Εκτροφέας toy poodle




theogoniakennel

Well-Known Member
14 Σεπτεμβρίου 2010
1.134
2
ΝΕΑ ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ-ΑΘΗΝΑ
Απλα όταν υπάρχει ενα ερώτημα, πρέπει να υπάρχουν και σωστες απαντησεις, για κανίς μιλάμε, και δόξα τον θεο υπάρχει εκτροφή και με διεθνείς διακρίσεις, δεν μιλαμε για κάτι σπάνιο
 


Fanzina

Well-Known Member
6 Νοεμβρίου 2011
607
8
Aυτο θελω να μαθω κι εγω. Εγω δεχομαι ολες τις γνωμες, εξαλλου σε φορουμ βρισκομαστε, ο καθενας εχει το δικαιωμα νε λεει οτι θελει.
 


theogoniakennel

Well-Known Member
14 Σεπτεμβρίου 2010
1.134
2
ΝΕΑ ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ-ΑΘΗΝΑ
home

Τη κα Rihard Δουμά δεν τη ξέρει πχ κανείς στο forum? δεν λέω για πρόταση. σαν ύπαρξη εννοώ, η είναι τόσο νέα, η ανευ σημασίας Η πλέον της ηλικίας του μέσου όρου των μελλων παρουσία της στην εκροφή, πχ λέω εγω, ε απλά καλό θα ήτανε να λέγαμε ότι απλά υπάρχει και αυτή, τίποτα παραπάνω
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
theogonia σ'ευχαριστούμε πολύ, που αναφέρεις όλα αυτά τα ονόματα, που εμείς μπορεί όντως να μην τα ξέρουμε, λόγω της άγνοιας που μας δέρνει. Δεν κάνουμε δα και κανένα έγκλημα.
Θα ήταν απείρως πιο χρήσιμο και ελκυστικό, να το κάνεις και χωρίς να μας μαλώνεις, τόσα ποστ τώρα.

Παρακαλώ, όποια άλλη τόσο χρήσιμη πληροφορία μπορεί να μας δοθεί, θα την δεχθούμε με χαρά, αλλά ας σταματήσουμε τα λογοπαίγνια περί ανύπαρκτων προθέσεων. Στο εξής θα διαγράφονται ως off topic, μια και όλο αυτό ξεκίνησε από την δική μου προτροπή, για δημόσια αναφορά.
 


vagelis_ras

Well-Known Member
5 Αυγούστου 2011
2.405
458
52
Αν με ρωτούσε κάποιος για γερμανικό ποιμενικό ίσως να ανέφερα μερικούς εκτροφείς που θα έρχονταν στο μυαλό μου εκείνη τη στιγμή.
Κάποιο άλλο μέλος ίσως να συμπλήρωνε και κάποιους ακόμα.
Έτσι το νέο μέλος θα έχει μια ποιο ολοκληρωμένη πληροφόρηση .
Αν όμως η περίπτωση να μην αναφέρω κάποιον από λάθος , λειτουργούσε ανασταλτικά στην όποια πληροφόρηση , κανένα νέο μέλος δεν θα μάθαινε κανέναν εκτροφέα.
Απλά εκφράζω φιλικά μια άποψη.
 


theogoniakennel

Well-Known Member
14 Σεπτεμβρίου 2010
1.134
2
ΝΕΑ ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ-ΑΘΗΝΑ
Διαγράψτε τα, απλά αν κάπιος μετά απο ερώτηση ( σε εμένα) και αφού έμαθε πιοί εκτρέφουν σήμερα γνωρίζει μόνο την αγαπητή μου Ελένα (απο σύστασή μου πήρε το σκυλάκι της) και την αγαπητή μου Λίνα ως εκτροφείς, τι να πω...... Απλα όταν η κα Δουμα εβγαζε διεθνείς πρωταθλητές η Ελληνική κυνοφιλία ηταν στα σπάργανα, έ και τουλάχιστον έπρεπε να τύχει μιας απλής αναφοράς, εστω και ώς ύπαρξη
 


Chloe

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2006
8.324
30
42
Αθήνα
prigipissa-straydog.blogspot.com
Απλά να σας πω ότι την Έλενα τη γνώριζα αρκετά χρόνια πριν μου πείτε εσείς, και με γνώριζε και εκείνη.

Επαναλαμβάνω ότι πρότεινα στην κοπέλα την εκτροφέα και τη groomer του σκυλιού μου και ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ μόνο γι' αυτές μπορώ να έχω γνώμη και για κανέναν άλλον. Αυτό της είπα άλλωστε.
 


kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
Μπορεί να της επιτραπεί το δικαίωμα νομίζω, να προτείνει (εφόσον της ζητήθηκε) τα άτομα που γνωρίζει προσωπικά..

Ξέρεις..δεν είναι εύκολο να προτείνεις..και είναι θέμα υπευθυνότητας και προσωπικής αξιολόγησης το αν επιλέγεις να αναφέρεσαι γενικά ή να προτείνεις..

Καλό είναι (προσωπική μου άποψη) να μην αναφέρεσαι σε ανθρώπους που δεν ξέρεις την δουλεία τους.., ούτε θετικά.., ούτε αρνητικά..
Άλλωστε η chloe δεν είναι ο ΚΟΕ για να αναφέρει κάθε εκτροφαία κανίς..δεν ήταν καν για αυτό ο λόγος..

Νομίζω τόση ώρα πως "διυλίζουμε τον κώνωπα"..
 


Chloe

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2006
8.324
30
42
Αθήνα
prigipissa-straydog.blogspot.com
Και κάτι άλλο. Δεν είναι τυχαίο ότι δεν έχω μιλήσει ποτέ στο φόρουμ για την εκτροφέα του πρώτου μου σκυλιού κε Theogonia. Διαφήμιση ίσως κάνω με επιφυλακή σε κάποιους επαγγελματίες, αλλά δυσφήμιση δεν θα έκανα ποτέ σε κανέναν. Δεν με ενδιαφέρει ποιος κάνει 30 χρόνια εκτροφή. Με ενδιαφέρει ποιον ξέρω κι εμπιστεύομαι εγώ.
Δεν τους ξέρω όλους, δεν ασχολούμαι με εκθέσεις, ούτε με τα κανίς στην Ελλάδα όλη μέρα.
Για τους ανθρώπους που ξέρω, μπορώ να μιλήσω.
Εσείς που τους ξέρετε όλους και όλα, δείξτε καταννόηση και βοηθήστε αν πιστεύετε ότι πρέπει.
Για τη βοήθεια που δώσατε σ' εμένα, ευχαριστώ και πάλι.
 


theogoniakennel

Well-Known Member
14 Σεπτεμβρίου 2010
1.134
2
ΝΕΑ ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ-ΑΘΗΝΑ
Να εισαστε καλά , κανεις δεν ξέρει όλους και όλα, και σίγουρα ούτε εγώ, ουτε για διαφήμιση λέω ούτε και για δυσφήμιση, Δεν χρειάζεται να ευχαριστείτε , απλά ήξερα ότι εκείνη την εποχή ειχε γέννα η Ελενα την οποία την ξέρω απο τότε που ήταν νεωτάτη (κάπου πριν 15 χρόνια) και είμαι σίγουρος ότι και αυτή δεν περιμένει να πουλήσει κανένα σκύλο για να ζήσει, ότι είπα τότε έχετε το δικαίωμα να τα δημοσιεύσετε, δέν έχω κανένα πρόβλημα, όπως επίσης είπα άριστα λόγια και για Λίνα, αν και η νεώτερη στο χώρο της εκτροφής για τη συγκεκριμένη φυλή . Αν δεν τα έχετε , τα έχω εγώ. Αν δεν μας τα διαγράψει η κα monterator
Αλλά παρακαλώ στο όνομα της εκτροφής, ας μην κάνουμε ... παραβλέψεις, δεν υπάρχουν και πολλοί, με διακρίσεις σκύλων εκτροφής τους, δεν λέω για αγορασμένους. Καλό βράδι
 


kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
Αλλά παρακαλώ στο όνομα της εκτροφής, ας μην κάνουμε ... παραβλέψεις, δεν υπάρχουν και πολλοί, με διακρίσεις σκύλων εκτροφής τους, δεν λέω για αγορασμένους. Καλό βράδι
Είναι και ο λόγος που διαφωνούσα πάντα στις αναφορές στους επαγγελματίες.., η διάσταση αυτών των συζητήσεων..
Πιστεύω πως το μέλος μας είχε αρκετές πληροφορίες πάνω στο θέμα που το απασχολούσε.., τα υπόλοιπα είναι εκτός θεματολογίας.
 


nasouk

Well-Known Member
15 Ιουλίου 2010
1.166
3
Υπερβολες νομιζω κ.Theogonia.
Αν εχει γινει παραβλεψη επειδη δεν γνωριζει απο πρωτο χερι , καλα εκανε και δεν αναφερθηκε.

Οπως καλο ειναι να μπουν και οι υπολοιποι εκτροφεις απο ανθρωπους που γνωριζουν απο πρωτο χερι.
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Noμίζω η Λίζα για αυτό δεν ήθελε αρχικά να αναφέρει κάποιον, για να μην επακολουθήσει ότι επακολούθησε ;)
Εφόσον δεν είμαστε ο ΚΟΕ μπορούμε μόνο να μιλήσουμε για τις προσωπικές μας εμπειρίες. Και αν γνωρίζουμε και τους υπόλοιπους εκτροφείς του χώρου τους αναφέρουμε. Ενδέχεται όμως να παραλείψουμε πολλούς γιατί δεν είναι δυνατόν να τους γνωρίζουμε όλους ακόμη και αν νομίζουμε ότι τους ξέρουμε όλους μπορεί να υπάρχει κάποιος νέος που μας διαφεύγει.