Ελεος!!! (Συκοφαντίες για τον Ε.Π.)


giorgos55

Active Member
17 Νοεμβρίου 2011
42
0
markopoulo attikis
Σημερα λοιπον αποφασισα να μπω στο youtube για να δω οσα βιντεακια με ελληνικους ποιμενικους εβρισκα και να θαυμασω αυτη την υπεροχη ΕΛΛΗΝΙΚΗ φυλη!!!
Ενω λοιπον εβλεπα δυο τρια βιντεακια αποφασισα να διαβασω και τα σχολια.... και βλεπω καποιον χρηστη ο οποιος ειχε παει σε αρκετα απο τα βιντεακια και ειχε γραψει ακριβως τα ιδια ελεγε "παιδια τα σκυλια αυτα ειναι πολυ επικινδυνα , οσο καλα και να τους φερθεις και οσο να τα εκπαιδευσεις μετα το πεμπτο η εκτο ετος θελουν να παρουν τη θεση του αρχηγου και τοτε αρχιζουν τα προβληματα..μου συνεβηκε και ειμαι πολυ λυπημενος ,ειμαι εμπειρος χειριστης με δεκαετιες εμπειρια σε ντοπερμαν ,τετοια αγριοτητα δεν εχω δει απο σκυλο ,τα ελληνικα ποιμενικα το 70/100 πανε για ευθανασια γιατι καποιο μελος θα δαγκωσουν απ την οικογενεια ..δεν πιστευα ποτε πως το κουταβακι θα γινοταν τερας καποτε'' :mad::mad:

Και το χειροτερο ειναι πως ο συγκεκριμενος ιστοτοπος ειναι πολυ ευκολα προσβασιμος ακομα και απο ατομα τα οποια δεν τα πανε καλα με την τεχνολογια και αναρωτιεμαι ποσα ατομα μπορει να επηρεασει ενας αθλιος ιδιοκτητης για την εικονα μιας φυλης η οποια μαλιστα εχει αναγκη απο υποστηριξη!!!!
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.883
Ε...και προς τι το μένος;

Ετσι είναι ο κόσμος του internet. Οποιος θέλει, γράφει ότι θέλει.
Και όποιος θέλει να σχηματίσει σοβαρή άποψη, διαβάζει περισσότερα πράγματα, από τα σχόλια ενός τυχαίου τύπου, που ένας Θεός ξέρει ποιός είναι.

Κοινή λογική...
 


IVAN-TZIA

Well-Known Member
6 Ιουλίου 2012
82
0
Κέα, Κυκλάδες
Σκέψου αν λέει αλήθεια τι θα είχε περάσει ο κακομοίρης ο σκύλος στα χέρια του για να στραφεί εναντίον του!!!!!! Τα ίδια και τα ίδια... με τα rott, τα ντόπερμαν, τα Pitbull κλπ κλπ.
Κακοποιούν, απομωνόνουν και στερούν το χάδι και την αγάπη στα σκυλιά για να τα αγριέψουν και μετά φταίνε εκείνα!
 


giorgos55

Active Member
17 Νοεμβρίου 2011
42
0
markopoulo attikis
Συμφωνω αλλα υπαρχουν πολλοι εκει εξω που δεν θα το ψαξουν παραπανω και θα αρκεσθουν σε αυτο που διαβασαν και σε καμια περιπτωση δεν θελω να επικρατησει μια λαθος αποψη οπως αυτη που
(αν και εχει πλεον βελτιωθει) ειχε επικρατησει για τα παρεξηγημενα πιτ μπουλ...
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.883
Συμφωνω αλλα υπαρχουν πολλοι εκει εξω που δεν θα το ψαξουν παραπανω και θα αρκεσθουν σε αυτο που διαβασαν και σε καμια περιπτωση δεν θελω να επικρατησει μια λαθος αποψη οπως αυτη που
(αν και εχει πλεον βελτιωθει) ειχε επικρατησει για τα παρεξηγημενα πιτ μπουλ...
Αυτοί, θα είναι άξιοι της μοίρας τους έτσι κι αλλιώς.

Εσύ, αν θέλεις να κάνεις κάτι, είναι να πας πχ και να ποστάρεις τον αντίλογο με νηφάλειο λόγο και επιχειρήματα, στα σχόλια του κάθε επικίνδυνου. Οχι εδώ, που είμαστε ενήμεροι και αν μη τι άλλο, συμφωνούμε μεταξύ μας :)

Ετσι δεν είναι;
 


giorgos55

Active Member
17 Νοεμβρίου 2011
42
0
markopoulo attikis
Αυτο θα το κανω σιγουρα αλλα επισης μου φανηκε περιεργο το γεγονος που δεν του εχει απαντησει κανεισ και ουτε καν αυτοι οι οποιοι ειχαν ανεβασει τα βιντεακια !!!
 


ICE

Well-Known Member
9 Νοεμβρίου 2010
6.410
421
ΑΘΗΝΑ
Αυτο θα το κανω σιγουρα αλλα επισης μου φανηκε περιεργο το γεγονος που δεν του εχει απαντησει κανεισ και ουτε καν αυτοι οι οποιοι ειχαν ανεβασει τα βιντεακια !!!
Αυτοι που ανεβασαν τα βιντεακια εχουν παει για μπανιο, ή τους εχουν κοψει το internet. Αστο, προχωρα εσυ και ισως φανουν κι αυτοι στην "πορεία"...

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
 


lenaki124

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2010
1.436
9
"παιδια τα σκυλια αυτα ειναι πολυ επικινδυνα , οσο καλα και να τους φερθεις και οσο να τα εκπαιδευσεις μετα το πεμπτο η εκτο ετος θελουν να παρουν τη θεση του αρχηγου και τοτε αρχιζουν τα προβληματα..μου συνεβηκε και ειμαι πολυ λυπημενος ,ειμαι εμπειρος χειριστης με δεκαετιες εμπειρια σε ντοπερμαν ,τετοια αγριοτητα δεν εχω δει απο σκυλο ,τα ελληνικα ποιμενικα το 70/100 πανε για ευθανασια γιατι καποιο μελος θα δαγκωσουν απ την οικογενεια ..δεν πιστευα ποτε πως το κουταβακι θα γινοταν τερας καποτε''
Ο άνθρωπος είναι έμπειρος, μιλάει με αριθμούς όχι αστεία! Η στο 5ο ή στο 6ο ετος γινονται επικινδυνα, (τοτε τους ξυπναει το δολοφονικο ενστικτο) και το 70% παει για ευθανασια (αφου πλεον εχουν γινει τερατα)! :rolleyes: Για ονομα πια!! :mad: Ηθελα να ηξερα πως του ηρθαν ολα αυτα στο αδειο του κεφαλι
Δεν υπαρχει χειροτερο πραγμα απο την παραπληροφορηση που τρομοκρατει τον κοσμο!
 




mAthosalas

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2011
1.053
2
52
Πάτρα
Εγω συμφωνω με τα λεγομενα του "φιλου"στο νετ και οσους συμφωνουν μαιζ του...και συμφωνω διοτι τετοια σκυλια πρεπει να μενουν μακρυα απο ανιδεους και αχρηστους αμαθεις...κινδυνευουν!
 




stamatia

Well-Known Member
6 Ιουνίου 2009
5.371
2.994
Και εγώ προτιμώ να διαβάσει κάποιος τα σχόλια ..να φοβηθεί και να μην αποκτήσει ποτέ τέτοιο σκύλο παρά να διαβάσει τα σχόλια και να αποφασίσει να πάρει και να είναι της άποψης <θα του δείξω εγώ....>.
 


sevah

Well-Known Member
29 Μαϊου 2009
1.543
4
Ιωαννινα
Δίκοπο μαχαίρι είναι τέτοια φαινόμενα.

Από τη μια είναι άσχημο να δυσφημίζετε μια φυλή και μάλιστα όταν ακόμα είναι σε προσπάθεια σταθεροποίησης ......και από την άλλη τέτοια σχόλια ΙΣΩΣ λέω ΙΣΩΣ αποτρέψουν κάποιους εν δυνάμει κακούς ιδιοκτήτες στο μέλλον.

Τέτοια σχόλια όμως μπορεί να φέρουν Ε.Π σε αρένες για κυνομαχίες και σίγουρα δεν θα βοηθούσε καθόλου την όλη προσπάθεια σωτηρίας της φυλής:(.
 






ΟΡΘΟΣ

Well-Known Member
12 Ιουλίου 2011
264
0
Αττική
Το είδα.
Δεν αξίζει τον κόπο να ασχοληθούμε. Θα του δώσουμε αξία. Ακυρώνεται μόνος του με ότι γράφει.
 


Noela

Well-Known Member
25 Οκτωβρίου 2007
1.954
222
Παλλήνη
www.agilityadddicts.gr
'Εχω αρχίσει και αγχώνομαι. Ο Λέοντας έκλεισε τα 5 πριν 4 μήνες. Ήξερα ότι αργούν πολύ να ενηλικιωθούν. Τώρα όμως είναι πάνω στην ηλικία που μετατρέπεται σε δαίμονα. Έχουν αυξηθεί οι αγαπούλες και νομίζω ότι είναι η ηρεμία πριν τη μπόρα. Μήπως να του κάνω ευθανασία πριν μας φάει εμάς, τη Μπλου και τα γατιά;
:confused:
 


sea-mol

Well-Known Member
18 Μαρτίου 2011
6.882
8.847
Πρέβεζα
αγαπούλες?
θυμάσαι ένα θεματάκι που έλεγε ότι γλύφουν γιατί δεν μπορούν να δαγκώσουν?
Πανοπλίααααααααααααααααα
 


Noela

Well-Known Member
25 Οκτωβρίου 2007
1.954
222
Παλλήνη
www.agilityadddicts.gr
αγαπούλες?
θυμάσαι ένα θεματάκι που έλεγε ότι γλύφουν γιατί δεν μπορούν να δαγκώσουν?
Πανοπλίααααααααααααααααα
Όχι. Αλλά ο Λέοντας δεν έχει γλύψει ποτέ κανέναν άλλον πέραν από μένα και αυτό όχι εύκολα. (Μετρημένες 5 φορές τον πρώτο χρόνο, τώρα έχουν αυξηθεί κατά πολύ).
Συγνώμη, κλείνω για να κλείσω ραντεβού για ευθανασία αφού το επιβεβαίωσες! .:p
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.113
Μηνύματα
895.815
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf