Εκτροφέας για pomeranian


Δ. Άρης

Member
23 Μαϊου 2018
8
0
33
Καλησπέρα σας ! Γνωρίζετε καποιον εκτροφέα για pomeranian ; Γενικότερα καποιον αξιοπιστο ; Ευχαριστώ πολυ.
 


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Παίρνεις τηλέφωνο στον ΚΟΕ (κυνολογικος όμιλος Ελλάδας και τους λες τι ζητάς και μετά κάνεις ξεσκαρτάρισμα. Κάποιος που δηλώνει γέννες στον ΚΟΕ δεν είναι ντε φακτο αξιόπιστος. Πως θα ξεσκαρτάρεις; Ρίξε μια ματιά σε αυτό το λινκ

https://www.dogforum.gr/community/threads/Πώς-διαλέγω-εκτροφέα.370/
 
  • Like
Reactions: takisft




Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Φημίζομαι, άλλωστε ;)

Διάβασα με καθυστέρηση ένα θέμα που το μισό φόρουμ τα έβαλε με την εκτροφή και τη βρομιά της. Και συχνή ήταν η ερώτηση "πως διαλέγω εκτροφέα" Ομολογώ ότι μου έκανε εντύπωση που κανένας δεν θυμήθηκε αυτό το νήμα...
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.123
10.078
Athens
Φημίζομαι, άλλωστε ;)

Διάβασα με καθυστέρηση ένα θέμα που το μισό φόρουμ τα έβαλε με την εκτροφή και τη βρομιά της. Και συχνή ήταν η ερώτηση "πως διαλέγω εκτροφέα" Ομολογώ ότι μου έκανε εντύπωση που κανένας δεν θυμήθηκε αυτό το νήμα...
Γιατί ο εκτροφέας που άνοιξε το κουτί της Πανδώρας ήταν - θεωρητικά - από τους "διαλεγμένους". Πολλοί ένιωθαν ευλογημένοι στην τοποθεσία του εκτροφείου του.
 


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Κι όμως, οι εξετάσεις είναι μέσα στα ζητούμενα. Και με λίγη συμμετοχή στο φόρουμ μαθαίνεις και για τις επίσημες που περνιούνται στο pedigree. Οπότε, με λίγο ψάξιμο λιγότεροι θα αισθανόταν ευτυχισμένοι μαζί με ο εκτροφέας μου στην τοποθεσία το εκτροφείο του. (για την εν λόγω μιλάω)
 


pao131908

Banned
Banned
22 Μαϊου 2018
83
22
32
Καλησπέρα σας ! Γνωρίζετε καποιον εκτροφέα για pomeranian ; Γενικότερα καποιον αξιοπιστο ; Ευχαριστώ πολυ.
ναι βρηκα στην χρυση ευκαιρια ενα σκυλι απο εκτροφεα με πεντιγκρι στα 900 ευρω πομερανιαν μπου
δες τωρα αν ειναι νομιμος αυτος μονο γτ δν ξερω
 
  • Like
Reactions: Konmac


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Όπως σε πολλά πράγματα έτσι και στα σκυλιά το καλό δεν θα το βρεις στη χρυσή ευκαιρία... Στη χρυσή ευκαιρία θα βρεις σκύλο από puppy mills. Τι είναι τα puppy mills; Κολαστήριο. Είναι όλα αυτά τα παράνομα εκτροφεία που βλέπουμε κατά καιρούς στις ειδήσεις του που έχουν τα σκυλιά σε άθλιες συνθήκες. Και σίγουρα ΣΙΓΟΥΡΑ, δεν καλύπτουν καμιά από τις απαιτήσεις του λινκ που έβαλα παραπάνω
 


ΑΡΓΟΣ & ΕΓΩ

Well-Known Member
26 Μαρτίου 2018
1.150
2.016
@Orilis βάζε όλες τις επιλογές

Θες χρυσό σκύλο πας στην χρυσή ευκαιρία
Εχεις μαύρο χρήμα παίρνεις μαύρο σκύλο
Θες σκύλο που μιλάει πας στο GooglePlay

* Ο tsampas δεν έχει σκύλους ( προς το παρον )
 
  • Like
Reactions: Orilis


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.116
Μηνύματα
895.852
Μέλη
19.925
Νεότερο μέλος
vicky1981