Εμετός! Βοήθεια!!!!!Επειγον!


anthoulini_90

Active Member
3 Νοεμβρίου 2009
35
0
Καλησπερα παιδια . Ο σκύλος μου εφαγε ενα γαντι μιας χρησεως... ο κτηνιατρος μου ειπε να του δωσω αλατονερο να κανει εμετο αλλα δεν κανει. Τι άλλο να κάνω? Ενα φαρμακο που μου ειπε να παρω δεν το βρισκω πουθενα αυτη την ωρα. Βοηθεια!!:(:(:(
 


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Ο κτηνίατρος δεν μπορεί να του κάνει την ένεση που προκαλει εμετό? Εαν δεν είναι στο κτηνιατρείο και δεν εχει την πρόθεση να πάει, σου προτείνω να απευθυνθείς σε ένα άλλο κτηνίατρο, διοτί αυτό που ζητάς μπορεί να είναι και επείγον...
 


anthoulini_90

Active Member
3 Νοεμβρίου 2009
35
0
Ειναι εκτος πολης...στο τηλεφωνο ειπε να του δωσουμε αλατονερο κι αν δεν κανει εμετο να του δωσουμε ενα φαρμακο το οποιο δεν βρισκουμε..
 
Last edited:


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Χμμμ, ανθρώπινο φάρμακο η μικρών ζώων? Αν είναι ανθρώπινο ψάξε στα εφημερεύοντα φαρμακεία... Αν είναι μικρών ζώων θα πρέπει να βρεις κάποιο κτηνίατρο που να είναι εντός για το τριήμερο. Μήπως συνεργάζεται ο δικός σου με κάποιον? Αν όχι, πές μας σε ποια περιοχή μένεις, ίσως μπορεί κάποιος να σου συστήσει κανένα..
 


anthoulini_90

Active Member
3 Νοεμβρίου 2009
35
0
Ανθρωπινο ειναι.. εψαξα στα εφημερευονται και δεν το εχουν. Θα τηλεφωνησω και σε καποιον αλλο κτηνιατρο.
 




Rinkhals21

Well-Known Member
17 Μαϊου 2011
76
0
Το είδα αργά το Post αλλα την επόμενη φορά δοκίμασε(αχρείαστη να ναι) να μιξάρεις μέσα σε ενα μικρό ποτήρι μουστάρδα και νερό.Σχεδόν πάντα πετυχαίνει.Το φάρμακο που λές πρέπει να ειναι το Ιpecavom.Παλιό φάρμακο αλλά το εγω το βρληκα εύκολα!

Κράτα μας ενήμερους τα καλύτερα εύχομαι.
 


Andromeda

Well-Known Member
17 Ιουνίου 2010
1.595
2
Περαστικά εύχομαι - να πάνε όλα καλά ! Γράψε μας νέα του όταν μπορέσεις !
 


anthoulini_90

Active Member
3 Νοεμβρίου 2009
35
0
Παιδιά σας ευχαριστω όλους για τις απαντησεις σας! τελικα εμετό δεν έκανε αλλα το "απέβαλλε" χτες οταν εκανε την αναγκη του.. Ευτυχως πηγαν όλα καλα!!:)