Ελληνικός Ποιμενικός ανάμεσα στη φαμίλια-Φοίβος!


dimitris73

Well-Known Member
15 Μαρτίου 2010
419
0
Η δικιά μου πάντως (το άχαρο της εφηβικής ηλικίας δεν είναι αποκλειστικότητα των τσοπάνων:p) μέχρι 16 μηνών ήταν μόνο πόδια.....:D
 


st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.743
Θεσ/νίκη
Εμένα πάντως δεν μου φαίνεται.
Του st3lios ο λύκος σ'αυτήν την ηλικία, θα είχε τα αυτιά του λαγού, και μιλάει κιόλας?
Ρε τσοπανογονείς, βάλτε και κανά βάρος - ύψος να ξέρουμε που πατάμε!
Χαχαχα εμ γι αυτό το λέω ρε συ γιατί εμένα ήταν σαν νυχτερίδα και στραβοκάνης με όπως να ναι τρέξιμο,αμπντάλικο περπάτημα ότι νάναι τρίχωμα!

Εννοείται ότι όλα τα κουτάβια είναι όμορφα αλλά όταν θα περάσουν τον πρώτο χρόνο ζωής τότε θα αρχίσουν να δείχουν,θα ανοίξουν,κεφάλες ΝΑ με το συμπάθειο,τρίχωμα,πόδια,στήθος,κορμακι!Πςςς δεν συγκρίνονται λέμε!

Ο Φοίβος του Κώστα είναι 5 μηνών!Χμμ σε 1 χρόνο θα τα πούμε...χαχαχα
 


mAthosalas

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2011
1.053
2
52
Πάτρα
Δεν αντεξα τον πηγα μια καλη βολτουλα σημερα. ναι...για τον ασχημάντρα μιλαω:p Το καταχαρηκε ο μουργακος γιατι τον ειδα συνεχεια με ενα χαμογελο...
Βεβαια ειδα κι αυτο που λεει ο φιλος μου ο Στελιος πιο πανω...
Χαχαχα ...στραβοκάνης με όπως να ναι τρέξιμο,αμπντάλικο περπάτημα ότι νάναι τρίχωμα!
...χαχαχα
Μια εικονα χιλιες λεξεις...σαν αποδειξη :cuniaoo:


μεσ΄τη χαρα ειπαμε...



και εδω σε ποζα,μπας και με πεισει οτι δεν ειναι και τοοοοσο ασχημαντρας :D




Χμμμμ.σαν να μην ειναι και τοσο ασχημος ο μπαγασας!Αυτα λοιπον απο την τελευταια του καλη βολτα πριν το Πασχα,ενεκα υποχρεωσεων.Και επ'ευκαιριας Καλες Γιορτες να εχουμε ολοι με Υγεια,συνεση και ομορφιά στην ψυχη μας...κι ολα τ'αλλα ερχονται!Καλη Ανασταση σε ολες και ολους :)
 


Andromeda

Well-Known Member
17 Ιουνίου 2010
1.595
2
Καλά, δεν ντρέπεσαι χρονιάρες μέρες ;;;; Άκου ασχημάντρας !!! Μιά χαρά κούκλος είναι ! Ορίστε μας ... :mad:

Καλή Ανάσταση σε όλους με υγεία και ευτυχία ! :D:D
 


KaterinaAli

Well-Known Member
3 Ιουνίου 2010
618
1
Πατρα
Η πρωτη (απο τις σημερινες φωτο) απλα δεν παιζεται!Αυτια καγκελο, γλωσσα φτυσμενη στο πλάι και πόδια το ενα απο δω κ τ'αλλο απο κει!ΘΕΟΣ!χαχαχαχαχα!Καλες γιορτες Κωστα!
 




st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.743
Θεσ/νίκη
Άμα τον πιάσω από τα αυτιά και τον φέρω 2 βόλτες από την μανία μου θα του τα βγάλω,την τρέλα του μέσα!!!Με κοροϊδεύετε κιόλας που τον λέω άσχημο!Φτου φτου του τσομπάνη!

Άντε Καλό Πάσχα να χουμε!!!
 


mAthosalas

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2011
1.053
2
52
Πάτρα
Άμα τον πιάσω από τα αυτιά και τον φέρω 2 βόλτες από την μανία μου θα του τα βγάλω,την τρέλα του μέσα!!!Με κοροϊδεύετε κιόλας που τον λέω άσχημο!Φτου φτου του τσομπάνη!

Άντε Καλό Πάσχα να χουμε!!!
Οχιιιιιιι ρε τ'αυτακια του...Δε βλεπεις στη δευτερη φωτο που τα εχει για σκίαστρο;:flip:\\:D/:flip:
 


mAthosalas

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2011
1.053
2
52
Πάτρα
Η πρωτη (απο τις σημερινες φωτο) απλα δεν παιζεται!Αυτια καγκελο, γλωσσα φτυσμενη στο πλάι και πόδια το ενα απο δω κ τ'αλλο απο κει!ΘΕΟΣ!χαχαχαχαχα!Καλες γιορτες Κωστα!
Σε ευχαριστω επισης καλο Πασχα και σε σενα.Θα κοιταξω να τα πουμε απο κοντα μετα τις γιορτες.κατι ψηνεται με τον Πετρο και...στην ωρα του θα τα πουμε :)
 


foibos

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2009
7.527
18
Μια χαρά ατσούμπαλος είναι ο κούταβός σου!
Την μορφολογία του μην την ψάχνεις τώρα, είναι φάση που άλλο δείχνει κι αλλιώς εξελίσσεται!

Αν πιθανολογούσα για ένα μικρό σφαλματάκι αυτό ίσως θα ήταν η θέση των αυτιών!
 






mAthosalas

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2011
1.053
2
52
Πάτρα
O μικρος μεγαλωνει,ή μαλλον ψηλωνει γιατι απο κιλα κρατιεται σε...εφηβικη σιλουετα,να το πω ετσι...:paja1:Μια χαρα παμε,ακουει και τις εντολες του κατσε,κατω,παμε,ελα,μαζι...Αρχιζει και δειχνει σιγα σιγα χαρακτηρα και ειμαι βεβαιος οτι ακομη εχουμε πολυ δρομο μπροστα μας.Υπομονη και ολα στην ωρα τους...Παρτε και μια φωτο σημερα το πρωι-πρωι σε βολτιτσα μας...
 


tsaki

Well-Known Member
9 Ιανουαρίου 2011
329
0
42
αλεξανδρουπολη, Εβρος
ε ναι! το βιωνω και εγω με τον συνομιληκο Μπρουνο. Τωρα παιρνουμε μποι, θεωρω και εγω οτι ειναι αδυνατος σε σχεση με το μπαλακι που ηταν καποτε. Αλλα ετσι παει...
Κατσε, μηηηη, ελα, παμε. Αυτα εχει μαθει και αυτα μου φτανουν! Αααα και εχει μαθει κ μια ασχετη εντολη.. "φαε το φαι σου" και ο καημενος καθεται και τρωει χαχαχα! Επισης με την αλυσιδα ειναι Κυριος!
 


mAthosalas

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2011
1.053
2
52
Πάτρα
ε ναι! το βιωνω και εγω με τον συνομιληκο Μπρουνο. Τωρα παιρνουμε μποι, θεωρω και εγω οτι ειναι αδυνατος σε σχεση με το μπαλακι που ηταν καποτε. Αλλα ετσι παει...
Eτσι ακριως και ο Φοιβος.Παιρνει μπόι και κραταμε μαλλον το βαρος για αργοτερα.Εχει αρχισει μαλιστα και "εφηβικες" ανθρωπινες συνηθειες...δεν τρωει οσο πριν...αλλά απο ενεργεια μια χαρα.Δεν τον πιεζω για φαγητο,το αφηνω στην πεινα του.Αν δεν φαει στο 15λεπτο-20λεπτο το πιατο φευγει και περιμενει μεχρι το αλλο γευμα...τα οποια να πω οτι απο μονος του εδω και κανα 20ημερο απο 3 τα εκαμε 2...αφου το μεσημεριανο οπως το εβαζα ετσι κι εμενε.Το μυριζε και γεια,παω για υπνο...
Απο υπακοη μια χαρα τα παμε.Τη βασικη υπακοη,δεν θελω τιποτα εξαιρετικο.Απλα τον μαθαινω οσο μπορω να ακουει τα βασικα κατσε μεινε μαζι ελα κλπ...και προσπαθω να τον μαθω επισης να κινειται δίπλα μου στη βολτα χρησιμοποιωντας συνεχως τη λεξη "μαζι"...παμε αρκετα καλά.Και βεβαιως ως ΕΠ εχει και τα χούκια του.Δεν θελει πολλα ζόρια,ουτε να τον πρηζεις με καταιγισμο εντολων...κατι σαν "θα σε ακουω αλλά μη με χτικιασεις κιολας ε;"...Με τα πιτσιρικια χτιζει συνεχως σχεση εξαιρετικη.Η μεγαλη κορη αρχιζει και μπαινει κι αυτη στο προγραμμα εντολων και βολτας οι δυο τους και την βλεπω ενθουσιασμενη(υπο τον διακριτικο ελεγχο μου παντα για να μην εχουμε αρνητικα...).Επισης ενα καλο που βλεπω οτι εχει ειναι οτι δεν χαζογαυγιζει.Δηλαδη αν δεν βλεπει κατι που να αξιζει δεν θα γαυγισει.και στη γειτονια υπαρχουν αρκετα σκυλακια,τα οποια ωρες ωρες κανουν συναυλια γαυγισματος...Βλεπω το Φοιβο απλα να σηκωνει τα αυτια ή να γυριζει το κεφαλι και χαλαρα παρακολουθει, χωρις να εκνευριζεται ή να παρασυρεται ασκοπα...
Εχουμε δρομο ακομη,αλλά πανε ολα κατ'ευχην! :)
 


sea-mol

Well-Known Member
18 Μαρτίου 2011
6.882
8.847
Πρέβεζα
Μόνο ο δικός μου παίρνει κιλά και από μπόι σέρνεται?
Όλο μαχαιριές είστε....
Βάλε και καμιά διάσταση ρε Κώστα μαζί με ηλικία να καταλάβουμε που κινούμαστε...εγώ στο threadάκι του Πύρρου έχω κανονικό ημερολόγιο:D

Να τον χαίρεσαι!
 


st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.743
Θεσ/νίκη
O μικρος μεγαλωνει,ή μαλλον ψηλωνει γιατι απο κιλα κρατιεται σε...εφηβικη σιλουετα,να το πω ετσι...:paja1:Μια χαρα παμε,ακουει και τις εντολες του κατσε,κατω,παμε,ελα,μαζι...Αρχιζει και δειχνει σιγα σιγα χαρακτηρα και ειμαι βεβαιος οτι ακομη εχουμε πολυ δρομο μπροστα μας.Υπομονη και ολα στην ωρα τους...Παρτε και μια φωτο σημερα το πρωι-πρωι σε βολτιτσα μας...
Φωτογραφίζοντας τα σκυλιά μας!:D:p

Eτσι ακριως και ο Φοιβος.Παιρνει μπόι και κραταμε μαλλον το βαρος για αργοτερα.Εχει αρχισει μαλιστα και "εφηβικες" ανθρωπινες συνηθειες...δεν τρωει οσο πριν...αλλά απο ενεργεια μια χαρα.Δεν τον πιεζω για φαγητο,το αφηνω στην πεινα του.Αν δεν φαει στο 15λεπτο-20λεπτο το πιατο φευγει και περιμενει μεχρι το αλλο γευμα...τα οποια να πω οτι απο μονος του εδω και κανα 20ημερο απο 3 τα εκαμε 2...αφου το μεσημεριανο οπως το εβαζα ετσι κι εμενε.Το μυριζε και γεια,παω για υπνο...
Απο υπακοη μια χαρα τα παμε.Τη βασικη υπακοη,δεν θελω τιποτα εξαιρετικο.Απλα τον μαθαινω οσο μπορω να ακουει τα βασικα κατσε μεινε μαζι ελα κλπ...και προσπαθω να τον μαθω επισης να κινειται δίπλα μου στη βολτα χρησιμοποιωντας συνεχως τη λεξη "μαζι"...παμε αρκετα καλά.Και βεβαιως ως ΕΠ εχει και τα χούκια του.Δεν θελει πολλα ζόρια,ουτε να τον πρηζεις με καταιγισμο εντολων...κατι σαν "θα σε ακουω αλλά μη με χτικιασεις κιολας ε;"...Με τα πιτσιρικια χτιζει συνεχως σχεση εξαιρετικη.Η μεγαλη κορη αρχιζει και μπαινει κι αυτη στο προγραμμα εντολων και βολτας οι δυο τους και την βλεπω ενθουσιασμενη(υπο τον διακριτικο ελεγχο μου παντα για να μην εχουμε αρνητικα...).Επισης ενα καλο που βλεπω οτι εχει ειναι οτι δεν χαζογαυγιζει.Δηλαδη αν δεν βλεπει κατι που να αξιζει δεν θα γαυγισει.και στη γειτονια υπαρχουν αρκετα σκυλακια,τα οποια ωρες ωρες κανουν συναυλια γαυγισματος...Βλεπω το Φοιβο απλα να σηκωνει τα αυτια ή να γυριζει το κεφαλι και χαλαρα παρακολουθει, χωρις να εκνευριζεται ή να παρασυρεται ασκοπα...
Εχουμε δρομο ακομη,αλλά πανε ολα κατ'ευχην! :)
Χαίρομαι που ο μικρός εξελίσσεται τόσο καλά!

Το φαγητό μην σε απασχολεί, όσο μπαίνει το καλοκαίρι θα πηγαίνει με βαριά καρδιά!Άστον όπως αισθάνεται...!Όπως ότι και μερικές μέρες δεν θα σηκώνεται από τον τόπο του...και εκεί δεν θέλει ζόρισμα...

Η εκπαίδευση για όλη του την ζωή θα διαρκεί λίγο κάθε φορά!Για να μαθαίνει πιο σωστά και να περιμένει μέχρι την επόμενη φορά...όπως είπες και εσύ δεν χρειάζεται να τον πιέζεις...άλλωστε ποιος ο λόγος?Επαναληψούλες απλές...

Αυτά τα σκυλιά Κώστα δεν θα γαβγίσουν για ψύλλου πήδημα...θα γαβγίσουν για σωστό λόγο και την στιγμή που πρέπει...είναι πιο πολύ του...αποτελέσματος και όχι να 'χαμε να λέγαμε(συναυλίες γαβγίσματος κτλ)...καταλαβαίνεις τι θέλω να πω...
Μπαμ μπαμ θα στην κάνει την δουλειά, γαβ γαβ, θα καταλάβει ότι σε προειδοποιήσε και εκεί θα τελειώσει η δουλειά του...

Έχει καλή ζωή ο μικρός...;)
 


Andromeda

Well-Known Member
17 Ιουνίου 2010
1.595
2
Πολύ ωραία φωτογραφία ! Πάντα χαίρομαι όταν μαθαίνω καλά νέα από τον Φοίβο. Φαίνεται ότι πηγαίνει μιά χαρά (και δεν εκπλήσσομαι καθόλου, αφού ασχολείσαι τόσο πολύ με τον ίδιο και την εκπαίδευση του), οπότε θα ευχηθώ να περάσετε ένα πολύ όμορφο καλοκαίρι ! :):):)

Tsaki νομίζω ότι ο Μπρουνάκος είναι από τα πιό καλόβολα σκυλάκια - ποτέ δεν έχει δημιουργήσει πρόβλημα ! :):):) Αλλά ότι θα υπήρχε και εντολή "φάε το φαΐ σου" ούτε να το διανοηθώ μπορώ ! Ο δικός μου αν του το έλεγα αυτό θα με κοίταζε σαν να ήμουν τρελή ! Αφού πρώτα είχε καταβροχθίσει το φαγητό του, και είχε γλύψει το πιάτο δύο φορές, μέχρι να το κάνει να αστράφτει, και αυτό βεβαίως πρίν προλάβω να ολοκληρώσω την εντολή ! :p

Sea-mol, ο Πύρρος μία χαρά κούκλος είναι, και το πάχος που λές θα το ρίξει μπόϊ. Σταμάτα να ανησυχείς γιατί στο τέλος θα το κάνεις κομπλεξικό το σκυλάκι ... Άλλωστε θυμάμαι ότι στο thread του Πύρρου που ανέφερες το τωρινό του ύψος σου είπαν αρκετοί ότι είναι μία χαρά για την ηλικία του. :):):)
 


mAthosalas

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2011
1.053
2
52
Πάτρα
Πριν καλα καλα μπουμε στον 6ο...μια εβδομαδα απομενει...
Ο τεντυμπόης εφηβος σε δυο φωτο,
μια με την δευτερη κορη,την οποια εφτασε σε υψος στους ωμους και με ρωταει συνεχως "πότε θα ανεβω να με παει βολτα":p


και μια να αγναντευει στο μακρυνο(το κανει συχνα αυτο...και καθομαι και τον απολαμβανω.Ειδικα οταν ειναι στο πανω μερος καμμιας πλαγιας καθεται κι αγναντευει "γονιδιακα"λες...


εχω την εντυπωση οτι πηρε λιγο τσίπα(βαρος :p )πανω του παντως...
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.151
Μηνύματα
896.327
Μέλη
19.956
Νεότερο μέλος
gpc