Εκθεση ΚΟΕ 16-17/10/2010 CAC & CACIB


Eirini-Fontas

Well-Known Member
6 Μαϊου 2009
5.280
709
Θρακομακεδονες
_KGK9946..jpg_KGK9966..jpg71535_497637062432_&.jpg71924_498734082432_&.jpg
_KGK9969..jpg
A new star is born! Εχεις κανει υπεροχη δουλεια με την Chippi!

Συγχαρητηρια σε ολους τους συμμετεχοντες!! :)

Και αν δεν παινεψουμε το σπιτι μας θα πεσει να μας πλακωσει!!!
Εμαθα οτι και τα sharpei σκισανε παλι! Μπραβο στην Λιλα και στην Chippi που ειναι μολις 15 μηνων!! :love:
Καλυτερη στην ομαδα 2 και τις δυο μερες! Δευτερη στο junior in show Σαββατο και Best Junior in show την Κυριακη!


Δεν μπορουσα να βαλω πρωτα το κειμενο και μετα τις φωτο καποιο κολλαγε το φορουμ και μουλαρωνε!
 
















Lila

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2006
326
0
Aθηνα
www.sharpei.gr
View attachment 12333View attachment 12332View attachment 12331View attachment 12330
View attachment 12329
A new star is born! Εχεις κανει υπεροχη δουλεια με την Chippi!

Συγχαρητηρια σε ολους τους συμμετεχοντες!! :)

Και αν δεν παινεψουμε το σπιτι μας θα πεσει να μας πλακωσει!!!
Εμαθα οτι και τα sharpei σκισανε παλι! Μπραβο στην Λιλα και στην Chippi που ειναι μολις 15 μηνων!! :love:
Καλυτερη στην ομαδα 2 και τις δυο μερες! Δευτερη στο junior in show Σαββατο και Best Junior in show την Κυριακη!


Δεν μπορουσα να βαλω πρωτα το κειμενο και μετα τις φωτο καποιο κολλαγε το φορουμ και μουλαρωνε!

Σε ευχαριστώ Ειρήνη μου.. όντως η Cippi είναι ένα υπέροχο Shar Pei και πάρα πολύ σωστό.. είμαι περίφανη που την έχω...
απο 6 μηνων που εμφανίστηκε στις εκθέσεις έχει κερδίσει:

3rd Best Puppy in Show (OKA)
R - Best Junior in Show (Okythe - April)
4th - Best Junior in Show (kalamata)
2nd - Junior Female Shar Pei Specialty (Parma 2010)
R-Best Junior in Show (KOE)
Best Junior In Show (KOE)

Έχει ανοδική πορεία και σε κάθε έκθεση όλο και καλύτερα... κρίμα που δεν έχουμε άλλες εκθέσεις...
Για μένα απο προχτές έκλεισε η εκθεσιακή χρόνια στην Ελλάδα... Με χαροποιεί ιδιαίτερα ότι φέτος έχουμε κερδίσει το Group, 2 φορές, ένα R-BOG και δύο 3rd of Group.... και κάθε φορά με διαφορετικά σκυλιά (Cippi, Fibi, Token, Carmen)...
Ξέρω ότι σε πολλούς απο έσας δεν αρέσουν τα Σαρ Πέι και θέλετε πιο μεγάλα σκυλιά στην ομάδα άλλα καλό είναι στην Ελλάδα να χειροκροτάμε τα καλά σκυλιά ΟΛΩΝ των φυλών να μην πηγαίνουμε με την φυλή.... όλοι σκύλοι είναι και είναι κρίμα. Ποτέ δεν θα πάμε μπροστά έτσι...

Στην έκθεση πραγματικά μου άρεσε που είδα 16 Jack Russell και με πολύ καλή ποιότητα!!! Μου άρεσε το Basenji που πήρε την φυλή, το Σαμογιετ, το φοβερό Κοτον Ντε Τουλερ... και μου άρεσε που είδα τον Cleaver το Λασα Απσο σε ηλικία 8.5 ετών στο στίβο σε φοβερή κατάσταση...
Δεν μου άρεσε καθόλου όπου την είδα να κρίνει η Αυστριακιά κριτής... άλα ντι άλλων και γελάω με το τι έκανε στην Ομάδα 9 την δεύτερη μέρα ...
 


Promitheas

Well-Known Member
9 Ιουνίου 2008
2.554
2
Γέρακας
Δεν μου άρεσε καθόλου όπου την είδα να κρίνει η Αυστριακιά κριτής... άλα ντι άλλων και γελάω με το τι έκανε στην Ομάδα 9 την δεύτερη μέρα ...
Στις φυλές ή στο γκρουπ? Και τι έκανε?
 




harryf3

Well-Known Member
27 Απριλίου 2009
7.818
76
Ξάνθη
Να ρωτησω...αν και πιθανον εχασα μερικες σελιδες.
Άλλα σκυλια δεν ειχε η εκθεση? Πχ τα ροτ πού ειναι? Αναφερθηκε πχ ο Ντενις. Πού ειναι?
 






DOG.CRIME

Well-Known Member
5 Ιουλίου 2010
1.289
7
Να ρωτησω...αν και πιθανον εχασα μερικες σελιδες.
Άλλα σκυλια δεν ειχε η εκθεση? Πχ τα ροτ πού ειναι? Αναφερθηκε πχ ο Ντενις. Πού ειναι?
Σελίδα 64

#631
 


Noela

Well-Known Member
25 Οκτωβρίου 2007
1.954
222
Παλλήνη
www.agilityadddicts.gr
Πχ τα ροτ πού ειναι? Αναφερθηκε πχ ο Ντενις. Πού ειναι?
Και τα 3 από το εκτροφείο του Ντέννη:

Dolar vom Grossen Tal V1 Champion class
CAC - CACIB - BOB (Του Ντέννη)

Jumbo vom Entferntland V1 junior class (του Νίκου)

Leda Earl Antonius V1 junior class
BEST JUNIOR OF BREED (της Rottie)
 


samsok

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2009
1.091
100
ειπα να βαλω και εγω καμια φωτο απο το light type(σημερα που τον ζυγισα ειναι 50 κιλα) ,με κακο στοπ και λίγη μαυρη μασκα μπουλμαστιφ μου...

2..jpg3..jpg7..jpg4..jpg11..jpg
 


Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.131
4.808
ειπα να βαλω και εγω καμια φωτο απο το light type(σημερα που τον ζυγισα ειναι 50 κιλα) ,με κακο στοπ και λιγη μαυρη μασκα μπουλμαστιφ μου...View attachment 12348View attachment 12349View attachment 12350View attachment 12351View attachment 12352
Αυτη είναι η κρίση του? Την ηλικία του τη ρώτησε ο Ιταλός? (ή εστω τη συγκράτησε?)
 


samsok

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2009
1.091
100
Αυτη είναι η κρίση του? Την ηλικία του τη ρώτησε ο Ιταλός? (ή εστω τη συγκράτησε?)
ναι αυτη ηταν η κριση του και οχι την ηλικια μας(10 μηνων και μερικων ημερων) δεν την ρωτησε...
 


Promitheas

Well-Known Member
9 Ιουνίου 2008
2.554
2
Γέρακας
Μπορεί να μην ξέρω τι έκανε στην ομάδα 9...
αλλά ξέρω τι καλά τα πήγε στην ομάδα 4........!!!!!!
Μεγαλείο οι κρίσεις της....
Tifi μου, στις φυλές της ομάδας 9 ρώτησα, όπου γενικά τα πήγε καλά!
Για τα Ντάχσχουντ τα είπαμε πως έκανε λάθος στην εφαρμογή του προτύπου. Το ίδιο έκανε και ο Di Lorenzo στα Ντόγκο (4 στα 4 τέσσερα έχει στην κακή εφαρμογή προτύπου των Ντόγκο στις επισκέψεις του στην Ελλάδα)... και αυτός είναι πολύ νεότερος!

Κρατησε 6 στο sort cut... έδωσε το χέρι της στα δύο να φύγουν από το στίβο, ο ένας δεν έφυγε αλλά εκείνη μετά το ξέχασε και του έδωσε θέση στο γκρούπ!!!
Α, τέτοια θα μπορούσαν να της συνέβαιναν και στις φυλές... χρειαζόταν μονίμως κάποιον δίπλα της για να φροντίζει για την εφαρμογή των κανονισμών!
- Εξαίρετος και όλα τα συναφή!
- Είναι κουτάβια! Να δώσουμε πολλά υποσχόμενος και βλέπουμε για όλα τα άλλα?
- Πολλά υποσχόμενος τότε!
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.116
Μηνύματα
895.852
Μέλη
19.925
Νεότερο μέλος
vicky1981