Εκτροφεία Shih Tzu


roulamid

New Member
4 Φεβρουαρίου 2011
1
0
kκαλησπερα. ενδιαφερομαι να παρω ενα σκυλακι shih tzu και θα ηθελα να σας ρωτησω αν γνωριζετε καποιο εκτροφειο. ευχαριστω
 




Sara

Well-Known Member
27 Δεκεμβρίου 2008
7.737
1.479
Illinois, USA
Για κοίταξε εδώ. Προσωπικά δεν τους ξέρω και θα σου πουν και άλλοι σχετικά. Προσοχή με τη φυλή που θέλεις, πρέπει να βρεις άριστο εκτροφέα διότι τα προβλήματα των παπυμιλλάδικων σκυλιών της συγκεκριμένης μπορεί να είναι τρομερά. Είχε και σχετικό επεισόδιο το Dogtown.

http://www.shihtzudogs.gr/hektrofhmas.htm
 


tangerin

Well-Known Member
25 Μαϊου 2008
741
1
το συγκεκριμένο είναι μούφα!!!!
Απατεωνιά!!!
Καμια φωτό δεν είναι δικια της,είναι ολες κλεμμένες από αμερικανικα εκτροφεία!!
Είχε βάλει και μια photo από μια σκύλα μου στην έκθεση.Στα συνεχή τηλεφωνα που της έκανα για τη βγάλει,εκείνη αρνιόταν και με ειρωνευόταν .Τι κατέβασε μονο όταν της έστειλα εξώδικο μέσο του δικηγόρου μου.
 


FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
Είχε βάλει και μια photo από μια σκύλα μου στην έκθεση.Στα συνεχή τηλεφωνα που της έκανα για τη βγάλει,εκείνη αρνιόταν και με ειρωνευόταν .Τι κατέβασε μονο όταν της έστειλα εξώδικο μέσο του δικηγόρου μου.
Αν ειναι δυνατον!!!
Και νομιζε οτι στην τοσο μικρι κυνοφιλικη κοινωνια της ελλαδος θα περνουσε απαρατηρητο αυτο??? Μιας και εχουμε και εκαντονταδες πεκινουα σε καθε εκθεση!!;););):D:D:D
Εκτος απο απατεονισσα- και αφελεις?:eek::maria::paja1:
 


Leda

Well-Known Member
24 Ιανουαρίου 2011
123
0
54
Και ποσο κριμα ομως να παιζει με τη λαχταρα του καθενος να αποκτησει ενα απο αυτα τα υπεροχα πλασματα ,να μην ξερει και να την παταει.Καλα που το διαβασα γιατι ηθελε και ενας φιλος μας.!!!
 


Sara

Well-Known Member
27 Δεκεμβρίου 2008
7.737
1.479
Illinois, USA
Αμάν, σόρυ, δεν το ήξερα. Διότι βρήκα κι άλλον Ελληνάρα που τα "εκτρέφει" με καμιά δεκαριά ακόμα φυλές. Φρίκη.
 


zoe.d

New Member
28 Απριλίου 2011
4
0
μακρυα η γυναικα ειναι ανευθυνη,για να παρει 350 ευρω ρισκαρει τη ζωη των κουταβιων,με βιβλιαρια υγειας του κ.λου,μου το εστειλε σε αθλια κατασταση με λεωφορειο,εζησε 48 ωρες με προσπαθειες δικες μου και του γιατρου μου,αλλα δυστυχως πεθανε πριν καλα καλα χαρει κατι σε αυτο τον κοσμο εξαιτιας μιας δολοφονου,πεταμενης για λιγα ευρω.
 
Last edited:


Sara

Well-Known Member
27 Δεκεμβρίου 2008
7.737
1.479
Illinois, USA
Ζωή μου, και πάλι λυπάμαι για το σκυλάκι σου. :( Δυστυχώς όμως 350 δολλάρια είναι πάρα πολύ λίγα για ένα σιχ-τζου. Επίσης κανείς εκτροφέας δε στέλνει σκύλο με λεωφορείο. Κοίταξε π.χ. ένα από αυτά τα παπυμιλλάδικα σιχ-τζου που κατέληξε σε καταφύγιο στην Αμερική και που από την κακή εκτροφή εκτός των άλλων παραλίγο να πέσουν τα μάτια του από τις κόγχες τους διότι ήταν υπερβολικά γουρλωμένα! :(

http://www.bestfriends.org/dogtowndev/index.cfm?csid=4269&csii=4270&csit=Set
 


theogoniakennel

Well-Known Member
14 Σεπτεμβρίου 2010
1.134
2
ΝΕΑ ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ-ΑΘΗΝΑ
http://www.shihtzutop.be/index.html

Υπάρχουν λογιών λογιών όπως έλεγε η συχωρεμένη η γιαγιά μου, και καθε ενα , εχει και αυτούς που απευθύνεται , αλλά ας υποθέσουμε ότι κάπιος έχει ενα τέτοιο, πως θα το έχει έτσι? δεν τα κάνει ο Θεός έτσι, θέλουν δουλειά.........
 


Sara

Well-Known Member
27 Δεκεμβρίου 2008
7.737
1.479
Illinois, USA
Σωστά. Κι αν δίνει κανείς μόνον 350 για ένα κουτάβι, προφανώς και δε δίνει λεφτά για τέτοια κόμμωση.:)

Συμβουλή μου: άστο το σιχ-τζου και εφόσον δεν έχεις λεφτά (που δεν είναι κακό), πάρε ένα αδέσποτο από το καταφύγιο που θα σ' αγαπά και θα σ' ευγνωμονεί κιόλας. :)
 


zoe.d

New Member
28 Απριλίου 2011
4
0
το θεμα ειναι οτι η ''ελληνικη εκτροφη shih tzu'' προς το παρον ειναι της ταξεως των 350 ευρω,επισης να ενημερωθουν οι υπολοιποι ενδιαφερομενοι για τη συγκεκριμενη ''εκτροφεα'' και οχι αν θα μπορω εγω να του κανω κομμωση η οχι!!!η δικια μου η γιαγια ελεγε οποιος δεν μπορει να βαρεσει το γαιδουρι βαραει το σαμαρι!
 
Last edited:


Scarlett

Well-Known Member
9 Αυγούστου 2010
4.911
59
Νεα Ερυθραια
www.birmans-greece.com
Αμάν, σόρυ, δεν το ήξερα. Διότι βρήκα κι άλλον Ελληνάρα που τα "εκτρέφει" με καμιά δεκαριά ακόμα φυλές. Φρίκη.
Στη Σαλαμινα Σαρα ε? αυτος που εχει μονο μικροσωμες φυλες και κανει ζευγαρακια? τι να πω ρε παιδι μου...κι οσα του μενουν τα δινει σε pet shop...


Αν επαιρνα Shih Tzu θα το επαιρνα μονο απο εκτροφειο του εξωτερικου αφου το εψαχνα παρα πολυ για εξετασεις υγειας κλπ. αν δεν ειχα τοσα χρηματα, ενα μικροσωμο απο καταφυγιο....
 


zoe.d

New Member
28 Απριλίου 2011
4
0
Εσυ λυπασαι αλλα λιγο πιο πανω την προτεινεις χωρις να εχεις προσωπικη εμπειρια.Συμβουλη μου,καλυτερα να μασας παρα να μιλας!
 
Last edited:


Scarlett

Well-Known Member
9 Αυγούστου 2010
4.911
59
Νεα Ερυθραια
www.birmans-greece.com
Εσυ λυπασαι αλλα λιγο πιο πανω την προτεινεις χωρις να εχεις προσωπικη εμπειρια.Συμβουλη μου,καλυτερα να μασας παρα να μιλας!
Σε ποιον αναφερεσαι? Στην Σαρα?? η κοπελα εβαλε λινκ χωρις να ξερει λεει περι τινος προκειται....
ωραια και ευγενικη συμβουλη εδωσες...μπραβο!
 


Gusgen

New Member
4 Μαϊου 2011
2
0
Για κοίταξε εδώ. Προσωπικά δεν τους ξέρω και θα σου πουν και άλλοι σχετικά. Προσοχή με τη φυλή που θέλεις, πρέπει να βρεις άριστο εκτροφέα διότι τα προβλήματα των παπυμιλλάδικων σκυλιών της συγκεκριμένης μπορεί να είναι τρομερά. Είχε και σχετικό επεισόδιο το Dogtown.

http://www.shihtzudogs.gr/hektrofhmas.htm

Kαλησπέρα σας!
Καταρχήν χαιρετώ την παρέα σας!
Θα ήθελα αν σας είναι εύκολο να μου πείτε κάποια περισσότερα πράγματα ή κάποιο λινκ ισως, προκειμένου να μαθω τι είναι τα παπυμιλλαδικά Shih-Tzu! Εχασα πρόσφατα την κόρη μου, το κοριτσάκι μου Shih-Tzu από νεφρά, που είχα αγοράσει πριν 8.5 χρόνια από το ανώτερο "και καλά εκτροφείο" -ένα διαμέρισμα στο Περιστέρι είναι- και επείδη πιστεύω ότι έχει κάποια σχέση με το πρώορο θάνατο της, ψάχνω τώρα να πάρω μόνο κάποιο πιστοποιημένο αλλά δεν ξέρω από που... Όλες οι γνώμες-συμβουλές καλοδεχούμενες!!!

Σας ευχαριστώ για το χρόνο σας!
 




Elli

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
3.885
193
49
Αθήνα
Ο όρος παπμυλλάδικα σκυλιά (καταχρηστικά μεταφρασμένος στα Ελληνικά), αναφέρεται στην μαζική παραγωγή κουταβιών προκειμένου να προμηθεύονται < εμπόρευμα>τα pet shops και λοιποί κουταβέμποροι. Σκυλάκια που γεννάνε απανωτά μέσα σε κλουβιά όσο αντέχουν να ζούνε σε τέτοιες άθλιες συνθήκες

Πάτα στο google puppy mills και θα σε πιάσει η καρδιά σου αλλά θα καταλάβεις!