Ελεος


Escobar

Well-Known Member
1 Φεβρουαρίου 2010
51
0
Ελεος πια με τους κομπλεξικους τυπους που σνομπαρουν το κα8ε τι.!
αγανακτισα χθες κ νευριασα με τα σχολια που μου εκαναν στην βολτα μου με το Dogo argentino.!


Βγηκα που λετε χθες μια βολτα με το μουτρακι μου στην πλατία που ειναι κοντα στο σπιτι μου.! Εκει με πλισιάζει ενας τύπος που εχει ενα huski κ με ρωτάει αν ειναι Dogo Argentino ο μικρος.!
Κ του απαντω ναι ειναι.! κ των ρότισα γτ ?
κ γιρναει κ μου λεει πως οταν παει 12 μινων ο μικρος να μην τον βγάζω στο πάρκο το καλοκαίρι κ γενικά οταν θα χει κοσμο για να μιν δαγκώσει κανεναν .! Διοτη με τα λεγομενα του αυτα τα σκυλια ειναι ΔΟΛΟΦΟΝΕΙ.!
Εκει μου ήρθε κ σαλτο να τον χτυπισω.!
Κ τον ροτάω αν εχει παιδια (μιας κ φενοταν πγυρο στα 30-35) κ μου λεει ναι.! κ του απαντισα πως μην περασει κ αυτη την ιδέα στα παιδια του για αυτα τα σκυλια διοτη ειναι πολλη φιλικα κ καλα.! κ ο δικος σου του λεω μπορει να δαγκώσει ανθρωπους .! κ καθε φυλης σκυλως.! το θεμα του λεω ειναι πως το μεγαλονεις κ πως το κοινονικοποιης.! Κ μου λεει θα δεις.! δλδ ελεος.! ελεος.!

εγω καλα δεν του απαντισα?
(σορρυ για τα ορθογραφηκα.)
 






Μιχαελα

Well-Known Member
16 Νοεμβρίου 2009
412
0
αυτο που με το που βλεπουν μια ρατσα βγαζουν το πορισμα οτι δαγκωνει με κακο σκοπο δεν μπορω να το καταλαβω..δηλαδη ειναι φτιαγμενα να σκοτωνουν ρε παιδι μου τελος. οπως οι αλβανοι ειναι γεννημενοι κακοποιοι οι μαυροι δολοφονοι οι ευσωμοι πλακωνουν τους παντες στο ξυλο:confused::confused::eek::eek::shock:δεν εξιζει να ασχοληθεις με τετοια ατομα..
 


Allegro

Well-Known Member
30 Σεπτεμβρίου 2009
878
10
Maroussi
χαχαχαχαχαχα!!!

Μην νευριάζεις ρε συ.
Να δεις εγώ τι έχω ακούσει.

-Αααα... τι ράτσα είναι αυτά?
-Μπούλ Τέρριερ.
-Αυτά είναι που δαγκώνουν ε?
-:paja1:

Άλλη περίπτωση:
-Παιδάκι: Μαμά κοίτα ένα σκυλάκι!! (το παιδάκι πλησιάζει για να χαϊδέψει το λαγουδόσκυλο).
-Μαμά: ΜΑΖΕΨΕ ΤΟ ΧΕΡΙ ΣΟΥ ΜΗΝ ΣΟΥ ΤΟ ΚΟΨΕΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΩΜΟ.
-Εγώ: :paja1:

Κι ένα σωρό άλλα.
Τρομάζω στην ιδέα του τί θα ακούω όταν ο μικρός μεγαλώσει και δεν θα είναι πια κουτάβι. :mad:
 


etlave

Well-Known Member
11 Οκτωβρίου 2009
110
0
livadeia
Από κομπλεξικούς γεμάτο ο τόπος.
Κάθε φορά που συναντάμε με την amy μας τέτοιους ανθρώπους και τι δεν ακούω να λένε "όταν μεγαλώσει θα σε δαγκώσει" "θα σε φάει" "επικίνδυνο για τα παιδιά" "δεν θα σε ακούει" "θα γίνει επιθετικό στους περαστικούς, δεν κάνει για βόλτα" "τα ροτβαϊλερ είναι επικίνδυνα" είναι το ένα είναι το άλλο.
Αλλά με την γυναίκα μου το έχουμε βρει το κόλπο, στο τρελό να λέμε ναι.Ότι μας λένε συμφωνούμε μαζί τους και όλα μια χαρά!!! Τους ξεφορτωνόμαστε στο τσακ μπαμ.
Γελάμε μαζί τους.
 


Berna

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
9.711
3.875
39
Belgrade, RS
clockworkplum.wix.com
Μην τρελαινεστε ρε παιδια.
Εδω βλεπουν το δικο μου και ή αρχιζουν να τσιριζουν ή αλλαζουν δρομο :p

(μιλαμε για αιμοβορο λαμπραντορ εδω :rolleyes: )
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
Δεν καταλαβαίνω γιατί τσαντίζεσαι. Τι σε νοιάζει τι λέει ο καθένας; Αν θέλει ας καταλάβει ότι έχει πρόβλημα αν έχει τέτοιες ιδέες. Αν δεν θέλει με γειά του με χαρά του. Εσύ γιατί να αγανακτείς, να εξοργίζεσαι και να θες να τον χτυπήσεις; Εσύ κάνε την δουλειά σου σωστά για να τον διαψεύσεις. Αυτόν και όποιον άλλον... Αν επιτρέπεται...εσύ τι ηλικία έχεις; Sorry αν το έχεις αναφέρει κάπου αλλού.
 


Escobar

Well-Known Member
1 Φεβρουαρίου 2010
51
0
Δεν καταλαβαίνω γιατί τσαντίζεσαι. Τι σε νοιάζει τι λέει ο καθένας; Αν θέλει ας καταλάβει ότι έχει πρόβλημα αν έχει τέτοιες ιδέες. Αν δεν θέλει με γειά του με χαρά του. Εσύ γιατί να αγανακτείς, να εξοργίζεσαι και να θες να τον χτυπήσεις; Εσύ κάνε την δουλειά σου σωστά για να τον διαψεύσεις. Αυτόν και όποιον άλλον... Αν επιτρέπεται...εσύ τι ηλικία έχεις; Sorry αν το έχεις αναφέρει κάπου αλλού.
20 στα 21 μικρος. αλλα τσαντιζομαι γτ παρεξιγουν τα παντα. τα ωαζουν ολα σε ενα σακι.! ελεος δλδ.! εκει ειναι που τρελενομαι ωρες ωρες.! κ απο παλια που δεν ειχα σκυλο τρελενομουν οταν ακουγα κατι τετια.!
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
20 στα 21 μικρος. αλλα τσαντιζομαι γτ παρεξιγουν τα παντα. τα ωαζουν ολα σε ενα σακι.! ελεος δλδ.! εκει ειναι που τρελενομαι ωρες ωρες.! κ απο παλια που δεν ειχα σκυλο τρελενομουν οταν ακουγα κατι τετια.!
Μάλιστα... Και γιατί βγάζεις τον εαυτό σου απέξω; Μήπως εσύ δεν τρέχεις να παρεξηγήσεις τον πρώτο τυχόντα που θα σου πει την πάσα βλακεία; Πως δίνεις το καλό παράδειγμα; Απαντώντας στην τρέλλα με τρέλλα; Από νεύρα πως πας γενικώς; Δεν ξέρω αλλά για σκέψου το λίγο. Δεν ξέρω τι τρελλά μπορεί να άκουγες χωρίς σκύλο, αλλά τώρα ως σοβαρός θέλω να ελπίζω ιδιοκτήτης δύσκολης φυλής, οφείλεις στον εαυτό σου και κυρίως στον σκύλο σου, να διατηρείς την ψυχραιμία σου και να αποδείξεις πως ο τρόπος που σκέφτονται οι διάφοροι "τρελλοί", είναι εντελώς παράλογος. Αυτό τουλάχιστον πρέπει να κάνουμε όλοι.

** Τι λέω η γυναίκα πρωί-πρωί !!! Μήπως έπρεπε να έχω γίνει ψυχολόγος :-k

** Μην το πάρεις προσωπικά αλλά εγώ τουλάχιστον το θεωρώ πλέον μάστιγα... Βρε παιδιά στο σχολείο δεν σας διδάσκουν πλέον ορθογραφία;;; :confused::confused::confused:
 




mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
Χαχαχαχα!!!

Πολύ θα ήθελα να ξέρω τι περιείχε η έμπνευση αυτή :D :D :D
Τώρα πάει... μου πέσαν και τα αυτιά και η ουρά κάτω από τα σκέλια. Με κατατρόμαξες :) Χρειάζομαι λίγη ώρα να ξαναπάρω δυνάμεις... :D
 


Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.131
4.808
Welcome to the club:D

Εγω τωρα πια σε κατι τετοιους τυπους λεω να μην ερχονται στο παρκο εκεινοι σε μερικους μηνες γιατι με το που τους βλεπω θα δινω παραγγελμα στο σκυλο μου "παρτον":maria::maria::paja1::paja1:
 


George A

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
3.215
238
Μην τρελαινεστε ρε παιδια.
Εδω βλεπουν το δικο μου και ή αρχιζουν να τσιριζουν ή αλλαζουν δρομο :p

(μιλαμε για αιμοβορο λαμπραντορ εδω :rolleyes: )
αιμοβόρο μπορεί να μην είναι αλλά μπορεί να τους γεμίσει σάλια εαν τους πιάσει :D

(Παρακαλώ να μείνουμε στο θέμα τα οφ τόπικ θα διαγράφονται).
 


Promitheas

Well-Known Member
9 Ιουνίου 2008
2.554
2
Γέρακας
@Escobar

σκοπός είναι να ενημερώνεις τον κόσμο κι όχι να εκνευρίζεσαι!

Επόμενη φορά ρώτησεέ τον ήρεμα για να μάθεις από που άκουσε κάτι τέτοιο και εξήγησέ του πως το Ντόγκο είναι κυνηγόσκυλο!
 


Allegro

Well-Known Member
30 Σεπτεμβρίου 2009
878
10
Maroussi
@Escobar

σκοπός είναι να ενημερώνεις τον κόσμο κι όχι να εκνευρίζεσαι!
Κάπως έτσι το βλέπω κι εγώ ρε Promithea.
Ξέρετε πόσο παρεξηγημένη ράτσα είναι και τα Μπούλ Τέρριερ. Οπότε θεωρώ χρέος μου να προσπαθήσω να αλλάξω την όποια λανθασμένη εικόνα δίνει ένα ζωηρό μυώδες σκυλί, ενημερώνοντας και συζητώντας.

Το έχω καταφέρει σε πολλές περιπτώσεις (μία απο αυτές η κυρία με το παιδάκι που ανέφερα παραπάνω).:)

Η αλήθεια όμως είναι οτι οι 8 στις 10 περιπτώσεις δεν αξίζουν καν την προσπάθεια. :(
 


Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.131
4.808
@Escobar

σκοπός είναι να ενημερώνεις τον κόσμο κι όχι να εκνευρίζεσαι!

Επόμενη φορά ρώτησεέ τον ήρεμα για να μάθεις από που άκουσε κάτι τέτοιο και εξήγησέ του πως το Ντόγκο είναι κυνηγόσκυλο!
Promithea πιστευεις πραγματικα οτι εαν πρροσπαθησει να του εξηγησει θα εχει αποτελεσμα? Εγω οσες φορες προσπαθησα δεν καταφερα τιποτα παντως.. Μολις με βλεπουν φευγουν κατευθειαν για το σπιτι... Μεχρι και στο σκυλοπαρκο που ειναι με αλλα σκυλια και παιζει, 2-3 τα μαζευουν και φευγουν ακομα και οταν οι υπολοιποι πρροσπαθουν να τους μεταπεισουν :confused:
 


alexkouts

Well-Known Member
1 Σεπτεμβρίου 2009
416
0
Βόλος
παιδια τουλαχιστον εσεις εχετε και μεγαλα σκυλια και ισως ο ογκος τους προκαλει φοβο! (παραλογο μεν συμβαινει δε!)
εδω υπαρχει και κοσμος που φοβαται τα δικα μου (4 κιλα το καθενα!)
οταν βλεπω κοσμο να παραμεριζει οταν βγαινουμε βολτα ή να κανει "ααααα!σκυλιααα!:eek: "απανταω οτι τα σκυλια μου δεν τρωνε παλιοκρεατα!
παντως πολλες φορες πιστευω οτι θα χαλασω το σαλιο μου να τους εξηγησω οτι τα σκυλια δεν ειναι ανθρωποφαγα!
 


Escobar

Well-Known Member
1 Φεβρουαρίου 2010
51
0
@Escobar

σκοπός είναι να ενημερώνεις τον κόσμο κι όχι να εκνευρίζεσαι!

Επόμενη φορά ρώτησεέ τον ήρεμα για να μάθεις από που άκουσε κάτι τέτοιο και εξήγησέ του πως το Ντόγκο είναι κυνηγόσκυλο!
Μα ρε Promithea δεν εκδιλωσα τα νευρα μου .! απο μεσα μου ομως εβραζα.!
Ολα αυτα που του ειπα ηταν με ηρεμο υφος κ οριμο.!
Αυτος συνεχια με σνομπαρε.! κ Δολοφονο τον ανεβαζε κ κατεβαζε.!


Του εξηγησα κ αλλες περιπτωσεις απο Huski κ απο αλλες φυλες.! κ Ψευτη με ελεγε.! κ του εξηγησα πως τα Μεγαλωσομα σκυλια κ γενικα τα σκυλια καλο ειναι να μην τα βαζουμε σε ενα σακι κ να τα κρινουμε ολα μαζι.! Του εξηγησα πως εχουμε κ εμεις ευθηνες ως ιδιοκτιτες.! κ επισεις του ειπα πως το δικο μου σκιλη δεν το βλεπω σκυλο οπως αυτος αλλα μερος τις οικογενειας μου.! Απλα δεν μου αρεσε η κινιση του να ρθει να μου πει για κ να μου κατακρινι κ το αστερη μου αλλα κ εμενα.! Γτ γυρισε κ μου ειπε τι τον θελω τετοιο σκυλο κ του ειπα για παρεα.! Για φυλο.! κ λεει τετιος σκυλος μονο φιλος δεν ειναι.! τεσπα.! τι να πω ρε παιδια.!



Α κ κατι αλλο οταν δεν ειχα σκυλια δεν κατακρινε ετσι ποτε κανενα σκυλη.! παντα ειχα μια αδυναμια στα μεγαλωσομα γτ μου εκπεμπουν : ΚΙΡΟΣ - ΣΕΒΑΣΜΟ - ΔΥΝΑΜΗ (Κ ΩΣ ΧΑΡΑΚΤΙΡΑ). ! τεσπα .! εγω αυτο που εχω να πω ειναι πως για καπιους ανεγκεφαλους την πληρονουν κ αυτα τα σκυλια κατακρινοντασ τα.!
 


Escobar

Well-Known Member
1 Φεβρουαρίου 2010
51
0
κ δεν του πουλισα κ τρελα .! ολη τιν σηζητηση τιν εκανα ηρεμα κ πολιτισμενα.!