Ερχεται ο (μάλλον) Σόνικ


Berna

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
9.704
3.863
39
Belgrade, RS
clockworkplum.wix.com
μπορεις, μεχρι να ερθει ο σονικ, να υιοθετησεις ενα αδεσποτακι λιγο μεγαλυτερης ηλικιας. βλπεω κατι σεττερακια στο dogsvoice και μου τρεχουν τα σαλια.
Τα επόμενα 10 χρόνια τουλάχιστον δεν θέλω να έχω τίποτα με τα γεράματα. Σιγά σιγά, όταν θα έχω το σπιτάκι μου, δεν θα έχω δύο, πέντε θα πάρω! :LOL:
 


Yorkaddict

Well-Known Member
24 Ιανουαρίου 2011
5.445
12.860
Aθήνα
Λογικοτατο.

:cool: Κουταβοκατάσταση 4ever :cool:
Υπέροχα θα ναι!
Και θα χεις και την εμπειρία.
( καλού κακού κάνε ένα ξεσκόνισμα).
 
  • Haha
Reactions: Berna








Ans

Well-Known Member
23 Δεκεμβρίου 2022
833
695
Τα άλλα δύο είναι κοριτσάκια;
Γιατί σαν να μεγαλώνει μόνο ο δικός σου φαίνεται :LOL:
Εγω βλεπω ενα κατι σαν αγορακια μου φαινονται :LOL:
 
  • Haha
Reactions: Berna


Berna

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
9.704
3.863
39
Belgrade, RS
clockworkplum.wix.com
Τα άλλα δύο είναι κοριτσάκια;
Γιατί σαν να μεγαλώνει μόνο ο δικός σου φαίνεται :LOL:
Αγοράκια και τα τρία αλλά ο δικός μου είναι βέβαια ο πιο χοντρούλικος. Εμ, μου αρέσουν τα παιδιά που τρώνε το φαϊ τους... :LOL:
 


Berna

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
9.704
3.863
39
Belgrade, RS
clockworkplum.wix.com
Ο Σόνικ έφτασε! Εφτασε 1. Σεπτεμβρίου αλλά για κάποιο λόγο δεν μπορούσα να μπω στο φόρουμ να ενημερώσω την παρέα.

Είναι ένα πανέξυπνο και πολύ χαριτωμένο κουταβάκι, παιχνιδιάρικο, έχει μάθει ήδη που να πηγαίνει τουαλέτα, έμαθε το "δίπλα", το "κάτσε", "περίμενε" και "έλα". Το μόνο θέμα που έχουμε είναι το "μη!", όχι ότι δεν καταλαβαίνει, αλλά θέλει να βάζει ό,τι να 'ναι στο στόμα του.

Πλέον είναι 3ων μηνών και σχεδόν διπλασιάστηκε από τότε που τον πήρα. Τελειώσαμε με τα εμβόλια και εδώ και μερικές μέρες πλέον γνωρίζουμε ελεύθερα σκυλοπαρέες.















 




mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.885
Ελα ρεεεε!
Καλώς ήρθε και να σου ζήσει ο μικρούλης, τόσα κι ακόμη περισσότερα, από τον προκάτοχό του, και σε χρόνια, και σε φροντίδα και σε τρόπο ζωής και σε συναισθήματα!
Ολα τα καλά του κόσμου, να σας βρουν! :love:

υγ: να μιλήσω για agility ή μπααααα; :p
 
  • Haha
Reactions: Berna


Berna

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
9.704
3.863
39
Belgrade, RS
clockworkplum.wix.com
Ελα ρεεεε!
Καλώς ήρθε και να σου ζήσει ο μικρούλης, τόσα κι ακόμη περισσότερα, από τον προκάτοχό του, και σε χρόνια, και σε φροντίδα και σε τρόπο ζωής και σε συναισθήματα!
Ολα τα καλά του κόσμου, να σας βρουν! :love:

υγ: να μιλήσω για agility ή μπααααα; :p
Αχαχα θα δούμε, πρώτα να κλείσει το έτος και να δούμε πόσο τον ενδιαφέρει, έχω βρει 2 κλαμπ και έχω ακούσει καλά λόγια, θα είχε πλάκα. Κρίμα που δεν μπορούσα να πηγαίνω τον Κούκη όταν ήταν νέος μιας και δεν είχα αυτοκίνητο τότε, ο Κούκη θα ήταν τέλειος για agility.
 
  • Like
Reactions: l.Kyveli and mareco






bella_gr

Well-Known Member
18 Φεβρουαρίου 2014
374
249
dog-place.blogspot.com
φανταζομαι θα ξερεις, αλλα και για οσους δεν ειναι εμπειροι και μπορει να διαβασουν το θεμα, προσοχη στα σκυλοπαρκα, γιατι πανε πολλοι ασχετοι που δεν ξερουν ουτε τα βασικα, και μπορει να βρεθεις απο το πουθενα σε δυσαρεστες καταστασεις...
 




Berna

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
9.704
3.863
39
Belgrade, RS
clockworkplum.wix.com
φανταζομαι θα ξερεις, αλλα και για οσους δεν ειναι εμπειροι και μπορει να διαβασουν το θεμα, προσοχη στα σκυλοπαρκα, γιατι πανε πολλοι ασχετοι που δεν ξερουν ουτε τα βασικα, και μπορει να βρεθεις απο το πουθενα σε δυσαρεστες καταστασεις...
Ναι, δεν πάω σε σκυλοπάρκα, γνωρίζουμε παρέες με σκυλιά στις βόλτες μας...

Ποια δύο, για πες!
Τη Miska Tomic την ξέρεις;
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.885
Τη Miska Tomic την ξέρεις;
Ναι βέβαια! Και τον άντρα της!
Ηταν και οι δυό τους, από τα πρώτα αρχαία σεμινάρια που έγιναν εδώ.
Πέρασε και ο ρουμάνος, από τα χέρια της Miska. Μεγάλες στιγμές :LOL:
Ο δε Kondor μοιράζει ακόμη παιδιά, και στην Ελλάδα! :LOL:
 
  • Like
Reactions: Berna


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Να σου ζήσει σαν τα ψηλά βουνά!!!
Εϊναι κούκλος πραγματιικά, από τα πιο όμορφα λαμπ κουτάβια που έχω δει και ο πιο όμορφος ανάμεσα στα αδέλφια του.
Επίσης είδα το βιντεάκι που έβαλες στο φβ με το τι έχει μάθει ως τώρα και εντυπωσιάστηκα με σένα περισσότερο αλλά εννοείται και με τον κούταβο.
Πολλά ευτυχισμένα χρόνια παρέα εύχομαι :love::love::love::love:
 
  • Like
Reactions: Berna


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Και μετά τις ευχές εγώ προσωπικά θα ήθελα να γράψεις για την διατροφή του κούταβου σου. Αν κρίνω από τα χρόνια που έζησε ο Cookie η barf του πήγε πολύ καλά.
Υπάρχει κάτι ιδιαίτερο που πρέπει να προσέχει κάποιος που θα δώσε barf σε κουτάβι ; Ή τον ξεκίνησες με ξηρά;
 
  • Like
Reactions: Berna


Berna

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
9.704
3.863
39
Belgrade, RS
clockworkplum.wix.com
Ναι βέβαια! Και τον άντρα της!
Ηταν και οι δυό τους, από τα πρώτα αρχαία σεμινάρια που έγιναν εδώ.
Πέρασε και ο ρουμάνος, από τα χέρια της Miska. Μεγάλες στιγμές :LOL:
Ο δε Kondor μοιράζει ακόμη παιδιά, και στην Ελλάδα! :LOL:
Ε μία είναι η Miska, το άλλο δεν ξέρω ποιος το έχει, αλλά μου είναι πιο κοντά. Θα δούμε. Δεν περιμένω προταθλητή από λαμπραντόρ :p

Και μετά τις ευχές εγώ προσωπικά θα ήθελα να γράψεις για την διατροφή του κούταβου σου. Αν κρίνω από τα χρόνια που έζησε ο Cookie η barf του πήγε πολύ καλά.
Υπάρχει κάτι ιδιαίτερο που πρέπει να προσέχει κάποιος που θα δώσε barf σε κουτάβι ; Ή τον ξεκίνησες με ξηρά;
Λοιπόν για την ώρα του δίνω 50-50, το πρωί τρώει ξηρά και το βράδυ μπαρφ. Ο λόγος που τρώει ξηρά είναι ότι θα πηγαίνουμε για κάμπινγκ και θέλω να τη συνηθίσει το στομάχι του. Οσον αφορά την μπαρφ, δεν δίνω κόκαλα παρά μόνο αλεσμένα (γι'αυτό αγοράζω έτοιμη μπαρφ - αν κάποιος έχει μηχάνημα ακόμα καλύτερα, εγώ δεν έχω μέρος πού να το βάλω αλλιώς θα το είχα ήδη αγοράσει!). Εκτός από έτοιμη δίνω και δική μου χωρίς κόκαλα όμως. Οταν μεγαλώσει ακόμα λίγο θα ξεκινήσουμε και κόκαλα και θα σταματήσω την έτοιμη τελείως. Επίσης σε μερικούς μήνες σκοπεύω να σταματήσω και την ξηρά.
 
  • Like
Reactions: l.Kyveli


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.820
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU