Εσω ωτιτιδα




Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.131
4.808
To ερωτημα ειναι εαν υπαρχει καποιος που το σκυλακι του δεν εχει περασει ωτιτιδα :) Τι θελεις να ρωτησεις?
 


Μαργκη21

Well-Known Member
24 Μαρτίου 2021
55
70
34
To ερωτημα ειναι εαν υπαρχει καποιος που το σκυλακι του δεν εχει περασει ωτιτιδα :) Τι θελεις να ρωτησεις?
Ναι ,έχω ένα κουτάβι 3 μηνών κ εχειχπερασει η αλήθεια παρά πολλά..το τελευταίο περιστατικό ήταν μια κρίση η σαν κρίση που μου,έπαθε μέσα στη νύχτα κ δεν τον είδα.Το πρωί απλά που,ξύπνησα είχε κάνει 2 φορές εμετό έτρεμε το κεφαλάκι του κ τα μάτια του τρεμο έπαιζαν ,είχε αστάθεια.μεσα σε 24 ώρες είχε περάσει όλο αυτό κ το κουτάβι,έτρωγε έπαιζε έπινε ήταν μια χαρά απλά το κεφάλι του έμεινε στραβό.Μια κτηνίατρος μου είπε επιληψια κ η άλλη εσω ωτίτιδα..Ξεκινησα θεραπεία για ωτίτιδα αλλά δεν ξέρουμε τι μας ξημερώνει.προχθες έπαιζε με τον αδερφό του κ πάνω στην ένταση μου επαθε κάτι σαν κρίση αλλά έτρεμαν τα μάτια του .Σε λίγα λεπτά πέρασε κ ήταν μια χαρά.η κτηνίατρος μας είπε πως συμβαίνει αυτό διότι το κεφαλάκι του είναι στραβό η φλεγμονή έχει περάσει στο νεύρο στο αυτάκι πίσω κ ζαλιστηκε πολύ κ το έπαθε.εχει περάσει κάποιος κάτι παρόμοιο?
 


Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.131
4.808
Οχι, δεν εχω εμπερια με τετοιου ειδους συμπτωματα σε οσα σκυλια μου εχουν περασει ωτιτιδα. Να πεσει το αυτι ναι, να γερνει το κεφαλι ναι, να χτυπαει συνεχεια το κεφαλι του δεξια αριστερα ναι... αυτα που περιγραφεις ειναι νευρολογικα τα θεματα. Εχει κανει το ζωακι αναλυτικες βιοχημικες εξετασεις? Εαν ειναι ιδιοπαθης επιληψια για παραδειγμα θα πρεπει να αποκλεισετε αλλες αιτιες νευρολογικων συμπτωματων.
 


τακις

Well-Known Member
3 Δεκεμβρίου 2013
47
2
η σκυλα μου έχει ωτιτιδα απο τότε που ήταν κουτάβι και δεν θεραπείυτεικε ποτέ με αποτέλεσμα να ταλαιπωρείται συχνά με αντιβιωτικά φάρμακα και το ένα της αυτι έπεσε τώρα που είναι 8 ετών μόνιμα μάλλον Προτείνω αποφυγή και καλό κκαθάρισμα μεχρι μέσα για τυχόν ακαθαρσίες και γύρη.
 
  • Like
Reactions: Μαργκη21


Μαργκη21

Well-Known Member
24 Μαρτίου 2021
55
70
34
Οχι, δεν εχω εμπερια με τετοιου ειδους συμπτωματα σε οσα σκυλια μου εχουν περασει ωτιτιδα. Να πεσει το αυτι ναι, να γερνει το κεφαλι ναι, να χτυπαει συνεχεια το κεφαλι του δεξια αριστερα ναι... αυτα που περιγραφεις ειναι νευρολογικα τα θεματα. Εχει κανει το ζωακι αναλυτικες βιοχημικες εξετασεις? Εαν ειναι ιδιοπαθης επιληψια για παραδειγμα θα πρεπει να αποκλεισετε αλλες αιτιες νευρολογικων συμπτωματων.
Μας είπε η κτηνίατρος πως επειδή είναι εσωτερικά η φλεγμονή επηρεάζει τα νευρολογικά.θα κάνουμε αιματολογικές το Σάββατο κ αν ακολουθήσουμε θεραπεία κ δεν ανταποκριθεί θα κάνουμε μαγνητική στο κεφαλάκι του
 
  • Sad
Reactions: Aliki V.


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.883
Το συντομότερο δυνατόν.
Τα νευρολογικά θέματα, θέλουν υπεράμεση αντιμετώπιση.
 


Μαργκη21

Well-Known Member
24 Μαρτίου 2021
55
70
34
η σκυλα μου έχει ωτιτιδα απο τότε που ήταν κουτάβι και δεν θεραπείυτεικε ποτέ με αποτέλεσμα να ταλαιπωρείται συχνά με αντιβιωτικά φάρμακα και το ένα της αυτι έπεσε τώρα που είναι 8 ετών μόνιμα μάλλον Προτείνω αποφυγή και καλό κκαθάρισμα μεχρι μέσα για τυχόν ακαθαρσίες και γύρη.
Ναι αμαρτία,πονούσε το σκυλάκι?ήταν
Το συντομότερο δυνατόν.
Τα νευρολογικά θέματα, θέλουν υπεράμεση αντιμετώπιση.
ότι μπορούμε να κάνουμε το κάνουμε πίστεψέ με πάμε 2 με 3 φορές τη βδομάδα κτηνίατρο.. Τι να πω..
Το συντομότερο δυνατόν.
Τα νευρολογικά θέματα, θέλουν υπεράμεση αντιμετώπιση.
Πίστεψέ με κάνω ότι μπορώ πάω 2 με 3 φορές τη βδομάδα κτηνίατρο
 




Μαργκη21

Well-Known Member
24 Μαρτίου 2021
55
70
34
Καλησπέρα,το κεφαλάκι του ακόμα στραβό είναι..παίρνει αντιβίωση κ κορτιζόνη για το αυτάκι του αλλά κάναμε εξετάσεις αίματος κ έχει πρόβλημα με το συκώτι του. Προς το παρών δεν μπορεί να κάνει κάποια θεραπεία για αυτο γιατί πρέπει να φάει να δυναμώσει έχει μείνει πολύ πίσω στην ανάπτυξη.. Θα κάνουμε επαναλαπτητικες μετά το Πάσχα κ βλέπουμε...Αυτά τα νέα μας...Το καλό είναι ότι έχει όρεξη για φαγητό για εμετό κ παιχνίδι..
 
  • Sad
  • Like
Reactions: Aliki V. and aleka1


aleka1

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2021
207
374
65
Αχ μωρέ το μωρουδακι, πολλά του πέσανε. Εύχομαι εφόσον τρωει καλά να δυναμώσει γρήγορα να μπορέσει να κάνει τη θεραπεία και για το συκώτι. Τα φιλιά μου
 


Μαργκη21

Well-Known Member
24 Μαρτίου 2021
55
70
34
Αχ μωρέ το μωρουδακι, πολλά του πέσανε. Εύχομαι εφόσον τρωει καλά να δυναμώσει γρήγορα να μπορέσει να κάνει τη θεραπεία και για το συκώτι. Τα φιλιά μου
Ναι αυτό λέμε και εμείς,σε ευχαριστώ πολύ!!!Καλή συνέχεια
 
  • Like
Reactions: aleka1


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.113
Μηνύματα
895.815
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf