Εκτροφής και πώληση κουταβιών με συμβόλαιο στείρωσης!


Promitheas

Well-Known Member
9 Ιουνίου 2008
2.554
2
Γέρακας
Ένα νομοθετικό πλαίσιο που θα είναι αποτελεσματικό, δίκαιο και ταυτόχρονα δεν θα μπορεί να καταστρατηγείται δεν μπορεί εκ των πραγμάτων να υπάρξει.

Η πράξη έχει διδάξει πως η ενημέρωση είναι πολύ πιο αποτελεσματική από οποιαδήποτε απαγόρευση!

Εγω θελω να γινω διευθυντης φαρμακευτικης!!
Φτιάξε ένα βιογραφικό και που ξέρεις...
Αν τώρα θες να γίνεις πρόεδρος ή διευθύνων σύμβουλος φαρμακευτικής, τότε ίδρυσε μια φαρμακευτική!
 
Last edited:


xritaki

Well-Known Member
7 Ιουνίου 2008
1.724
1
Η ενημερωση σιγουρα βοηθαει αλλα αν ο αλλος θεωρει οτι μπορει να βγαλει λεφτα η συνειδηση του και η ενημερωση του θα παει περιπατο.. Το χρημα εξαγοραζει συνειδησεις και η ενημερωση δε φτανει..
Να ιδρυσω φαρμακευτικη χλωμο.. δε μου φτανει το χαρτζιλικι:p:p
 


BasKal

Well-Known Member
2 Νοεμβρίου 2007
423
2
Χριτακι, αυτη ειναι η παγκοσμια πρακτικη-ο εκτροφεας αναδεικνυεται απο το προσωπικο του οραμα και τα αποτελεσματα. Η κυνοφιλια η ιδια ειναι δημιουργια αυτων των ανθρωπων που ευκολα αμφισβητεις. Φυσικα οπως καθε ανθρωπινη δραση η κυνοφιλια εχει και σκοτεινες πλευρες ειδικα οταν μπαινει το κερδος στη μεση.
 




xritaki

Well-Known Member
7 Ιουνίου 2008
1.724
1
Δεν αμφισβητο κανεναν.. αντιθετως.. για να προστατευτουν οι οραματιστες οπως λες οι σοβαροι οπως λεω..Εσυ δηλαδη ως σοβαρος εκτροφεας αναπαραγωγεας δε με νοιαζει το ουσιαστικο αλλα το επιθετο "σοβαρος" δε θα θελες να υπαρχει ελεγχος ωστε να μην μπορει ο κυρ μπαμπης και η κυρα κουλα να διασταυρωσουν ρτο σκυλι τους.?. Αν εγω δλδ
πηγαινα δηλωνα εκτροφεας και μετα εβαζα τη ριτα να αναπαραχθει θα με θεωρουσες οκ? ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ θα ημουν.. Δεν πρεπει αυτο να ελεγχεται?
 


BasKal

Well-Known Member
2 Νοεμβρίου 2007
423
2
Εξαρταται απο τη φυση του ελεγχου.Η εδω νομοθεσια ειναι σχετικα αυστηρη αλλα ακαταλληλη...
Πραγμα που σηκωνει πολλη συζητηση.
Δεν περιγραφω τον εαυτο μου ως "σοβαρο εκτροφεα"...Ιδιωτης ειμαι. Οχι idiot.
 




xritaki

Well-Known Member
7 Ιουνίου 2008
1.724
1
Απλα επειδη κολλαμε στους ορισμους και εγω δεν τους ξερω και καλα και επισης ακομα και αναμεσα στους γνωστες υπαρχουν πολλες διαφωνιες σε ορισμους ειπα να μεινουμε στο σοβαρος.. αν θα λεγεται εκτροφεας ιδιωτης ταπερομηχανη δεν ξερω.. το θεμα ειναι να μην μπορει να κανει ο καθενας του κεφαλιου του.. :)
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.116
Μηνύματα
895.852
Μέλη
19.925
Νεότερο μέλος
vicky1981