Ενας κουκλος ξαναψαχνει σπιτι!!


Viviana

Well-Known Member
1 Νοεμβρίου 2011
2.901
546
Χολαργός
.Ο Ζαχαρίας ΞΑΝΑΨΑΧΝΕΙ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ...Θεέ μου καλέ, κάθε μέρα ζητάω και γω το αυτονόητο...μια οικογένεια... Μπορεί να μην είμαι κουταβάκι, χαριτωμένο σαν λούτρινο, μπορεί να μην είμαι τοσοδούλης όπως ένα κανισάκι, αλλά έχω και γω ψυχούλα, συναισθήματα...Πονάω όταν βλέπω τα φιλαράκια μου να υποφέρουν, να πονάνε, να πεινάνε, να κρυώνουν...ζηλεύω όταν βλέπω τους φίλους μου να έχουν την οικογένεια τους, να είναι καθαροί και να δέχονται συνέχεια τα χάδια τους... Υποφέρω όταν με χτυπάνε για να νιώσουν καλύτερα οι άνθρωποι... Αγαπώ κάθετι που υπάρχει... Είμαι ο Ζαχαρίας, ο μεγαλόσωμος κούταβος που γεννήθηκα πριν 1,5 - 2 χρόνια... Είμαι περίπου 40 κιλά, έτσι με έφτιαξες, με θυμάσαι Θεούλη μου??? Σ'ευχαριστώ πολύ για την ζωή που μου χάρισες, αλλά χωρίς οικογένεια είναι μισή.... Θα περιμένω να μου την στείλεις κάθε μέρα...όχι μόνο σε μένα αλλά και σε όλα τα αδεσποτάκια του κόσμου γιατί την αξίζουν....και αν πάλι δεν βρεθεί κάποιος για μένα, δεν πειράζει... Εγώ θα ελπίζω...
Ο Ζαχαρίας είναι ένα κουτάβι στην ψυχή, εγκλωβισμένος σε σώμα γίγαντα.... Είναι πάντα μόνος.... πάντα θλιμμένος...Στέκεται σε απόσταση ασφαλείας και παρατηρεί τα σκυλιά που πάνε και έρχονται με τους ανθρώπους τους, να τα χαϊδολογούν και να παίζουν μαζί τους... Για αυτόν όμως, κανείς... Βρίσκεται στο δρόμο...Τον πλησιάζουν τα δικά μου σκυλιά, του γριλίζουν και αυτός, κλαίει, ενώ θα μπορούσε να τους το ανταποδώσει.... Είναι περίπου 40 κιλά... Τηλ: 0030-698-4248972 (Μαρία)
— με το χρήστη Marianna Xatzi και 4 ακόμη.




 




ioanna a

Well-Known Member
21 Ιανουαρίου 2014
2.239
3.079
....γιατί τον παράτησαν τον σκυλάκο?φεύγουν εξωτερικό ή έμειναν άνεργοι?
 


Viviana

Well-Known Member
1 Νοεμβρίου 2011
2.901
546
Χολαργός
Απ οτι μου ειπαν γιατι εκλαιγε μεσα στο σπιτι,και γιατι γρυλιζε οταν πηγαιναν να του παρουν το φαγητο!!!
Φτηνες δικαιολογιες ειναι αυτα..προφανως δεν ειχαν ορεξη να ασχοληθουν,ουτε καν μαλλον σκεφτηκαν να μιλησουν σε καποιον εκπαιδευτη!
ΑΠΑΡΑΔΕΧΤΟΙ!!!
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Απ οτι μου ειπαν γιατι εκλαιγε μεσα στο σπιτι,και γιατι γρυλιζε οταν πηγαιναν να του παρουν το φαγητο!!!
Φτηνες δικαιολογιες ειναι αυτα..προφανως δεν ειχαν ορεξη να ασχοληθουν,ουτε καν μαλλον σκεφτηκαν να μιλησουν σε καποιον εκπαιδευτη!
ΑΠΑΡΑΔΕΧΤΟΙ!!!
εγω θελω να βγαίνουν και τα ονοματα τους ονλάιν για να μην τολμήσουν να "ξαναπροσπαθησουν" με αλλο σκυλι μελλοντικα....
 


ioanna a

Well-Known Member
21 Ιανουαρίου 2014
2.239
3.079
αν πας να αναλάβεις ένα ζώο εννοείται οτι πρέπει να είσαι έτοιμος να το στηρίξεις ότι και να γίνει. και τα προβλήματα πρέπει να τα περιμένεις, τί στο καλο λούτρινο νομίζεις οτι είναι? ανευθυνότητα.....καλά τώρα πήγαινα γυρεύοντας και εγώ που ρώτησα....