Ελληνικός Ποιμενικός ανάμεσα στη φαμίλια-Φοίβος!


Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.131
4.808
O Φοιβος εξελισσεται πανεμορφα αλλα.... η κορη σου ειναι ... ολο τσαχπινια και γλυκα :D
 


mAthosalas

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2011
1.053
2
52
Πάτρα
O Φοιβος εξελισσεται πανεμορφα αλλα.... η κορη σου ειναι ... ολο τσαχπινια και γλυκα :D
Aσε...δε γινεται τιποτα!!!Φαντασου λοιπον οταν αρχιζουν τα κολπα μαζι 3 μικρες και μια μεγαλη... αχ βαχ!*agapoylas*
 




christostr

Well-Known Member
7 Απριλίου 2011
409
1
Μπράβο σε όλη τη φαμίλια! Να ζήσετε ετυχισμένοι πολλά πολλά και καλά χρόνια. Να δεις έτσι και τα παιδάκια σου να θεριεύουν και να προοδεύουν!
ΦΤΟΥ κι από μένα
 






ICE

Well-Known Member
9 Νοεμβρίου 2010
6.410
421
ΑΘΗΝΑ
Αν εννοεις την πεθερα...αποφευγω να της βγαζω φωτο...μην τη ματιαξει κανεις και την πληρωσω εγω μετα :D:p
Φιλε, πρεπει να γραψεις βιβλιο. Το ξερεις....?
 


stamatia

Well-Known Member
6 Ιουνίου 2009
5.371
2.994
Αν εννοεις την πεθερα...αποφευγω να της βγαζω φωτο...μην τη ματιαξει κανεις και την πληρωσω εγω μετα :D:p
Αχαχαχα. Θέλω μια αγκαλιά με τον σκύλο και την μαμά αχαχαχα, όπως η κόρη σου αχαχαχα
 


mAthosalas

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2011
1.053
2
52
Πάτρα
Φιλε, πρεπει να γραψεις βιβλιο. Το ξερεις....?
Αν βγουν θριλερ σε εντυπα,εφυγα την ιδια ωρα.Θα πω και στη "μαμα" οτι θα βγει στη δημοσιοτητα :D

Αχαχαχα. Θέλω μια αγκαλιά με τον σκύλο και την μαμά αχαχαχα, όπως η κόρη σου αχαχαχα
Ελπιζω να εχεις κανει ολα τα εμβολια ειδάλλως δεν εγγυωμαι εγω τιποτα...οχι για τον Φοιβο :p
 


ICE

Well-Known Member
9 Νοεμβρίου 2010
6.410
421
ΑΘΗΝΑ
Αν βγουν θριλερ σε εντυπα,εφυγα την ιδια ωρα.Θα πω και στη "μαμα" οτι θα βγει στη δημοσιοτητα :D
Φιλε, ο κοσμος των σκυλαδων εχει αναγκη ενα βιβλιο για τις πεθερες! Αν ειναι θριλλερ δεν θα βαλεις καθολου φωτο. Εγω περιμενω την πρωτη εκδοση(το βιβλιο θα το αγορασω κανονικα)...
 


mAthosalas

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2011
1.053
2
52
Πάτρα
Φιλε, ο κοσμος των σκυλαδων εχει αναγκη ενα βιβλιο για τις πεθερες! ...
Για να καταλαβεις,ο πεθερος λεει σε καθε ευκαιρια οτι αν φυγει απο αυτο τον κοσμο δεν θελει να κλαψει κανεις...Γελιο πολυ γελιο αφου θα φυγει και θα ...απαλλαγει!Λεει συνεχως την εκφραση(σε αντροπαρεες μονο...ειπαμε μην κανουμε μ@λακιες)"μου χει φαει τα συκωτια":p

Σταματαω εδω..ωχ ..μολις μπηκε η "μαμα"...:D
 








mAthosalas

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2011
1.053
2
52
Πάτρα
μαλον μπηκε η ¨μαμα¨κι εκλεισε ο υπολογιστης... :p
Με τον ''μπλάστη''...!!! :p
Ti παλιοχαρακτηρες ειστε...τς τς τς...:pδεν μπορεσα να λειψω λιγο αμεσως να μου την πειτε για τη "μαμα" που λατρευω...:D
Μυριζω κι αλλους πεθεροπληκτους ή κανω λαθος;:rolleyes:
 




mAthosalas

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2011
1.053
2
52
Πάτρα
Σε 3 ημερες παμε για 8 μηνες ζωης πλεον ο μικρος...να ρωτησω εδω ενα δυο πραγματακια για να μην χαθω στο ψαξιμο θεματων,δωστε εστω ενα λινκ!
Πρωτη ερωτηση σχετικα με το ποιες εξετασεις πρεπει να γινουν σχετικα συντομα και αφορα γενικη υγιεινη και κατασταση υγειας του αλλά και πιο εξειδικευμενα την εξεταση για οστα και ασθενειες
Επισης εδω και 1 περιπου μηνα παρατηρησα οτι εχουν κατεβει κατα το συνηθες των αρσενικων,οι ορχεις του.Υπαρχει καποιος τροπος(εξεταση;) ελεγχου σωστης ή πιθανα λανθασμενης μορφολογιας και υγιους καταστασης στην περιοχη αυτη; Ειναι αναγκαιο κατι τετοιο;
Επιπλεον,να υποθεσω επισης οτι η δραστικη μειωση ποσοτητας τροφης του εδω και 15-20 μερες οφειλεται στην ζεστη λογω ημερων ε;Δηλαδη εκει που λαμβανε ημερησια ποσοτητα 700-800gr πλεον αρκειται σε 400 περιπου....Η κατασταση του σε θεμα ενεργειας και διαθεσης βεβαια ειναι επαρκεστατη,αποφευγουμε ομως βολτες με ηλιο...Δεν τον βλεπω ή δεν διακρινω να ειναι αδυνατος σε σημειο ανησυχιας να πω εδω...
 


vasgial

Well-Known Member
6 Φεβρουαρίου 2011
3.531
1.729
49
Μαραθώνας-Κάτω Σούλι
Απο αρσενικους μπουνταλαδες δεν ξερω καθοτι παντα θυλικα ειχα και μπορει να πω μ@λ@κι@ αλλα αφου κατεβηκαν οι ορχεις μηπως ειναι θεμα ορμονων και ο μπεμπης αριζει να γινεται αντρακι; Θυμαμαι παλια το σπιτι ηταν πολιορκημενο απο αρσενικους για οσες μερες ηταν οι σκυλες μας με περιοδο. Ουτε να φανε ουτε να πιουνε. Σαν σουβλια γινονταν. Ισως ειναι νωρις ακομα αλλα μηπως του εχει μυρισει και κανενα θυλικο;
 


st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.743
Θεσ/νίκη
Κώστα τα μπαλάκια του Φοίβου θα πέσουν και άλλο!Μιλάμε για μεγαλόσωμο σκύλο!Θα μείνεις με το τελικό μέγεθος τους,χαχαχα!Για την τροφή ασ'τον όπως αισθάνεται!Όσο φάει!Και να μην φάει δεν θα πάθει τίποτα!Μην αγχώνεσαι,δεν έχει ανάγκη!Συνέχισε τα σταθερά ωράρια που του δίνεις φαΐ και ας μην τρώει αν δεν θέλει όλο το φαΐ!Αν είναι ζωντανός,κανονικός σε διάθεση και ορεξάτος μην ανησυχείς!Ξέρουν τι κάνουν και δεν τρώνε!Σαν κάτοχος τέτοιου σκύλου δεν θα πρέπει να σε απασχολεί το φαΐ σε τόσο μεγαλό βαθμό αν δεν υπάρχει παθολογική αιτία!Οικονομία και στο σακί:D!
Όσον αφορά τις εξετάσεις,προληπτικές μπορείς να κάνεις!Μπορείς να ρωτήσεις τον κτηνίατρο σου!Τι εννοείς αν υπάρχει εξέταση για τους όρχεις?
 


sea-mol

Well-Known Member
18 Μαρτίου 2011
6.882
8.847
Πρέβεζα
Ναι..του δικού μου ακόμα μεγαλώνουν...
Από φαί πεσμένος, αλλά νομίζω ότι πέρα από την ζέστη, είναι και θέμα μηνών...η Royal προτείνει το περισσότερο φαγητό στους 6 μήνες και μετά πέφτει...

Από εξετάσεις, πέρα από τις αίματος που κάναμε, θα κάνουμε μεθαύριο και για δυσπλασία σε ισχίο-αγκώνες...
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.151
Μηνύματα
896.327
Μέλη
19.956
Νεότερο μέλος
gpc