"Εφυγε" η πολυαγαπημενη μου alithia






rottaki

Well-Known Member
4 Αυγούστου 2008
603
1
Κέρκυρα
Rottaki λυπάμαι πολύ για το χαμό της σκυλίτσας σου :(
Παρόλο που εγώ είχα τη μικρή μου μόνο 3 μήνες σε καταλαβαίνω απόλυτα.

Μπράβο για το κουράγιο σου να πάρεις νέο κουταβάκι, είμαι σίγουρη ότι θα σε κάνει να ξεχαστείς και να χαρείς μετά από μια τέτοια απώλεια.

Κουράγιο και καλώς να δεχτείς το καινούριο σκυλάκι :)
Συλληπητηρια και σε σενα frankel, η αληθεια ειναι πως δεν ηταν ευκολη η αποφαση για καινουργιο κουταβι, η απουσια της ομως ειναι τεραστια και τωρα που γυρισα απο τη δουλεια σκεφτομαι τι χαρες καναμε και δυο που συναντιομασταν μετα απο 8 ωρες.

Ετσι, θελω να το επαναλαβω και να αφιερωνω οσο το δυνατον περισσοτερο χρονο στο σκυλακι μου και να το κανω ευτυχισμενο.
 


Frini

Well-Known Member
14 Αυγούστου 2008
59
0
Περαία Θεσσαλονίκης
Λυπήθηκα και εγώ μέσα απο την καρδιά μου για τον άδικο χαμό της σκυλίτσας σου..και προβληματίστηκα συγχρόνως, αναρωτιέμαι αν είχαν ενεργήσει διαφορετικά οι γιατροί και με μεγαλύτερη συνέπεια μήπως το ζώο είχε σωθεί.
Θα εκφράσω και τη δυσπιστία μου μήπως η άμεση αντικατάστασή της δεν κάνει καλό και σε σένα και το νέο ζωάκι που θα έρθει..μπορεί και να έχω άδικο δεν ξέρω..μήπως θα ήταν καλύτερο να περίμενες λίγο?
 


Chloe

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2006
8.324
30
42
Αθήνα
prigipissa-straydog.blogspot.com
Frini νομίζω ότι όπως νιώθει ο καθένας πρέπει και να πράττει. Το σκύλο που έχεις τον αγαπάς θες δε θες...
Εννοώ ότι το νέο κουτάβι αρχικά μπορεί να τον στενοχωρήσει λίγο, να του θυμίζει διάφορα, αλλά από τις πρώτες μέρες θα τον αναγκάσει κιόλας να προσαρμόσει τη ζωή του στις ανάγκες του. Και όταν αρχίσει το δέσιμο μεταξύ τους - γρήγορα! - θα έχει μπει το νερό στο αυλάκι :)
 


kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
Frini νομίζω ότι όπως νιώθει ο καθένας πρέπει και να πράττει. Το σκύλο που έχεις τον αγαπάς θες δε θες...
Εννοώ ότι το νέο κουτάβι αρχικά μπορεί να τον στενοχωρήσει λίγο, να του θυμίζει διάφορα, αλλά από τις πρώτες μέρες θα τον αναγκάσει κιόλας να προσαρμόσει τη ζωή του στις ανάγκες του. Και όταν αρχίσει το δέσιμο μεταξύ τους - γρήγορα! - θα έχει μπει το νερό στο αυλάκι :)
Ναι και εγω συμφωνω Λιζα..ειμαι γενικα αυτης της αποψης για μενα...

Αλλα rottaki να κανεις οτι νιωθεις..!!:):)

Π.χ η μητερα μου που χασαμε προπερσι το μαλτεζακι μας..ακομα δεν θελει να παρει αλλο..

Οποτε ο καθενας σε τετοιες περιπτωσεις ενεργει διαφορετικα...,οπως αισθανεσαι..,μην πιεστεις για κατι..:)
 




niki-gowrgos

New Member
13 Ιανουαρίου 2009
3
0
korudalos
Λυπάμαι πολύ!! πάρε κουράγιο από τις αναμνήσεις σας... να σκέφτεσαι που σε λίγο καιρό θα έχει στα πόδια σου μια μικροσκοπική μαύρη μπαλίτσα να μπλέκεται στα πόδια σου, που στις αρχές θα είναι όλο γλυκές σκανταλιές...και ξέρεις τι εστί σκανταλιές από rott .. και να σε κοιτάει με αυτά τα μάτια... μπράβο που αποφάσισες να τον πάρεις..

* Η δημοσίευση διορθώθηκε. Τα greeklish δεν επιτρέπονται στο φόρουμ.
 






frankel

Well-Known Member
13 Οκτωβρίου 2008
82
0
Athens
Συλληπητηρια και σε σενα frankel, η αληθεια ειναι πως δεν ηταν ευκολη η αποφαση για καινουργιο κουταβι, η απουσια της ομως ειναι τεραστια και τωρα που γυρισα απο τη δουλεια σκεφτομαι τι χαρες καναμε και δυο που συναντιομασταν μετα απο 8 ωρες.

Ετσι, θελω να το επαναλαβω και να αφιερωνω οσο το δυνατον περισσοτερο χρονο στο σκυλακι μου και να το κανω ευτυχισμενο.
Σ' ευχαριστώ πολύ rottaki. Καταλαβαίνω πως για σένα θα είναι μια παρηγοριά ένα καινούργιο κουταβάκι και γι' αυτό συμφωνώ ότι πρέπει να πάρεις άλλο.

Εμείς απλά δεν είμαστε έτοιμοι ακόμα. Στο σπίτι που μένουμε μπήκαμε τον Αύγουστο και ήταν η πρώτη φορά που μένουμε μαζί. Η μικρή ήταν σαν "παιδί" μας και ήταν πολύ μωρό ακόμα. Δεν έχω ξεπεράσει το σοκ προς το παρόν, ούτε έχω σταματήσει να την σκέφτομαι...
Ίσως σε μερικούς μήνες να πάρουμε ένα άλλο κουταβάκι να φωτίσει το σπίτι πάλι.:)

Με το καλό να έρθει ο καινούργιος σου φίλος! Περιμένουμε φωτογραφίες :)