Ζητώ να μου δανείσσουν μικρό κλουβί μεταφοράς για golden retriever κουταβάκι.


souaxili

Well-Known Member
8 Απριλίου 2009
94
0
Ηρακλειο Κρητης
Γειά σας..θα υοθετησω ενα μικρο κουταβο στις 15 με 17 οκτωβρη περιπου κα ιθα χρειαστει να παω με κτελ να τον παρω απο την κοπελα που τον εχει τωρα..ομως στο κτελ δεν θελω να ειναι εκτεθιμμενος ο μικρος ουτε να μου γκρινιαξει κανενας..οποτε θα ηθελα αυτο το κλουβακι μονο για τη μεταφορα,και επειτα θα το επιστρεψω αμεσα.
 




souaxili

Well-Known Member
8 Απριλίου 2009
94
0
Ηρακλειο Κρητης
δεν ξερω πως πανε τα μεγεθη να σου πω την αληθεια...θα ειναι περιπου 2 μηνων οταν το παρω...σε βοηθαει αυτο?εχεις εσυ κατι υπ'όψην σου??θα στο επιστρεψω,μονο για εκεινη τη μερα το χρειαζομαι,αλλα τωρα που το σκεφτομαι,μπορω να χρησιμοποιησω και μια μικρη κουτα?ελπιζω να με αφησουν να το παρω διπλα μου στο λεωφορειο,αλλιως δε με νοιαζει παιρνω και ταξι.
 


βάσω

Well-Known Member
17 Μαρτίου 2008
244
0
δεν θα σε αφησουν να τον εχεις μαζι σου,στο κτελ ο σκυλος μπαινει κατω στις αποσκευες,εκτος κι αν ταξιδεψεις βραδυ με αδειο λεωφορειο και γνωστο οδηγο ;)
 




Sara

Well-Known Member
27 Δεκεμβρίου 2008
7.737
1.479
Illinois, USA
Όχι βέβαια! Χρειάζεσαι κλουβί μεταφοράς και θα σε συμβούλευα να πάρεις ταξί διότι κρίμα το σκυλάκι που θα ταλαιπωρηθεί.
 




mariettou

Well-Known Member
14 Μαρτίου 2009
314
1
Glasgow, UK
Εμενα με εχουν αφησει στο κτελ με τον σκυλο στο κλουβι διπλα μου αλλα για μικρη σχετικα αποσταση. Καλυτερα ομως να παρεις ταξι γιατι το πιθανοτερο ειναι το κουταβι να κλαιει και να φωναζει, να λερωσει ισως το κλουβι και να μυριζει και γενικα να ενοχλει τους υπολοιπους επιβατες και τον αδηγο.
 




Natassa

Well-Known Member
10 Ιανουαρίου 2008
4.700
172
Αθήνα
www.petphoto.gr
Αν τελικά χρειαστείς κλουβί μεταφοράς για 2 μηνών golden έχω.
Είναι θέμα οδηγού κυρίως αν θα σε αφήσει να το έχεις μέσα στο ΚΤΕΛ.
στο σπίτι έχω κ το κλουβί μεταφοράς της Λώρα, από τότε που την πήρα από Βέλγιο (είναι η μαμά μου σπίτι, αν τυχόν τελικά δεν κάνει το δικό σου, πετάξου μία κ πάρτο αν θες)

όσο για το ΚΤΕΛ ναι, είναι θέμα οδηγού. Συνήθως αφήνουν να το βάλεις κάτω στις αποσκευές, αλλά είναι χάλια η κατάσταση εκεί (πολλή ζέστη κ πίσσα σκοτάδι).
 


Gizmo

Well-Known Member
11 Φεβρουαρίου 2009
563
1
Ηρακλειο Κρητης
Γιατι δεν πας μια βολτα απο τα Κτελ να τους εξηγησεις την κατασταση και να δεις τι απαντησεις θα σου δωσουν;

Επισης μπορεις να πληρωσεις 2 εισητηρια ωστε να εχεις την διπλα θεση κενη και να το βαλεις εκει.... εαν τελικα δεν εχουν προβλημα !
 


Noela

Well-Known Member
25 Οκτωβρίου 2007
1.954
222
Παλλήνη
www.agilityadddicts.gr
στο σπίτι έχω κ το κλουβί μεταφοράς της Λώρα, από τότε που την πήρα από Βέλγιο (είναι η μαμά μου σπίτι, αν τυχόν τελικά δεν κάνει το δικό σου, πετάξου μία κ πάρτο αν θες)

όσο για το ΚΤΕΛ ναι, είναι θέμα οδηγού. Συνήθως αφήνουν να το βάλεις κάτω στις αποσκευές, αλλά είναι χάλια η κατάσταση εκεί (πολλή ζέστη κ πίσσα σκοτάδι).
Ναι θα πεταχτώ να πάρω τη τεράστια τη κλούβα με το μηχανάκι :p
Δε δίνω του Λέοντα καλύτερα...

Είναι θέμα οδηγού εννοούσα για το αν θα το αφήσει μέσα. Κάτω δε θα χουν θέμα πιστεύω αλλά θα έχει το σκυλί. Μια γυναίκα που ταξιδεύει συχνά με ένα μινι πιν έχει αναγκαστεί να το βάλει στις αποσκευές! Αφού δε ψόφησε από το κρύο...
 


βάσω

Well-Known Member
17 Μαρτίου 2008
244
0
Γιατι δεν πας μια βολτα απο τα Κτελ να τους εξηγησεις την κατασταση και να δεις τι απαντησεις θα σου δωσουν;

Επισης μπορεις να πληρωσεις 2 εισητηρια ωστε να εχεις την διπλα θεση κενη και να το βαλεις εκει.... εαν τελικα δεν εχουν προβλημα !
Μαλλον το καλυτερο θα ηταν να βρει τον οδηγο που θα κανει το δρομολογιο και να μιλησει μ'αυτον...οσο γι'αυτο με τα δυο εισητηρια...δυσκολα θα αφησουν να το βαλει στη διπλανη θεση;)
 


souaxili

Well-Known Member
8 Απριλίου 2009
94
0
Ηρακλειο Κρητης
παιδια σας ευχαριστω,λεω μηπως να γορασω τελικα γιατι το μικρο θα το παρω Κρητη..Οποτε θα πρεπει να εχουμε ενα κλουβακι ουτως η αλλως για να βγαλουμε το βραδυ.Αν ξερετε καποιον να πουλαει μεταχειρισμενο κλουβακι σε λογικη τιμη,στειλτε μου πμ..επισης πρεπει να ψαχτω σε κτηνιατρο για να του κανει αποπαρασιτωση κ το πρωτο εμβολιο...θα ειναι 5 εβδομαδων οποτε σιγουρα θα μπορω να του κανω το πρωτο εμβολιο και αποπαρασιτωση ετσι???
ΣΑς ευχαριστω πολυ...ειμαι λιγο ασχετη,αλλα καθε μανουλα μαθαινει στην πορεια!!!! ;)
 
Last edited:


Noela

Well-Known Member
25 Οκτωβρίου 2007
1.954
222
Παλλήνη
www.agilityadddicts.gr
Αν λες για το crate μου, όχι δεν το πουλάω, το χω για δάνεισμα, για καμιά φιλοζωϊκή κλπ. Άσε που άμα μεγαλώσει το κουτάβι σου θα σου είναι άχρηστο. Η Νατάσσα όμως νομίζω πουλούσε το δικό της που έχει περισσότερο νόημα καθώς άμα μεγαλώσει το golden δε θα χωράει στο δικό μου.