ΖΗΤΕΙΤΑΙ ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΡΑΝΟΜΟ ΕΚΤΡΟΦΕΙΟ ΣΤΙΣ ΣΕΡΕΣ


Natassa

Well-Known Member
10 Ιανουαρίου 2008
4.700
172
Αθήνα
www.petphoto.gr
Προσωρινά, θα μπορέσω να φιλοξενήσω κ εγώ κάποιο μικρόσωμο ή/κ κουτάβι (μετά το Πάσχα όμως γιατί θα λείπω).
Απλά να βεβαιωθούμε ότι είναι υγιές πρώτα το ζώο, γιατί δεν θέλω να διακινδυνέψω την υγεία της λώρα.
Τη γνωρίζω κ προσωπικά την Κλέα, οπότε ενημέρωσέ τη κ εσύ Κατερινάκι να με υπολογίσει για φιλοξενία (ποιος ακούει τη μάνα μου βέβαια, αλλά είναι για ιερό σκοπό).
 


katerina k.

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
6.204
13
Κηφισιά
Θα σου στείλω με πμ το τηλέφωνό της..τα σκυλιά είναι όλα καλά με την υγεία τους. Για αυτό ρώτησα και εγω..οπότε είμαστε εντάξει.Απλά ΠΟΛΥ ταλαιπωρημένα....
Ευχαριστω Νατάσσα μου...!!!!!
 


Chow

Well-Known Member
3 Απριλίου 2009
406
4
Θεσσαλονίκη
Πες μου ότι δεν περιμένατε κυρίως τέτοιου είδους μηνύματα! Τα μάτια σας λογικά θα έχουν δει και χειρότερα.

Sara, ναι, τόσο λίγο μυαλό έχουνε και δε νοιώθουν. Θέλεις τα 'εύκολα λεφτά', θέλεις γιατί το σκυλί πρέπει να νοιώσει την αγάπη και να κρατήσουμε και ένα κουταβάκι με την ευκαιρία βρε αδερφέ (βλέπε και θηλυκό ακίτα μόνο ψάχνει), το μόνο σίγουρο είναι ότι υπάρχουν και θα συνεχίσουν να υπάρχουν.
 


katerina k.

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
6.204
13
Κηφισιά
Σίγουρα, τα περιμενεις όταν δημοσιοποιεις ένα τέτοιο θέμα...απλά, το έγραψα κιόλας για να μη μπάινουν στο κόπο τζάμπα ...!!!
Διαβάζουνε για καθαρόαιμο yorkies, πεκινουά η κανίς...και σου λέει..."ωραία, θα γλυτώσουμε και τα 600 ευρωπουλα που θα δίναμε στο pet shop"...
 


cathy93

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
1.924
57
Μαρούσι
δυστυχώς λογω ελλειψης χρόνου με το σχολείο κλπ δεν μπορώ να φιλοξενήσω κάποιο..
μια φίλη μου όμως ενδιαφέρεται να υιοθετήσει ένα μικρόσωμο σκυλάκι οχι πολυ μεγάλης ηλικίας εντός αθηνών
οπότε αν έχετε καμιά ιδέα ενημερώστε μας!
μια απ αυτές τις μέρες λέμε να κάνουμε και καμιά βολτα σε κανένα σωματείο για να δώσουμε κιόλας καποια πράγματα αλλα και για να δει σκυλάκια
έχετε να προτείνετε κανένα κοντα στο μαρούσι,χαλάνδρι,φιλαδέλφεια και γενικά στις εδώ γυρω περιοχές?
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.886
Το Χαλάνδρι και η Φιλαδέλφεια, έχουν φιλοζωικά σωματεία. Googlaρέ τα και θα τα βρεις. Για το Μαρούσι δεν ξέρω.
 




katerina k.

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
6.204
13
Κηφισιά
δυστυχώς λογω ελλειψης χρόνου με το σχολείο κλπ δεν μπορώ να φιλοξενήσω κάποιο..
μια φίλη μου όμως ενδιαφέρεται να υιοθετήσει ένα μικρόσωμο σκυλάκι οχι πολυ μεγάλης ηλικίας εντός αθηνών
οπότε αν έχετε καμιά ιδέα ενημερώστε μας!
μια απ αυτές τις μέρες λέμε να κάνουμε και καμιά βολτα σε κανένα σωματείο για να δώσουμε κιόλας καποια πράγματα αλλα και για να δει σκυλάκια
έχετε να προτείνετε κανένα κοντα στο μαρούσι,χαλάνδρι,φιλαδέλφεια και γενικά στις εδώ γυρω περιοχές?
Αυτη τη στιγμή υπαρχουν περίπου 35 σκυλιά, yorkies, σιχ τζου, πεκινουά και κανίς toy. Είναι τα περισσότερα κορίτσια ,από 2 έως 5 χρονών.
Εγω θα έχω σπίτι μου σήμερα 3 κοριτσάκια yorkies.
 


Xotikouli

Well-Known Member
24 Δεκεμβρίου 2006
4.974
630
Athens
yorkies, σιχ τζου, πεκινουά και κανίς toy. Είναι τα περισσότερα κορίτσια ,από 2 έως 5 χρονών.
Λογικά οι παραπάνω "μαγικές" λέξεις αρκούν για να βρεθούν υποψήφιοι όταν θα έρθει η ώρα για υιοθεσίες (το δύσκολο θα είναι το "ξεσκαρτάρισμα" των υποψηφιων βέβαια, λυπάμαι από τώρα αυτόν που θα το αναλάβει!).
Αν όμως πιστεύεις ότι θα χρειαστούν και φωτογράφηση, έχε με στα υπόψη σου ;)


Εγω θα έχω σπίτι μου σήμερα 3 κοριτσάκια yorkies
3 κιόλας βρε θηρίο? Καλώς να τα δεχτείς! :) Περιμένουμε και πρώτες εντυπώσεις
 


cathy93

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
1.924
57
Μαρούσι
δεν έχουμε πρόβλημα με το γένος ουτε και με την ράτσα ας είναι και κάποιο ημιαιμάκι αλλα μικρόσωμο!!
χρειάζονται κάποια φαρμακευτική αγωγή?ισως να το φιλοξενούσε τωρα προσωρινά που υπάρχει και ανάγκη και μετά που τα στειρώσουν να το υιοθετήσει κιόλας?αν φυσικά την εγκρίνουν αν και δεν νομίζω να υπάρξει πρόβλημα!
 


katerina k.

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
6.204
13
Κηφισιά
Λογικά οι παραπάνω "μαγικές" λέξεις αρκούν για να βρεθούν υποψήφιοι όταν θα έρθει η ώρα για υιοθεσίες (το δύσκολο θα είναι το "ξεσκαρτάρισμα" των υποψηφιων βέβαια, λυπάμαι από τώρα αυτόν που θα το αναλάβει!).
Αν όμως πιστεύεις ότι θα χρειαστούν και φωτογράφηση, έχε με στα υπόψη σου ;)


3 κιόλας βρε θηρίο? Καλώς να τα δεχτείς! :) Περιμένουμε και πρώτες εντυπώσεις
To χρειάζομαι ΣΑΝ ΤΡΕΛΛΗ...δεν έχω φωτογραφική μηχανή και θέλω να τις βάλω στις αγγελίες..

Λοιπόν, μόλις ήρθαν τα κορίτσια...είναι ΚΟΥΚΛΕΣ...2 πολύ μικρόσωμες, περίπου 2 κιλά και μία λίγο πιο μεγάλοσωμη..άντε 2.5 κιλά..
Παιδιά, έχει καεί η καρδιά μου...είναι τόσο, μα τόσο φοβισμένες...τρέμουνε τα κακόμοιρα...
Τις έβγαλα λίγο από το κλουβί τους , μία μία για να τις πάρω αγκαλιά και μείνανε κόκαλο στην αγκαλιά μου...δεν τολμούσανε να κινηθούν.

Τώρα τις έχω βάλει σε ένα δωμάτιο μόνες τους, με τα κλουβάκια τους, πάνα για πιπί , μία κουβέρτα fleece που τους πήρα, νερό και 3 μπωλ με φαγητό.
Λέω σήμερα να τις αφήσω μόνες τους και να μην τις ενοχλήσω καθόλου..τι λέτε? Κάνω σωστά?
Με τα αγόρια μου δεν τις έχω φέρει σε επαφή ακόμα...μην τους πέσουν πολλά μαζεμένα...ξέρω γω.
Χρειάζομαι βοήθεια και συβουλες πως θα τις κοινωνικοποιήσω σιγά σιγά...γιατί είναι η πρωτη φορά που φιλοξενω 3 τόσο φοβισμένα μικρόσωμα σκυλάκια....
 


merenta

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
221
1
ΔΡΑΜΑ
Σίγουρα θα θέλουν τον χρόνο τους για να προσαρμοστούν. Νομίζω πως η επιλογή να της αφήσεις μόνες τους για σήμερα είναι σωστή, όσο για τα αγόρια σου καλύτερα κατά την άποψη μου οι συστάσεις να μην γίνουν αμέσως.
Άφησε αύριο την πόρτα του δωματίου ανοιχτή να βγούνε μόνες τους και να ανακαλύψουν το χώρο
 


ΑΓΓΕΛΟΣ2

Well-Known Member
7 Μαρτίου 2010
465
1
βολος
καλα εκανες..αστες μονες τους για σημερα...τα καίμενα τα ψυχακια...με τους κυριους μη τα φερεις σε επαφη μεχρι να ξεστρεσαριστουν οι μικρες...ειναι και μαντραχαλοι...
φωτογραφιες...
(μακαρι να εμενα μονος μου να επερνα ενα σκυλακι...τοσα χρονια να ζουσαν ετσι θελουν λεπτο χειρισμο...)
 


ΑΓΓΕΛΟΣ2

Well-Known Member
7 Μαρτίου 2010
465
1
βολος
περιμενουμε φωτογραφιες...ή εστω νεα απο τις μικρες...
(εκτος αν εχει κανει θεμα και εγω δεν πηρα πρεφα)
 






katerina k.

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
6.204
13
Κηφισιά
Κάντε υπομονή...είναι Star και πρέπει να προετοιμαστούν για τη φωτογράφηση...
Κομμωτήριο, κουρεμα...Spa...κλπ...
 


ΑΓΓΕΛΟΣ2

Well-Known Member
7 Μαρτίου 2010
465
1
βολος
πολλα μπραβο σου παντως!!!

το τριχωμα σωζετε καθολου ή πανε για ξυρισμα ωστε να βγει νεο με σωστη φροντιδα απ την αρχη αυτη τη φορα?
φοβουντε ακομα πολυ οι συνηθισαν?
 


katerina k.

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
6.204
13
Κηφισιά
Φοβούνται...δυστυχώς....βγαίνουν από το crate τους μόνο όταν δεν είναι κανείς μπροστά....τώρα τις έφερα στο σαλόνι για να ακούνε κανένα θόρυβο ...να βλέπουν τα σκυλιά...
Αλλά είναι κλεισμένες όλη μέρα ...
Θελει πολύ υπομονή...
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.116
Μηνύματα
895.852
Μέλη
19.925
Νεότερο μέλος
vicky1981