Ερλιχείωση SOS


dorapl86

Member
29 Μαρτίου 2009
22
0
Η σκυλιτσα μου, 2,5 ετων, στειρωμενη, μετα απο εξεταση αιματος βγηκε θετικη για ελριχεια. Αρχισαμε αντιβιωση vibramycin για 1,5 μηνα. Η κτηνιατρος μου ειπε οτι στις αθεραπευτες περιπτωσεις καταστρεφεται ο μυελος των οστων. Εαν γινει σωστα η θεραπεια (3 χαπια την ημερα, μαζεμενα ) πρεπει να ανησυχω>?
Ευχαριστω ολους για το χρονο σας
 




Scarlett

Well-Known Member
9 Αυγούστου 2010
4.911
59
Νεα Ερυθραια
www.birmans-greece.com
ερλιχιωση λεγεται η παθηση
κι η Σκαρλετ ειχε υψηλη τιμη και καναμε θεραπεια ενα μηνα με ronaxan των 100, παυση ενος μηνος και παλι ενα μηνα....επαιρνε ενα χαπι την ημερα....ελπιζω στην επομενη εξεταση να εχει πεσει η τιμη....
μην πανικοβαλεσαι....ψυχραιμια....εμενα μου ειπε να μην ανησυχω....
Ας απαντησουν κι αλλοι που ξερουν περισσοτερα....
 


yasemin

Well-Known Member
21 Οκτωβρίου 2009
2.789
5.380
Να μην ανησυχεις,ολα θα πανε καλα.

Δυστυχως ολο και περισσοτερα σκυλακια το παθαινουν,μαλλον εχουν γινει πολυ ανθεκτικα τα τσιμπουρια.
Ευχομαι περαστικα στο σκυλακι σου,φανταζομαι οτι το πιασατε στην αρχη του.
 




dorapl86

Member
29 Μαρτίου 2009
22
0
ναι..θελω να πιστευω οτι ολα θα πανε καλα..ευχαριστω πολυ και σορυ για το ορθογραφικο..:)
 


Cisse

Well-Known Member
27 Οκτωβρίου 2010
842
0
Athenes - Ag.Paraskevh
Μην ανησυχεις, ολα θα πανε καλα!!


Και εμενα εχει ερλιχειωση 1/200 κ μου εδωσε ροναχαν 100 1χαπι την ημερα σε 2δοσεις για ενα μηνα!Μετα θα περιμενουμε κανα 2μηνο κ θα κανουμε εξετασεις να δουμε τι γινεται!! Μπορει να το κολαει κ καθε χρονο ειναι θεραπεύσιμη ασθενεια απλα πρεπει να κανουμε 2φορες το χρονο εξετασεις προληπτικά !!
 


dorapl86

Member
29 Μαρτίου 2009
22
0
mareco εκανα αναζητηση και τα ειδα..απλα ηθελα να κανω και εγω post. νομιζω οτι εχω το δικαιωμα.
 




mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.884
Βεβαίως έχεις το δικαίωμα.
Καλό όμως θα ήταν να μην φορτώνουμε το φόρουμ με τα ίδια και τα ίδια.
Μπορούσες έστω, να συνεχίσεις σε ένα από εκείνα τα θέματα, αν παρότι τα διάβασες, είχες ακόμη κάποιες απορίες.
 


dorapl86

Member
29 Μαρτίου 2009
22
0
Σε παρακαλω πολυ, δε θελω να ερχομαι σε αντιπαραθεση. Το μηνυμα μου εχει τιτλο οποτε ξερεις γιατι θα μιλησω οποτε μπορεις απλα να το προσπερασεις.Εγω απλα ζητησα μια συμβουλη. Σ 'ευχαριστω.
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.884
Καλώς ήρθατε στο dogforum.gr!

Για την καλύτερη λειτουργία του φόρουμ αλλά και για την δική σας διευκόλυνση πριν ανοίξετε κάποιο νέο θέμα προσέξτε τα εξής:

1. Αφιερώστε χρόνο στο να διαβάσετε τους κανονισμούς του φόρουμ.

ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΙ

2. Αφιερώστε λίγο χρόνο στο να διαβάσετε κάποια άρθρα και κάποιες συζητήσεις που έχουν γίνει "Υπόμνημα" σε κάθε κατηγορία.Θα σας βοηθήσουν αρκετά και στον τομέα της πληροφόρησης, αλλά και θα σας βοηθήσουν να "ενταχθείτε στο κλίμα του φόρουμ.

3. Πριν ανοίξετε κάποιο νέο θέμα χρησιμοποιήστε την "Αναζήτηση" βάζοντας μια λέξη "κλειδί" του θέματος που αναζητείτε.

4. Προσπαθείτε να μένετε εντός θέματος στις συζητήσεις και αποφύγετε ανούσιες δημοσιεύσεις τύπου "+10000", "Μπράβο!", ":)", "Thnks!", κλπ.

5. Δημοσιεύετε τα θέματα σας στις ανάλογες κατηγορίες.Υπάρχει περιγραφή για το τι φιλοξενεί και μπορεί να φιλοξενήσει κάθε ενότητα.

Παρακαλούμε βοηθήστε να παραμεινει το forum χρηστικό και ωφέλιμο εκεί που χρειάζεται και χρησιμοποιείστε καποιο θέμα στα γενικά ή ανοίξτε κάποιο καινούριο topic στην ενότητα που σας απασχολεί, αν διαπιστώσετε ότι τα υπάρχοντα δεν σας καλύπτουν.
.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.820
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU