Εκστρατεία εναντίον 19χρονης που ποζάρει στο Facebook με νεκρά ζώα


Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.561
6.992
Δεν βλεπω αντίστοιχη εκστρατεία και χαρακτηρισμούς για τετοιου είδους εικόνες...



Ουαί υμίν γραμματείς και φαρισαίοι υποκριταί!
Πως. Υπήρξαν πολλάκις εκστρατείες και χαρακτηρισμοί για παρόμοια ποζαρίσματα με θαλάσσια είδη που απειλούνται υπό εξαφάνιση, συνήθως κήτη που είναι και "εντυπωσιακά" για photo opportunity.

Αλλά το τρομακτικό δεν είναι ότι βγήκε μία "κυνηγός" (το εισαγωγικά όσο πιο τονισμένα γίνεται) φώτο με θηράματα. Δεν θα το αναλύσω (το ανέλυσα ήδη και το σβησα, τεράστιο το σεντόνι).
 




stamatia

Well-Known Member
6 Ιουνίου 2009
5.371
2.994
Θα μπορούσε να τα δαγκώνει απλά με τέτοια οδοντοστοιχία.
:sneaky:
 




Ghostdoc

Well-Known Member
25 Νοεμβρίου 2013
1.623
793
Ghostlands
Και κάπου διαβασα ότι η τσιρλιντερ υποστηρίζει οτι οι ντόπιοι δίνουν αδειες κυνηγου επειδη τα αγρια ζώα μπαινουν και τους ρημάζουν. Δηλαδή επιτελεί λειτούργημα η προγναθική βλαμμένη ξανθιά της ιστορίας . .
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Και κάπου διαβασα ότι η τσιρλιντερ υποστηρίζει οτι οι ντόπιοι δίνουν αδειες κυνηγου επειδη τα αγρια ζώα μπαινουν και τους ρημάζουν. Δηλαδή επιτελεί λειτούργημα η προγναθική βλαμμένη ξανθιά της ιστορίας . .
ειδες? αμα το χεις το επαγγελμα....
ναι το διαβασα και εγώ, ότι επειδη οι λεοπαρδάλεις τους ρημάζουν στα χωριά, δίνονται αδειες κυνηγού στους ξένους να κάνουν τη βρώμικη δουλειά ποζάροντας μετά με αψογη αποτρίχωση, χτενισμένο μαλλάκι και κραγιονάκι! Πιο ζόρικο το ειχα το κυνηγι εγω....
 


ntoulis

Well-Known Member
19 Ιουλίου 2013
3.217
2.434
Λαχανάκια Βρυξελλών
ειδες? αμα το χεις το επαγγελμα....
ναι το διαβασα και εγώ, ότι επειδη οι λεοπαρδάλεις τους ρημάζουν στα χωριά, δίνονται αδειες κυνηγού στους ξένους να κάνουν τη βρώμικη δουλειά ποζάροντας μετά με αψογη αποτρίχωση, χτενισμένο μαλλάκι και κραγιονάκι! Πιο ζόρικο το ειχα το κυνηγι εγω....
την αποτριχωση την ειδα και εγω
 
  • Like
Reactions: ghelly


Piou

Well-Known Member
13 Απριλίου 2014
315
277
Θεσσαλονίκη
Και κάπου διαβασα ότι η τσιρλιντερ υποστηρίζει οτι οι ντόπιοι δίνουν αδειες κυνηγου επειδη τα αγρια ζώα μπαινουν και τους ρημάζουν. Δηλαδή επιτελεί λειτούργημα η προγναθική βλαμμένη ξανθιά της ιστορίας . .
Ναι, στο περίπου, δηλαδή καθόλου έτσι :D.
Το βλαμμένο δεν πήγε βέβαια μόνο του στην Αφρική με τις παντόφλες και το τόξο να βρεί και να σκοτώσει τα άγρια ζώα που ενοχλούν τους ντόπιους, μόνο του ούτε νερό να πιεί δεν θα μπορούσε να βρεί.
Ουσιαστικά οι ντόπιοι είναι που κυνηγάνε τα ζώα, αυτοί πηγαίνουν τους τουρίστες βόλτα στο κυνήγι, αυτοί τα στριμώχνουν, αυτοί στήνουν τα δολώματα κλπ κλπ. Μια χαρά θα μπορούσαν να τα σκοτώσουν μόνοι τους, απλά παίρνουν και το χαζό μαζί, αφού πληρώνει ένα κάρο λεφτά για να πυροβολήσει τα ζώα που βρήκαν και κυνήγησαν οι άλλοι και να το παίζει μεγάλη φίρμα.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.123
Μηνύματα
895.932
Μέλη
19.938
Νεότερο μέλος
panos95