Εκτροφεία Εργασιακών Γ.Ποιμενικών


ster

Well-Known Member
4 Φεβρουαρίου 2010
59
0
ΘΡΑΚ/ΝΕΣ
.. για ένα σκύλο που μπορούσε να εργάζεται all around και έβαζε την εμφάνιση σε δεύτερη μοίρα.
Είμαι της ιδιας άποψης. Αλλά χρειάζεται εμπειρία, από τον ιδιοκτήτη, τον εκπαιδευτή και τον εκτροφέα..
 


ster

Well-Known Member
4 Φεβρουαρίου 2010
59
0
ΘΡΑΚ/ΝΕΣ
.. ελα τελη μαρτη στις εξετασεις να δεις πως δουλευουν τα "εργασιακα", ελα και στην εκθεση μορφολογιας, Θα σου λυθουν πολλες αποριες.!
Σίγουρα!
Έκθεση μορφολογίας εννοείς τη Διεθνή Εκθεση του ΟΚΑ;
Εξετάσεις εργασίας που/πότε?
 


foibos

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2009
7.527
18
Μηπως φταίνε οι ιδιοκτητες τους γιαυτο ??
Μήπως όντως είναι έτσι;

Εγώ προσωπικά 2,3 Γ.Π. από γραμμές εκθεσιακές που ξέρω μια χαρά σκυλιά μου φάνηκαν...

Από κει και πέρα βέβαια όπως σε όλες τις φυλές υπάρχουν δείγματα που υστερούν μορφολογικά έτσι υπάρχουν και δείγματα που υστερούν στον χαρακτήρα!
 


baiz

Well-Known Member
3 Ιουλίου 2009
143
0
Kkranis, γενικά ειναι μεγάλη κουβεντα η εξέλιξη της φυλής...

ster, ανφέρομαι στις εκδηλωσεις του ομίλου, μπες στο kogpe.gr
 






zouzounos

Well-Known Member
19 Ιανουαρίου 2009
1.954
317
παρε ενα τηλ να σου πει δεν ξερω να σου απαντησω
 


wgsd

Banned
Banned
31 Μαϊου 2010
89
0
Καλημερα σας, ασχολουμαι με εργασιακα γερμανικα ποιμενικα τα τελευται 4 χρονια.Αυτη τη στιγμη εχω ενα αρσενικο 18μηνων και περιμενω ενα θυλυκο σε 2βδομαδες περιπου.Αυτο που εχω να πω εγω ειναι το εξης.Τα εργασιακα Γ.Π. δε παιζουν, δεν ειναι work all around σκυλοι.Ειναι work, work , work.Τα εργασιακα δεν κανουν για ολους, ειναι μονο για εμπειρους χειριστες και ανθρωπους που εχουν μερακι και πολυ χρονο να ασχοληθουν με αυτους τους σκυλους.Απο πλευρα χαρακτηρα δεν παιζονται...ειναι σκληρα ζωα με πολυ ορεξη για δαγκωμα και ταυτοχρονα ειναι πολυ καλοι με την οικογενεια, παιδια (αρκει βεβαια να εχει γινει σωστη κοινωνικοποιηση απο μικρα.)Χρειαζονται χωρο για να τρεχουν και ειναι σκυλοι πανεξυπνοι και πολυ επιμονοι.Τωρα σε οτι αφορα τα εκθεσιακα εχουν τεραστια διαφορα.Ενα καλο εκθεσιακο ειναι Mercedes αλλα ενα καλο εργασιακο ειναι Ferrari.
 


zouzounos

Well-Known Member
19 Ιανουαρίου 2009
1.954
317
καλημερα κατεβαινεις σε αγωνες?
που δουλευεις αν επιτρεπεται?
 


wgsd

Banned
Banned
31 Μαϊου 2010
89
0
Οχι καμια σχεση με αγωνες, απλα hobby.Η δουλεια μου δεν εχει σχεση με σκυλους.
 


zouzounos

Well-Known Member
19 Ιανουαρίου 2009
1.954
317
ηθελα να πω με τα δαγκωματα πως τα δουλευεις
μονος?η σε κλαμπ εργασιας!η
mercedes παντως εχει την slr amg!!!!:p
 


wgsd

Banned
Banned
31 Μαϊου 2010
89
0
χαχα τρελο το αμαξι!Τωρα οσο αφορα δαγκωματα και εκπαιδευση δουλευω ως εξης.Εχω ενα καλο φιλο ο οποιος ειναι εκπαιδευτης σκυλων (σωστος επαγγελματιας, αντικειμενικα μιλωντας οχι επειδη ειναι φιλος)25χρονια και δουλευουμε μαζι.Δαγκωματα, βασικη εκπαιδευση, διορθωση συμπεριφορας κτλπ.Απο δαγκωματα παιζουμε ελευθερη επιθεση, σωματοφυλακη, επιθεση απο 2 ατομα κτλπ.Και ολα αυτα αφιλοκερδος, δε μου παιρνει χρηματα αν σου περασει απτο μυαλο, εναι και αυτος τρελαμενος σα και μενα.
 


zouzounos

Well-Known Member
19 Ιανουαρίου 2009
1.954
317
μια χαρα
μιας και το θεμα ειναι εκτροφεια
απο που τα πηρες?μιας και ο ster που εχει
ανοιξει το θεμα ψαχνει για εργασιακο
 


wgsd

Banned
Banned
31 Μαϊου 2010
89
0
Και τον αρσενικο και τη θυληκια τα εχω εισαγει απο Τσεχια.
 


panosm

Well-Known Member
5 Ιανουαρίου 2009
49
0
δυστυχως δεν υπαρχουν εκτροφεια με εργασιακες γραμμες,η θα πρεπει αν εχεις επαφη με καποιον εκτροφεα να σου φερει απο το εξωτερικο η να το εισαγεις μονος σου.
αν ομως εισαι σιγουρος οτι το θελεις για εργασια μηπως να σκεφτεις την αγορα μαλινουα?
μπορεις να βρεις πολυ καλα σκυλια στην Ελλαδα

Πανος
 






wgsd

Banned
Banned
31 Μαϊου 2010
89
0
Βλέποντας οτι δεν εχει αναφερθει καποιο εκτροφειο εργασιακων ΓΠ στην Ελλαδα ακομα, παιρνω το θάρρος να προτεινω ενα φιλο που κάνει πολύ επιλεκτικη εκτροφη εργασιακων ΓΠ (1 γέννα το χρονο, αυτη τη στιγμη).Εχει πολύ λόξα με τα εργασιακα ΓΠ και η δουλεια που κανει ειναι πολύ υπευθυνη.Χωρις πολλα λογια (μη θεωρηθει διαφημηση, λογο οτι ειναι φιλος κτλπ) προτεινω ο ενδιαφερόμενος για το συγκεκριμενο σκυλο να τον checkarei, δεν εχει να χασει τιποτα με ενα τηλέφωνο ή μια επίσκεψη.Ευχαριστω.http://www.volcanoland.gr/dog-breeding.html
 


Sug

Well-Known Member
23 Μαρτίου 2011
151
0
Athina
Ενδιαφερομαι και εγω για ΕΓΠ γνωριζει καποιος εκτροφεια στην αττικη??