Επιτέλους ΗΡΘΕ η πριγκίπισσά μου!












ghost girl

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2007
1.073
185
το έχω δίπορτο...
Αυτο το υπέροχο πάρκο που είναι ??
Βασιλικά Κτήματα στην Βαρυμπόμπη

Αρχικό μήνυμα απο mareco
Εθνική ---> έξοδος Βαρυμπόμπης ---> αριστερά προς το βουνό (ή δεξιά για όσους έρχονται προς Αθήνα) και όλο σα πάνω...

Υπάρχει μόνο μία διασταύρωση που μπορεί να μπερδέψει και στην οποία συνεχίζεις προς τα δεξιά -- προς Βαρυμπόμπη.
Στην ταμπέλα προς ταβέρνα "Λεωνίδας" κάνεις αριστερά και συνεχίζεις ακόμη πιο πάνω.
Αρκετά πιο ψηλά, μετά από κάμποσες στροφές, έχει αριστερά έναν μικρό χώρο στάθμευσης και μπροστά κάτι σαν άνοιγμα στο συρματόπλεγμα. Μην φανταστείς καμμιά θεόρατη πύλη. Εχει και μια ξύλινη ταμπελίτσα, που όμως δεν θυμάμαι τι γράφει

Κάνεις ένα χοπ, στο χαντακάκι και με ένα πηδηματάκι μπαίνεις στον περιφραγμένο χώρο των κτημάτων.
Αρχίζεις την πορεία σου προς τα δεξιά. Προχωράς-προχωράς, μέχρι που κάνει ο δρόμος φουρκέτα και είναι σαν να γυρνάς προς τα πίσω.
Εχει κι ένα παγκάκι εκεί να ξαποστάσεις λίγο.
Κάνεις λοιπόν μεταβολή και προχωράς-προχωράς ολίγον ανηφορικά και κάποια στιγμή θα δεις δεξιά σου έναν μπλε κάδο σκουπιδιών και ένα τεράστιο πλάτωμα και στο βάθος ένα τσούρμο με σκυλιά, αραχτό σε κιόσκια και τραπέζια. Ε, αυτοί θα είμαστε εμείς. Δεν μας χάνεις με τίποτα όμως. Φαινόμαστε από μακριά


Και συμπληρώνω για όποιον θέλει να προσπαθήσει να χρησιμοποιήσει gps. Μπορεί να δοκιμάσει, αυτή την δ/νση:Ταβέρνα "Θέα"
24ο χλμ. Λεωφ. Κατσιμιδίου, Βαρυμπόμπη


Προσπερνάς εννοείται και συνεχίζεις για κανά 5λεπτό ακόμη. Αριστερά σου θα δεις, κάποια στιγμή ένα μικρό άνοιγμα με αρκετό γρασίδι, που στο βάθος έχει ένα μόνο νομίζω κιόσκι και κούνιες αν θυμάμαι καλά...δεν σταματάς...συνεχίζεις για πολύ λίγο, στο επόμενο ακριβώς άνοιγμα στα αριστερά σου, που μοιάζει πιο πολύ με parking [για τρακτέρ
] και λογικά θα έχει και παρκαρισμένα αυτοκίνητα εκεί. Εκεί αρράζεις
 




l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.669
7.785
Ti όμορφο που είναι το κορίτσι σου !!
Έβλεπα εχθές ντοκυμαντέρ για τους μεγάλους δανούς, συγκλονιστικά σκυλιά. Δεν έχουν συναίσθηση του μεγέθους τους και ανεβαίνουν στην αγκαλιά των ιδιοκτητών τους όσο και να μεγαλώσουν. ;)
Η Λευκή είναι υπέροχη, να είναι πάντα γερή εύχομαι :)
 




silent

Well-Known Member
4 Ιουλίου 2011
1.042
52
Νότια Προάστια
ghost girl, μπορεις να μας δωσεις μερικες πληροφοριες για τη φυλη ακομα.
Δικη μου απορια π.χ. Ποσο υψος περιπου περιμενεις να φτασει?
Απο οτι ειδα και απο τις φωτο ειναι πολλη ενεργητικη. Γενικα οι αντοχες τις πως ειναι? Δηλαδη μπορει να τρεχει και να παιζει με τις ωρες,
ή κουραζεται ευκολα?

Ειναι πανεμορφη...
 






ghost girl

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2007
1.073
185
το έχω δίπορτο...
απο τη μεχρι τωρα εμπειρια μου με τη Λευκη, μπορω να πω οτι ειναι πιο ενεργητικη απο αυτο που περιμενα, βεβαια ειναι ακομα 9 μηνων.
Δεν μπορω να πω ότι εχει ιδιαιτερη αντοχη και γενικα ότι κανει το κανει σε ρυθμους καμηλοπάρδαλης. Τρεχει αργα, καθεται αργα, ερχεται αργα...κλπ. 0-100 σε 12 λεπτα και μετα τα 5000χλ θελει αλλαγη καρμπυρατερ.:D
5-6 επαναληψεις μιας ασκησης ειναι στο οριο της βαρεμαρας της. Δεν κάνει για "εργασια" μπορει ομως να σε συνοδεψει ανετα σε βολτα, jogging, ποδηλαταδα και λοιπες δραστηριοτερες γιατι της αρέσει πααααρα πολυ η εξοχη και εχει ιδιαιτερη αγαπη στο χορταρι. Τρελαινεται για το ειδος της και θελει να παιξει με ολα ανεξαιτερως τα σκυλακια που συναντα. Με τον Αρη που βλεπεται στις φωτο και την Berry της Matilda παιζει πολυ καλα γιατι ειναι στα κυβικα της, τα υπολοιπα συνηθως τρομαζουν απο τις πατουσιές της. Θα μπορουσε να λεγεται Λευκη Ατσουμπαλίδου, αμα απλωσει την ποδάρα καλό ειναι να μην βρίσκεται κάτι στο διάβα της! Αυτο δε που δεν μπορει να ελεγξει με τιποτα ειναι η ουρα-μαστιγιο. Όταν κάνει χαρούλες τρεχουμε όλοι να κρυφτουμε στις γωνιες

Παρολο το μεγεθος της μπορει να χωρεσει στην αγκαλια σου (ενταξει περισσευει λιγο...:D)και της αρεσουν πολυ τα χαδακια και τα ζουπακιασματα!
Με ενα σκυλι τετοιου μεγεθους δεν επιτρεπεται ο ανθρωπομορφισμος απο μεριας του σκυλογονιου γιατι αλλιως ζητω που καήκαμε. Χρειαζεται "ηγετικη ευγενεια" στον χειρισμο της, αν μπορω να το πω ετσι. Καλοσυνατη οριοθετηση. Γενικα ειναι ενα σκυλι που δεν αμφισβητει, δεν παραπονιεται, δεν διεκδικει αλλα σιγουρα δεν επιτρεπεται να του δωσεις τετοιο περιθωριο...
 






ghost girl

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2007
1.073
185
το έχω δίπορτο...
μου εξηγει πως καταφερε μεσα σε 50 δευτερολεπτα να ξεσκισει την "τριχρονη εποποιια του δημοκρατικου στρατου" χωρις να την παρω χαμπαρι και πως κανει το βλεμμα "μαμα ειλικρινα δεν ηθελα -γλειψ,γλειψ" για να μην την κατσαδιασω... επισης μου ειπε:
"Μην το πεις στον μπαμπα, θα παμε αυριο και θα του το αντικαταστησουμε στα μουλωχτα"...
 


matilda

Well-Known Member
16 Ιουλίου 2007
1.431
1.022
Ωχ βαλτο και αυτο στα εξοδα!!!!!

Και βιβλιοφαγος το καμαρι.
 








Στατιστικά Forum

Θέματα
33.151
Μηνύματα
896.325
Μέλη
19.956
Νεότερο μέλος
gpc