Ενθουσιασμός όταν την χτενίζω


BiggBilly

Well-Known Member
28 Μαϊου 2010
4.237
407
Γλυφάδα
Λοιπόν, η δικιά μου μόλις δει την χτένα ενθουσιάζεται. Δεν ξέρω γιατί αλλά δεν μπορώ να την καθυσηχάσω.
Δεν είναι ότι την ενοχλεί, συχνά μπορεί να την χτενίζω κι αυτή να μου γλύφει το πόδι (με χτενίζεις? σε χτενίζω κι εγώ).
Βασικά αυτό που κάνει είναι να στρέφει το κεφάλι όπου είναι η χτένα. Νομίζω ότι προσπαθει να μυρίσει της τρίχες που της βγάζω (?)
Με λίγα λόγια μου είναι δύσκολο να την χτενίσω στην περιοχή του προσώπου-κεφάλι.
Τι να ξεκινήσω να κάνω ώστε να πετύχω αυτό που θέλω (να μπορει να μένει ακίνητη με όσο γίνεται λιγότερη προσπάθεια εκ μέρους μου)?
 


aggeliki222

Well-Known Member
5 Φεβρουαρίου 2010
2.161
0
Προσπάθησε να της αποσπάσεις την προσοχή απο την χτένα με κάμια λιχουδια στην αρχη και μετα με κανενα κοκκαλο!
Εγω έχω αρσενικό και όταν τον χτενίζω "εξιτάρεται" σε μεγαλο βαθμο μπορώ να πω!!
 


Viper

Well-Known Member
27 Ιανουαρίου 2010
903
1
38
Εγω προσωπικα της δινω ενα παιχνιδι και εκτονωνεται εκει και κανω την δουλεια μ ηρεμα και ωραια.
Το δυσμοιρο το παιχνιδι τα τραβαει ολα!
 


ATREAS

Well-Known Member
8 Νοεμβρίου 2009
874
2
Mesogeia - Attiki
Λοιπόν, η δικιά μου μόλις δει την χτένα ενθουσιάζεται. Δεν ξέρω γιατί αλλά δεν μπορώ να την καθυσηχάσω.
Δεν είναι ότι την ενοχλεί, συχνά μπορεί να την χτενίζω κι αυτή να μου γλύφει το πόδι (με χτενίζεις? σε χτενίζω κι εγώ).
Βασικά αυτό που κάνει είναι να στρέφει το κεφάλι όπου είναι η χτένα. Νομίζω ότι προσπαθει να μυρίσει της τρίχες που της βγάζω (?)
Με λίγα λόγια μου είναι δύσκολο να την χτενίσω στην περιοχή του προσώπου-κεφάλι.
Τι να ξεκινήσω να κάνω ώστε να πετύχω αυτό που θέλω (να μπορει να μένει ακίνητη με όσο γίνεται λιγότερη προσπάθεια εκ μέρους μου)?
και μένα ακριβώς το ίδιο συμβαίνει και έχω πρόβλημα όταν του χτενίζω τα τσουλούφια στο κεφάλι, θέλει συνέχεια να γλείφει την βούρτσα, οπότε αναγκάζομαι και με το ένα χερι του κρατάω το κεφάλι και με το άλλο τον χτενίζω. Εκτός από τις φορές που έχω αυτιά γουρουνιού καπνιστά οπότε με ένα τέτοιο ούτε με τη βούρτσα ασχολείται ούτε με τίποτα άλλο.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.820
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU