Επιλογή τροφής


2Kendris

Member
5 Μαρτίου 2023
13
2
22
Καλησπέρα και Καλή χρόνια…Έχω ένα γερμανοκο ποιμενικο 14 μηνών και το ταΐζω Acana puppy large breed…τον τελευταίο μήνα παρατηρώ ότι δεν την τρώει με όρεξη και κάποιες φορές αφήνει κάποια γεύματα…ο εκπαιδευτής μου μου προτείνει ΟΑΣΗ επειδή περιέχει λιγότερη πρωτεΐνη και παρασκευάζεται στην Ιταλία που έχει το ίδιο κλίμα με την Ελλάδα…Εγώ πάλι δεν πιστεύω ότι πρέπει να πάω σε όαση γιατί είναι χαμηλότερης ποιότητας από την ακανα και για αυτό θα ήθελα να μου προτείνετε καποιες τροφες υψηλής ποιότητας…Ευχαριστώ !
 


GSD92

Well-Known Member
30 Σεπτεμβρίου 2020
233
143
32
Καλησπέρα και καλή χρονιά!!!

Εγώ δίνω στον δικό μου την markus muhle, είναι low grain, ψυχρής έκθλιψης και πολύ καλή ποιότητα, με πρωτεΐνη και λιπαρά εκεί που πρέπει να είναι...μετά σε grain free καλές είναι η raw paleo, η primordial η essential και η n&d.
 


medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.236
7.779
primordial εχω μεινει πολυ ευχαριστημενη, ειδικα τον κωδικο αρνι και τονο, και στα 3 σκυλια διαφορετικης ενεργειας, ηλικιας, μεγεθους καθεται πολυ καλα. Και καλη σχετικα τιμη.

Και παρολο που δε σου γεμιζουν το ματι ψαξε ιταλικες τροφες Alleva, τον κωδικο Ocean Fish ειδικά
την εχω δοκιμασει σε πανω απο εικοσι σκυλια τα τελευταια χρονια και δεν υπηρξε ουτε ενα να μη του κατσει καλα.

Νaturea επίσης πολυ καλη τροφή και τη βρισκεις παντου αλλα εχει ανέβει αρκετα η τιμη τελευταια, οπως και ολες.

Εφοσον ειναι 14 μηνων δε χρειάζεται Puppy, ενηλικων ειναι μια χαρα και απο μικρότερες ηλικίες, εχουν επίσης περισσοτερες επιλογες σε γευσεις και λιγοτερη πρωτεινη.
 
Last edited:
  • Like
Reactions: 2Kendris and GSD92


GSD92

Well-Known Member
30 Σεπτεμβρίου 2020
233
143
32
primordial εχω μεινει πολυ ευχαριστημενη, ειδικα τον κωδικο αρνι και τονο, και στα 3 σκυλια διαφορετικης ενεργειας, ηλικιας, μεγεθους καθεται πολυ καλα. Και καλη σχετικα τιμη.

Και παρολο που δε σου γεμιζουν το ματι ψαξε ιταλικες τροφες Alleva, τον κωδικο Ocean Fish ειδικά
την εχω δοκιμασει σε πανω απο εικοσι σκυλια τα τελευταια χρονια και δεν υπηρξε ουτε ενα να μη του κατσει καλα.

Νaturea επίσης πολυ καλη τροφή και τη βρισκεις παντου αλλα εχει ανέβει αρκετα η τιμη τελευταια, οπως και ολες.
Ναι και η alleva πολύ καλή!
 
  • Like
Reactions: 2Kendris


Mava

Well-Known Member
4 Δεκεμβρίου 2022
411
256
45
καλησπερα να σας ζησει ο μικρούλης!
εμεις τρώμε Dipaq sense ,κ δύσκολα να αλλάξουμε κροκέτα .εκτος αν την βαρεθώ εγώ να την βλέπω :LOL:
 
  • Haha
Reactions: 2Kendris




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.115
Μηνύματα
895.843
Μέλη
19.925
Νεότερο μέλος
vicky1981