Επέμβαση δυσπλασίας


boxer

Well-Known Member
2 Αυγούστου 2006
529
1
ATHENS
www.petcorner.gr
στην περιοδο αναρωσης θα ειναι πλακωμενη καθε μερα στα παυσιπονα...

και δε θα ποναει, με αποτελεσμα να προσπαθει να φερθει φυσιολογικα. να τρεχει να παιζει να πηδαει κλπ.

φυσικα αυτα για 1 μηνα minimum απαγορευονται!!!

το crate θα σε σωσει παντως. ασε που με την περιορισμενη ασκηση, ωρες ωρες θα θελει να ξεσπασει και δε θα ξερεις τι να κανεις..
δυστυχως θα πρεπει αναγκαστικα να ξεκουραζεται πολλεεεεεεεες ωρες καθε μερα μεχρι να αναρωσει πληρως.

ο γιατρος τι σας ειπε? ποσο κρατα η περιοδος αναρωσης + ποτε θα κανει το δευτερο ποδι?
 


perla

Well-Known Member
3 Οκτωβρίου 2007
136
0
Ο γιατρός είπε ότι μετά την επέμβαση θα είναι μια χαρά και θα την πάρω αμέσως.Φυσικά, εάν δεν ξυπνήσει δεν φεύγω από εκεί με τίποτα!!!!Όσον αφορά το δεύτερο πόδι μου σύστησε να το κρίνουμε αφού κάνει την επέμβαση στο δεξί.
 


boxer

Well-Known Member
2 Αυγούστου 2006
529
1
ATHENS
www.petcorner.gr
καλα εννοειται οτι θα την παρεις αμεσως μολις ξυπνησει!
αλλα νασαι προετοιμασμενη για τρεμουλιασματα, κλαψουρισματα, και πολλη νυστα..
πιστευω θα σου εξηγησει αναλυτικα τι θα δεις μετα την επεμβαση. αν οχι, ζητα εσυ να στα πει αναλυτικα!
παντως εχε ετοιμο εναν αρκετα ζεστο + ανετο χωρο για κρεβατι της. και βαλε και σκυλοπανα απο κατω γιατι ειναι παρα πολυ πιθανο να της φυγουνε

αλλα το "μια χαρα" αναρωτιεμαι πώς το εννοει......? :? :-k :-k
 




perla

Well-Known Member
3 Οκτωβρίου 2007
136
0
ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑ
Η επέμβαση έγινε αλλά από την ώρα που ξυπνησε κλαίει.Έχει σηκωθεί και προσπαθεί να περπατήσει
 




perla

Well-Known Member
3 Οκτωβρίου 2007
136
0
Ουτε πως να την παρω αγκαλια δεν ξερω.Φοβάμαι μην την πονέσω
 


boxer

Well-Known Member
2 Αυγούστου 2006
529
1
ATHENS
www.petcorner.gr
λογικο ειναι perla

δε στο ειπα οτι θα εχετε κλαματα?

ακομα και αν εχουν πιασει τα παυσιπονα, σκεψου οτι ξυπνησε και βρηκε τον εαυτο της σε αυτη την κατασταση και να την τραβανε και τα ραμματα.
προσεξε να μην τα πειραξει. και βαζε την συνεχεια να ειναι ξαπλωμενη.

δειξε της πού μπορει να κανει τις αναγκες της γιατι αμα εχει συνηθισει να τα κανει μονο εξω θα πανικοβληθει. ηξερε να τα κανει σε εφημεριδα ή πανα?

οταν θα εχει ξυπνησει αρκετα, δωσε της και να φαει λιγο. τωρα θα παιρνει και αντιβιωση + παυσιπονα, καλο ειναι να τρωει.

ο,τι αλλο θελεις, πες!
 


perla

Well-Known Member
3 Οκτωβρίου 2007
136
0
Όλη τη νύχτα έκλαιγε. Κοιμήθηκε κατά τις 5 και το πρωι που έφυγα για το γραφείο φάνηκε πιο ήρεμη.Από όρεξη πάντως είναι μια χαρά.Δεν την έχω περιορίσει εντελώς παρά την άφησα στο σαλόνι γιατί δεν το πατάει ακόμα.Σήμερα θα πάω να πάρω crate.Πάντως ο κτηνίατρος μου είπε ότι πρέπει όσο πιο σύντομα να αρχίσει να περπατάει
 




perla

Well-Known Member
3 Οκτωβρίου 2007
136
0
Για να ενεργοποιηθούν οι μυές και να αρχίσει το πόδι να στηρίζεται καλά. Απαγορεύεται όμως το τρέξιμο.
 






perla

Well-Known Member
3 Οκτωβρίου 2007
136
0
Να΄μαι πάλι.Από την τρίτη μέρα άρχισε να πατάει το πόδι αλλά έχει πέσει 3 φορές που άκουσε κάτι και πήγε να σηκωθεί απότομα και φυσικά γλύστρισε.Έχω κάνει το καθιστικό τσαντήρι με τόσα που έχω στρώσει στο πάτωμα αλλά και πάλι γλυστράει
 




perla

Well-Known Member
3 Οκτωβρίου 2007
136
0
Ευχαριστώ.Το πήρα από κάποιον που εισάγει.Δεν έχει κάποιο κατάστημα.Έρχεσαι σε επαφή τηλεφωνικά, παραγγέλνεις και στο φέρνει
 


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Να ευχηθώ και εγώ περαστικά και γρήγορη ανάρρωση!

Τι σκοπεύεις να κάνεις με τον εισαγωγέα-σκυλέμπορα από τον οποίο πήρες το κουτάβι?
 




perla

Well-Known Member
3 Οκτωβρίου 2007
136
0
Αν έχετε καμιά ιδέα πείτε μου. Τον πήρα τηλέφωνο και του τα είπα αλλά έκανε τον κινέζο.Το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να πω σε όσους ξέρω και δεν ξέρω τα στοιχεία του για να μην πάει κανείς άλλος
 


ΜΑΚΗΣ

Well-Known Member
6 Ιουλίου 2006
4.160
2
Γνώμη μου είναι να το κυνηγήσεις.

Ποτέ δεν ξέρεις.

αρκεί βέβαια να μπορείς να αποδείξης ότι το πήρες από αυτόν.

υπάρχει κάποιο αποδεικτικό μέσο??

αν όχι άστο μην σε τρέχει και για συκοφαντική δυσφήμηση :x :x :x :x :x

ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.123
Μηνύματα
895.931
Μέλη
19.938
Νεότερο μέλος
panos95