Εχω απελπιστεί με το τσιουάουα μου, μπορείτε να βοηθήσετε παρακαλώ;


sofi32

New Member
11 Μαϊου 2017
4
0
38
Γεια σας θα ηθελα την βοηθεια σας. ΕΧΩ ΕΝΑ ΤΣΙΟΥΑΟΥΑ κκ πια ειναι σχεδον 7 μηνων. την πηρα 2 μηνων , πολυ καλο σκυλι, κ απο την αρχη πειθαρχησε ευκολα. Στην αρχη την πηγαινα στην πανα εγω καθε φορα που μυριζε κ εκανε μεχρι που πηρε το κολλαι κ πηγαινε μονη της απο 3 μηνων , τωρα εδω κ δυο εβδομαδες ξαφνικα αρχισε να κανει τσισα παντου. κρεβατια καναπεδες οποθδιποτε αλλου εκτος απο την πανα , κακα της μου εκανε μονο μια φορα εκτος πανας. ακομα κ τωρα παει στην πανα. τα τσισα της ομως παντου κ ανεξελενκτα. ενω με το μη που της λεω αν παει να κανει μια ζημια διορθωνεται κατευθειαν με τα τσισα δεν πιανει, ενω παλια επιανε. κ ενω την παω στην πανα δδεν κανει, καθεται κ με κοιταει κ ενω την αφηνω μηπως την ενοχλει να την βλεπω , αλλα φευγει κ εκεινη κ δεν κανει. προχθες ας πουμε, το βραδυ την πηγα στην πανα κατσαμε 10 λεπτα κ δεν εκανε" ειχε να κανει απ το απογευμα" κ με το που παμε να ξαπλωσουμε στο κρεβατι 'γιατι κοιμομαστε μαζι¨με το που την ακουμπησα στο κρεβατι τα εκανε. κ οταν κανει ζημια παει απο μονη της ' τιμωρια" στο μαξιλαρι της που δεν το χρησημοποιουμε ετσι κ αλλιως για να κοιματε. δεν εχω κοψει καμια συνηθεια, η να τη χαιδευω λιγοτερο. δεν ξερω τι αλλο να κανω. σας παρακαλω βοηθηστεμε!!! ευχαριστω.κ ξεασα να γραψω, υπαρχουν φορες που παει κ στην πανω κ κανει τσισα. προχθες το μεσημερι πηγαμε να ξαπλωσουμε με το που ανεβηκε στο κρεβατι τα εκανε, κ την κατεβασα απ το κρεβατι. το απογευμα που σηκωθηκα ειχε παει στην πανα κ ειχε κανει τσισα κ κακα της.
 




sofi32

New Member
11 Μαϊου 2017
4
0
38
Να υποθεσω πως δεν της εχει ερθει ακομα περιοδος, ετσι; Ισως πλησιαζει η ωρα να της ερθει. Θα δεις καποιες αλλαγες.
οχι, δεν εχει ακομα. ειναι κατι που θα της περασει μετα ομως? δεν ξερω τι αλλο να δοκιμασω για να γινει οπως πριν.
 


vasgial

Well-Known Member
6 Φεβρουαρίου 2011
3.531
1.729
49
Μαραθώνας-Κάτω Σούλι
Εφοσον δεν εχει αλλαξει κατι αλλο συνεχισε κανονικα το προγραμμα σας. Λογικα θα επανελθει στα κανονικα της. Μαρκαρουν για να αφησουν τη μυρωδια τους για τους γκομενους. Θα δεις κα αλλες αλλαγες, θα γινει πιο χαδιαρα ας πουμε.
 








sofi32

New Member
11 Μαϊου 2017
4
0
38
Βόλτες βγαίνει κανονικά;
βαγινει αλλα εξω κρατιεται δεν κανει. ειναι πολυ κοινωνικη ομως. εχει τυει να ειμστε εξω ωρες κ δεν εκανε.
 


sofi32

New Member
11 Μαϊου 2017
4
0
38
Εφοσον δεν εχει αλλαξει κατι αλλο συνεχισε κανονικα το προγραμμα σας. Λογικα θα επανελθει στα κανονικα της. Μαρκαρουν για να αφησουν τη μυρωδια τους για τους γκομενους. Θα δεις κα αλλες αλλαγες, θα γινει πιο χαδιαρα ας πουμε.
χαδια ειναι οσο δεν παει ετσι κ αλλιως. σας ευχαριστω πολυ ελπιζω να ειναι αυτο κ να αλλαξει. να ειστε καλα για τον χρονο σας.
 


Δημητρα_kme

Well-Known Member
4 Ιανουαρίου 2017
998
1.409
Θα μπορουσες να την περιορισεις ειδικα συγκεκριμενες ωρες.. οκ καταλαβαινω οτι η συνηθεια ειναι να κοιμαστε μαζι αλλα αν καθε βραδυ κατουραει το κρεβατι θα κοιμαστε μες στην τσικνα σε λιγο.. παρε ενα παρκο ή κατι τετοιο αρκετα μεγαλο ωστε να χωραει κ η πανα απ την μια κ ενα κρεβατακι πιο μακρια απ την πανα πχ.. και οταν λειπεις ή κανεις δουλειες και δεν την επιβλεπεις ή κοιμαστε, να ειναι εκει..
 
  • Like
Reactions: Nizinny


Nizinny

Well-Known Member
3 Φεβρουαρίου 2011
3.210
926
Καναδάς
Θα μπορουσες να την περιορισεις ειδικα συγκεκριμενες ωρες.. οκ καταλαβαινω οτι η συνηθεια ειναι να κοιμαστε μαζι αλλα αν καθε βραδυ κατουραει το κρεβατι θα κοιμαστε μες στην τσικνα σε λιγο.. παρε ενα παρκο ή κατι τετοιο αρκετα μεγαλο ωστε να χωραει κ η πανα απ την μια κ ενα κρεβατακι πιο μακρια απ την πανα πχ.. και οταν λειπεις ή κανεις δουλειες και δεν την επιβλεπεις ή κοιμαστε, να ειναι εκει..
Αυτό ακριβώς.

Επίσης αν βλέπεις ότι με το "μη" φοβάται μην την μαλώνεις και κατουριέται απο το φόβο της.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.820
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU