Εμβόλιο λεισμανιασης


theodss1

Well-Known Member
8 Απριλίου 2021
430
453
31
Σήμερα έκανα γενικές αίματος την κόκα για καλαζαρ ευτυχώς όλα είναι καλά μου είπε για ένα εμβόλιο που μπορώ να της κάνω το έχει κάνει κάποιος στον σκύλο του ? Σκέφτομαι μήπως δημιουργήσει κάποιο άλλο πρόβλημα
 


17 Νοεμβρίου 2021
13
4
37
Σήμερα έκανα γενικές αίματος την κόκα για καλαζαρ ευτυχώς όλα είναι καλά μου είπε για ένα εμβόλιο που μπορώ να της κάνω το έχει κάνει κάποιος στον σκύλο του ? Σκέφτομαι μήπως δημιουργήσει κάποιο άλλο πρόβλημα
Ναι εγω το κάνω τα τελευταία 2 χρόνια στο σκύλο μου και είναι μια χαρά. Βέβαια δεν σε προστατεύει 100% αλλά θα σε ενημερώσει και ο κτηνίατρος γι'αυτό.
 




Mporidou

Well-Known Member
19 Φεβρουαρίου 2021
48
36
26
Καλησπέρα, και εγώ σκέφτομαι να της το κάνω γιατί είναι και υπέρ ευαίσθητη η μάγια γενιά. Δεν ξέρω ο γιατρός μ είπε πως πλέον έχουν βγει και άλλα εμβολια για το καλαζαρ χωρίς να προκαλούν κάτι. Δεν ξέρω και εγώ ακόμη τι θα κάνω.
 


17 Νοεμβρίου 2021
13
4
37
Εμένα πάντως η δικία μου που είναι και και ενα σκυλί που ζεί με ενα νεφρό δεν έχει βγάλει κάποια παρενέργεια. Απλά το εμβόλιο δεν καλύπτει 100%, θα πρέπει να φοράει κολάρο και αμπούλα κάθε μήνα. Υπάρχουν διάφορα εμβόλια όντως αλλα μπορείς να διαβάσεις στο link που ανέβασε παραπάνω το άλλο μέλος, έχουν αναλύσει πολύ το θέμα!
 


jannisb

Well-Known Member
24 Αυγούστου 2017
67
11
50
Αθήνα
Εμένα μου είπε η κτηνίατρος ότι σε μικρόσωμα σαν και το δικό μου πινσερ κάνει προβλήματα νευρολογικά και δεν ενδείκνυται σε μικρόσωμα ζώα σαν το δικό μου
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.597
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3