενημερωσε ο αγαπητός μου Γιάννης, το αγόρι μας είναι ο πρώτος μακρύτριχος γερμανικός ποιμενικός που παίρνει τον τίτλο του πρωταθλητή στην Ελλαδα!!
Όπως χαρακτηριστικά είπε και ο Γιάννης έγραψε ιστορία ο μικρός!!

12.jpg
Ήταν τιμή μου να τον χειριστώ την μία εκ των δύο ημερών.
 
Last edited:


ASFE

Well-Known Member
11 Μαϊου 2011
911
26
45
Αθηνα..Δυστυχως.
Να βαλω μερικες φωτο εστω και λιγο καθυστερημενα

Φυσικα δεν μπορουσαμε παρα να αρχισουμε με τον Προεδρο....



Ενας Ορεστης γιγαντας!!!



Και ενας νταης!! Σε οψη μονο :p



Θα ακολουθησουν κ αλλες
 


ASFE

Well-Known Member
11 Μαϊου 2011
911
26
45
Αθηνα..Δυστυχως.
Λιωστε ελευθερα!!!!*agapoylas*



Μα που πηγε η ρημαδολιχουδια ρε Προεδρε???



13:10 πηγε...αντε ποτε θα μπουμε???



Γιαννη κατσε αγορι μου ,σου πεσε μια λιχουδια. να εκει κατω...μη τρεχεις!!!

 


aliki_s

Well-Known Member
27 Μαϊου 2011
3.279
1.797
Αθήνα
;) το giant schnauzer είναι κυρία παρακαλώ... η Νεφέλη!

Παρατηρώ μια αδυναμία στα bullmastiff???

Εντωμεταξύ δε μπορώ να ξεκολλήσω από την κουτάβα του Πέτρου! Κοιτα να δεις που πάθαμε ζημιά με ασπρόσκυλο....
 




Manogr

Well-Known Member
25 Ιανουαρίου 2012
149
31
50
Glyfada, Greece
www.dogpark.gr
Και μια ερώτηση στους πιο έμπειρους:
Λόγω ηλικίας στην επόμενη ο μικρός θα είναι ακόμα junior.
Αν έχει πάρει ήδη το JCH μπορεί να συμμετάσχει ξανά στην ίδια κατηγορία ?
Αν δεν είναι 15 μηνών οπότε μπορεί να αλλάξει κατηγορία (Intermediate ή Open) μπορεί να συμμετάσχει κανονικά στη Junior άσχετα με το J.Ch.