Ελεύθερο Κάμπινγκ και σκύλος!


querido_jose

Active Member
29 Ιουνίου 2010
36
0
Γεια χαρά σε όλους!

Θα πάμε σε νησί των Σποράδων να κάνουμε ελεύθερο και θα πάρουμε την Λύρα μαζί μας.. Μας μπήκαν όμως ψύλλοι στα αυτιά μήπως υπάρχει πρόβλημα με σκορπιούς, φίδια κτλ (και για μας τους ανθρώπους επίσης..)

Υπάρχει κάτι που μπορούμε να κάνουμε;

Δεν θέλουμε να την αφήσουμε μόνη της στην Αθήνα στους δικούς μας που οι ίδιοι προσφέρθηκαν αλλά δεν θέλουμε να της στερήσουμε την ευχαρίστηση και την χαρά που μπορούμε να της δώσουμε .. θάλλασα και τα λοιπά...

Ευχαριστώ
 


kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
Το φαρμακείο πάντα μαζί σας με ατροπίνες μέσα, κορτιζόνη
κλπ..και τα μάτια σας πάντα 14 στο σκυλί..

Δεν νομίζω πως υπάρχει κάποια άλλη λύση αν το πάρετε μαζί..
 








querido_jose

Active Member
29 Ιουνίου 2010
36
0
αν και αργά τώρα συνειδητοποίησα οτι δεν είπα ευχαριστώ.. XD

για την ιστορία, περάσαμε ΤΕ-ΛΕΙ-Α

(αν και ψιλοκάηκε η καημένη γιατί δεν ήξερε οτι τα βότσαλα καίνε στον ήλιο... απο τον πόνο ξεσήκωσε όλην την παραλία..)
 


Xotikouli

Well-Known Member
24 Δεκεμβρίου 2006
4.974
630
Athens
(αν και ψιλοκάηκε η καημένη γιατί δεν ήξερε οτι τα βότσαλα καίνε στον ήλιο... απο τον πόνο ξεσήκωσε όλην την παραλία..)
Υπάρχει σπρέυ για τις πατούσες που το βάζεις καθημερινά για μια εβδομάδα πριν πάει ο σκύλος στην παραλία ώστε να έχουν σκληρύνει κάπως και να μην είναι τόσο ευαίσθητες. Δεν θυμάμαι το όνομα του αυτή τη στιγμή, μπορώ να κοιτάξω τη συνταγή της γιατρού και να γράψω και το όνομα.
 


aggeliki222

Well-Known Member
5 Φεβρουαρίου 2010
2.161
0
αν και αργά τώρα συνειδητοποίησα οτι δεν είπα ευχαριστώ.. XD

για την ιστορία, περάσαμε ΤΕ-ΛΕΙ-Α

(αν και ψιλοκάηκε η καημένη γιατί δεν ήξερε οτι τα βότσαλα καίνε στον ήλιο... απο τον πόνο ξεσήκωσε όλην την παραλία..)
Εγω το καλοκαίρι αναγκαζόμουν να τους "μεταφερω" απο τη σκηνη μεχτι την παραλία αγκαλια..

Αισθανομουν λιγο περιεργα που κουβαλούσα αγκαλια ένα σκύλο 20 κιλά αλλα εκαιγαν τοσο πολυ οι πέτρες που δεν αντεχαν ούτε δευτερολεπτο κατω.


Xotikouli αν μπορεις κοιταξε το, πολύ θα με ενδιέφερε.
 




Xotikouli

Well-Known Member
24 Δεκεμβρίου 2006
4.974
630
Athens
Το βρήκα :)
Canisport λέγεται το spray.
Ψέκασμα κάθε μέρα επί μία βδομάδα και μετά 2-3 φορές την εβδομάδα για συντήρηση.

Εντυπώσεις δεν έχω να σας πω γιατί τελικά δεν το χρησιμοποίησα. Πάντως το σύστησε η γιατρός που παρακολουθεί τα σκυλιά μου, δεν το έχω απλώς ακουστά.

Siouxsie δεν ξέρω αν κάνει και για χιόνι.
 
  • Like
Reactions: Markos&Morfo


aggeliki222

Well-Known Member
5 Φεβρουαρίου 2010
2.161
0
Το βρήκα :)
Canisport λέγεται το spray.
Ψέκασμα κάθε μέρα επί μία βδομάδα και μετά 2-3 φορές την εβδομάδα για συντήρηση.

Εντυπώσεις δεν έχω να σας πω γιατί τελικά δεν το χρησιμοποίησα. Πάντως το σύστησε η γιατρός που παρακολουθεί τα σκυλιά μου, δεν το έχω απλώς ακουστά.
Ευχαριστώ :)